Přejít k hlavnímu obsahu

Příznaky menopauzy donutily ženu vypít 3 litry vína denně: Málem kvůli nim zemřela

Info ikona
Kvůli příznakům menopauzy vypila žena tři litry vína denně

Menopauza čeká každou ženu. Některé její příznaky snáší lépe a některé hůř. Toto je příběh ženy jménem Lindsey Beveridge, která si kvůli nim prožila peklo v podobě závislosti na alkoholu. V tom nejhorším stádiu byla schopná vypít celé tři lahve vína denně. Kvůli své závislosti málem zemřela.

Menopauza je přirozeným a nevyhnutelným procesem v životě žen, který obvykle nastává mezi 45 a 55 lety. Je to fáze života, kdy ženské tělo přestává produkovat vajíčka a dochází k postupnému snižování hladiny hormonů, zejména estrogenů. 

Jedním z nejčastějších příznaků menopauzy jsou návaly horka, zrychlený tep a občas i pocení. Další symptomy mohou zahrnovat nespavost, změny nálad, suchost pochvy, snížené libido a osteoporózu. V některých případech mohou být ale příznaky menopauzy neobvyklé a náročné. A přesně tím si prošla Lindsey Beverage, u které se tímto způsobem prohloubila těžká závislost na alkoholu. Nebýt jejího rychlého uvědomění, nejspíš by dnes již nebyla mezi živými.

Co zvyšuje riziko úmrtí u žen nad 50 let? Tento jediný faktor vás rozhodně překvapí

svetzeny.cz

Příznaky menopauzy v ní probudily těžký alkoholismus

V roce 2015 procházela pětapadesátiletá žena z Manchesteru nejtěžším obdobím své závislosti na alkoholu. Její váha klesla na pouhých 47 kilogramů a měla obavy, že je její závislost tak vážná, že ji jednoho dne její dcera najde doma mrtvou.

I když se její lehká závislost začala projevovat již v době, kdy jí bylo kolem dvaceti let, v období perimenopauzy – což je fáze předcházející menopauze – začala pociťovat úzkost, nespavost a špatnou náladu. V té době začala pít alkohol více v naději, že zmírní symptomy, které se snažila potlačit. Situace se ale naopak zhoršovala, což mělo negativní dopad na její duševní zdraví.

V rozhovoru pro britský deník Independent řekla: „Prožívala jsem velké trápení a nervozitu – nezvládala jsem ani řídit auto. Trápila mě nespavost, neustálá špatná nálada, vyčerpání a pak se objevily i bolesti kloubů – myslela jsem si, že mám autoimunitní onemocnění. Měla jsem dojem, že bolest je hluboko uvnitř mých kostí a dodala Abych si pomohla se spánkem a zvládla bolesti a úzkost, začala jsem navyšovat množství alkoholu. Denně jsem vypila tři lahve vína. Ke konci jsem se stala fyzicky závislou, takže jsem musela začít pít hned ráno, abych vůbec fungovala. Myslela jsem si, že umřu. Cítila jsem se jak fyzicky, tak psychicky na dně."

Jak spustit samoléčení: 7 nejúčinnějších afirmací pro uzdravení v každém věku

svetzeny.cz

Rozhodla se, že musí přestat kvůli své dceři

Lindsey Beveridge začala před svým okolím skrývat svůj problém s alkoholem a zpětně sama sebe označuje  za "velmi fungující alkoholičku". Navzdory své práci v domácím vzdělávání udržovala vnější zdání normálnosti. Nicméně její dcera, která s ní v té době bydlela, si byla vědoma jejího nadměrného pití, což ji nakonec vedlo k rozhodnutí hledat odbornou pomoc. Paní Beveridge vzpomíná: „Pro ni to bylo velmi děsivé období. S alkoholem jsem měla vždy problém, ale nikdy to nebylo tak vážné. Perimenopauza spustila úplnou fyzickou závislost. Nastaly okamžiky, kdy jsem si uvědomila, že musím přestat. Věděla jsem, že bych mohla brzy zemřít, pokud s tím něco neudělám. Musela jsem něco změnit. Uvědomila jsem si, že by mě moje dcera mohla najít doma jednoho dne mrtvou, pokud nezačnu jednat."

Tuto pozici by měla dělat každá žena po 50: Vyzkoušejte cvik jménem motýl

svetzeny.cz

Informací o příznacích menopauzy je stále málo

Paní Beveridge, která po léčbě získala nové povolání jako nutriční terapeutka v rozhovoru sdělila, že se rozhodla přestat pít v roce 2015. Nyní popisuje svůj stav jako "dobrý, zdravý a psychicky silný". Zdůraznila, že když začala zažívat příznaky menopauzy, cítila nedostatek "informací" a "porozumění".


Nyní je to jiné – informací je sice více, ale stále málo. Příznaky menopauzy se jsou různé – od bušení srdce po návaly horka, vaginální bolesti, úzkost a deprese, noční pocení, nespavost, bolesti hlavy, sníženou chuť na sex, opakující se infekce močových cest – až po změny nálady, potíže se soustředěním a problémy s pamětí."

Zdroj článku