Přejít k hlavnímu obsahu

Oblečení, kterého by se měly vyvarovat ženy nad 50 let: Zapomeňte nejen na minisukni, pokud nechcete zažít módní faux pas

Je sice pravda, že móda nemá žádná psaná pravidla a nikde není dáno, jaké oblečení byste měla ze svého šatníku v určitém věku vyřadit. Některé kousky ale pro ženy ve vyšším věku zkrátka přestávají být vhodné a lichotivé. Pokud nechcete zažít módní faux pas, některých kousků je lepší se vyvarovat.

Móda je zásadní téma, které provází životy nás všech. Ačkoliv třeba nesledujete všechny aktuální trendy, nejste milovnicí módy a oblečení zkrátka neřešíte, je dobré si uvědomit, že je to právě móda, která velmi výrazně ovlivňuje to, jaký dojem z nás mají ostatní lidé. Zamyslete se - co je jedna z prvních věcí, které si všimnete, když někoho potkáte na ulici, s někým novým se seznámíte, nebo třeba jdete na pracovní pohovor? I přes to, že si to možná ani neuvědomujete, je to právě oblečení, které vytváří jeden z prvních dojmů. Ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka. A když zvolíte nevhodné kousky, velmi jednoduše můžete docílit toho, že na ostatní nebudete působit zrovna nejlépe. Obzvláště ženy nad 50 let by se proto měly některých kousků spíše vyvarovat.

 

Jak po 50 vypadat mladší: Stačí se držet těchto 3 jednoduchých pravidel

Oblečení dokáže divy. To, jak se oblékáme, nám dokáže několik let přidat, což většinou není úplně žádoucí, ale naopak i několik let ubrat. Existují určité módní triky, které by si měla zapamatovat každá žena nad 50 let. Právě díky těmto módním fíglům si totiž může ubrat i několik let, stačí se pouze řídit třemi jednoduchými pravidly. A o jaká pravidla se jedná?
svetzeny.cz

Zapomeňte na staromódní sukně

Pokud si záměrně nechcete přidat pár let navíc, rozhodně se vyhněte staromódním sukním například z tvídu, přehnaným krajkovým detailům a čemukoliv z krimplenu. Tyto materiály jsou sice pěkné a elegantní, ale ve finále mohou působit velmi staromódním dojmem, obzvlášť pokud sáhnete po sukni z těchto materiálů. U sukně si dávejte také velký pozor na to, v jaké délce ji zvolíte a čím celkový outfit doplníte. Přezdobené a velké brože raději nechte v šuplíku, stejně jako silonky v tělové barvě. Co se týče bot, trochu se odvažte a místo elegantních lodiček na středním podpatku zvolte raději tenisky, které vašemu celkovému vzhledu dodají mladistvý nádech a jiskru. Velmi dobře fungují také balerínky do špičky nebo nadčasové mokasíny. K sukni zvolte obyčejné tričko či, pokud chcete být formálnější, košili, kterou zastrčte do pasu sukně. Tím vytvoříte krásnou linii přesýpacích hodin a zvýrazníte své ženské křivky.

 

Fleecovou mikinu si nechte na chatě

Fleecová mikina je velmi oblíbeným praktickým kouskem u všech věkových kategorií. Ovšem, co si budeme povídat - nejedná se zrovna o nejkrásnější módní kousek. Taková mikina se skvěle hodí třeba na chatu, na zahradu nebo na procházky se psem, ale rozhodně to není kousek na běžné denní nošení. Navíc, na ženách ve středním věku nevypadají tyto mikiny zrovna lichotivě. Mladší generace umí tyto kousky vynosit tak, aby celkový dojem z outfitu vypadal stylově. Čím starší žena ale je, tím těžší je to toho docílit. Proto doporučujeme nechat těmto mikinám jejich čistě praktickou funkci a na denní nošení do města, kanceláře a na schůzky zvolit spíše elegantní úpletový svetr.

 

Módní trendy, které vám v roce 2024 nesmí chybět bez ohledu na váš věk: Jako první si pořiďte kvalitní sako

Zapomeňte na to, že byste se měla oblékat s ohledem na svůj věk. Každá žena by na sobě měla nosit oblečení, ve kterém se cítí nejlépe. Samozřejmě existují takové kousky, jež vypadají lépe na starších ženách a jiné, které se více hodí do šatníků mladších slečen. Některé oblečení se však skvěle hodí pro jakoukoliv věkovou kategorii. Ať už je vám 30, 40 nebo 50, kousky z našeho výběru by vám rozhodně neměly chybět ve skříni.
svetzeny.cz

Minisukním by měly dát ženy po 50 sbohem

Minisukně jsou velmi oblíbeným trendem, který si stále drží svou vysokou popularitu. V určitém věku by se ale ženy pravděpodobně měly tohoto trendu vzdát. Nebudeme si totiž nic nalhávat - s věkem klesá procento kolagenu v těle, kůže proto není tak elastická a pevná jako dříve. Pokud necvičíte a neudržujete své tělo v kondici, jen těžko na vás bude minisukně vypadat lichotivě. To stejné platí i u krátkých topů, které by si měly ženy ve středním věku raději odpustit.

 

Tělové silonky raději nechte v šuplíku

Tělové silonky byly dlouhou dobu takovou klasikou, na které nebylo nic špatně. Z módního hlediska ale právě tyto silonky nepatří zrovna k nejlichotivějším kouskům. Obzvláště pak ty lesklé, které dodají vašim nohám nepřirozený efekt. Mnoho žen také při volbě silonek volí špatný odstín, čímž docílí obrovského módního faux pas. Raději proto sáhněte po silonkách černých, které jsou stylové, elegantní a sexy zároveň. Velmi moderní jsou momentálně také černé silonky v různými vzory, které váš outfit dokonale oživí. V obchodních řetězcích jich najdete mraky, a tak si jednoduše najdete právě takové, které se vám líbí nejvíce.

 

Módní kousky, kterých by se měly vyvarovat ženy po 50
Zdroj článku