Přejít k hlavnímu obsahu

5 způsobů, s kterými si zaručeně užijete každý den vašeho života

Plánovat a těšit se na něco hezkého je důležité. Žít ze dne na den totiž dost dobře nejde. Jenže spousta lidí do budoucnosti tak trochu utíká. Nezapomeňte, že všechno souvisí se vším. Chvíle, které vás čekají, navazují na to, co prožíváte přesně v této minutě.

Už římský básník Horatius radil před mnoha staletími, aby si lidé „užívali dneška" (Carpe diem). Jenže jak na to?

1. Nic nedělejte

Každý den si vyhraďte alespoň 5 minut, kdy nebudete vůbec nic dělat. Jenom někde v klidu a tichu sedět a soustředit se sama na sebe. Pokuste se zklidnit myšlenky, vnímejte pouze svoje dýchání a vnitřní pocity. Prožijte si ten okamžik, který věnujete výhradně sobě.

Depositphotos_3917168_s

2. Soustřeďte se na detaily

Času je málo, a tak se v jediném okamžiku snažíme stihnout co nejvíc věcí najednou. A tak civíme do počítače, svačíme a do toho ještě posloucháme, co štěbetají děti. Pořádně pak ovšem neděláme ani jedno. Snažte se věnovat pozornost a energii vždy jedné činnosti, budete mnohem klidnější a vyrovnanější.

Depositphotos_1729834_s

3. Zpomalte trochu

Vzpomínáte si přece, jak vás rodiče nabádali, že všechno má svůj čas. Některé věci prostě neurychlíte, a budete-li se o to snažit, výsledek bude nejspíš odfláknutý. Dělejte úkoly důkladně a s větší koncentrací.

Depositphotos_18975361_s

4. Dobře plánujte

Určitě jste si koupila nový diář, tak si do něj všechno pěkně popořádku pište. Nezapomeňte nejen na důležité úkoly, ale ani na chvíle, které vyhradíte svým potřebám.

Depositphotos_8568531_s

5. Nepředjímejte budoucnost

Zkuste se nestresovat tím, co se stane. Konstruujete si v hlavě zbytečně scénáře, které se vůbec nemusejí odehrát, a přináší vám to zbytečný stres. Žijte tím, co se odehrává právě teď!

Depositphotos_28176641_s