Přejít k hlavnímu obsahu

Tři jednoduché cviky na ploché břicho, které fungují i po padesátce: Stačí cvičit 5 minut denně a výsledky uvidíte do týdne

Mít ploché a pevné bříško je snem mnoha žen. Spousta z nich ale neví, jak přesně na to. Držet striktní diety je nesmysl, pokud k tomu nepřidáte alespoň trochu pohybu. Cviky na břicho vám pomohou břišní svaly zpevnit, vyrýsovat a vytvarovat. Nelekejte se ale, nejedná se o žádná šílená cvičení. K dokonale plochému bříšku stačí pouze 3 cviky, kterým můžete věnovat pouze 5 minut denně.

Hubnutí jako věčné téma

Zamyslete se - kolik máte ve svém okolí lidí, kteří se snaží konstantně zhubnout? Kolik z nich drží diety? A kolikrát jste do tohoto hubnoucího koloběhu zabředla vy? Držení striktních diet je téměř nesmyslné ve chvíli, kdy k němu nepřidáte alespoň trochu pohybu. K tomu, abyste získala ploché a pevné břicho ale nemusíte trávit hodiny v posilovně. Stačí tři jednoduché cviky, jejichž cvičení vám nezabere déle, než 5 minut denně. K získání plochého břicha je třeba posilovat všechny tři jeho partie - to znamená dolní část, horní část a šikmé břišní svaly. Právě proto jsou zde tři velmi jednoduché cviky, díky kterým docílíte perfektně vypracovaného a plochého bříška.

 

Jak se zbavit tuku na břiše: 4 nejlepší cviky podle celebrit nad 50 let

Mnoho žen ví, že po dosažení určitého věku je mnohem jednodušší kila přibírat než shazovat. S přibývajícími roky se přirozeně zpomaluje metabolismus, váha jde pomalu nahoru a tuk se ženám obvykle více ukládá v oblasti břicha, boků a stehen. Tento problém se nevyhýbá ani světovým celebritám. Ty ovšem znají ty nejlepší cviky, kterými se břišního tuku spolehlivě zbaví. A o jaké cviky jde?
svetzeny.cz

1. Cvik: Spouštění nohou k zemi

Tento cvik je naprosto ideální pro dolní část břicha, ve které vám pomůže zbavit se tukových zásob, které se velmi často ukládají právě do této části. Lehněte si na podložku na zem, zvedněte natažené nohy směrem nahoru, spusťte je dolů k podložce, ale nepokládejte je a opět je zvedněte zpět ke stropu. Tento pohyb opakujte 10-15x po 3 sériích. Po celou dobu cvičení myslete hlavně na dvě velmi důležité věci - na dech a záda. Vaše záda, především bedra, by měla být po celou dobu cvičení přilepená k zemi. Jakmile začnete cítit, že mezi zády a podložkou vzniká mezera, nepokračujte v pohybu ve větším rozsahu. Vraťte se zpět do výchozí pozice a pohyb dělejte pouze v takovém rozsahu, kam vás “to pustí”. Co se týče dechu, ten hlavně nezadržujte. Myslete na pravidelné dýchání, které doprovází pohyb.

 

2. Cvik: Přitahování kolen k opačné paži

Pokud se chcete zaměřit na šikmé břišní svaly, tento cvik je jeden z nejúčinnějších. Zpevníte díky němu své boky a strany svého břicha dokonale vyrýsujete. Klekněte si na všechny čtyři a hlídejte si postavení rukou a nohou - ruce by měly být pod rameny, kolena přibližně na šíři vašich boků. Ruce mějte propnuté a střídavě přitahujte jedno koleno k opačné paži, tedy “na kříž”. Pokud je pro vás tato varianta až moc jednoduchá, zvolte pozici planku, tedy místo kolen buďte v prkně opřená pouze o špičky nohou a ruce. Při této pozici si ale dávejte pozor na to, aby byla vaše záda opravdu rovná a abyste správně zapojovala střed těla a břišní svaly. Každou nohu přitáhněte 10x ve 3 sériích.

 

Tři nejúčinnější cviky na vnitřní strany stehen, jež trápí většinu žen po 40: Zaberou pár minut

Udržovat se ve formě a cítit se skvěle, to si přeje asi každá z nás. Jenže s přibývajícími roky je to čím dál složitější. Zpomaluje se metabolismus a tuk se přirozeně ukládá více do určitých tělesných partií. Snažíme se o ploché břicho, kulatý zadek a pevné paže, ale často máme tendenci zapomínat na vnitřní strany stehen. Přitom ty také potřebují zpevnit. Postačí k tomu pouze 3 cviky, které můžete dělat i z pohodlí domova.
svetzeny.cz

3. Cvik: Klasické sedy lehy

Ačkoliv se to může zdát jako ten nejzákladnější cvik, jedná se také o jeden z nejefektivnějších na horní část břicha. V horní části břicha se většině lidí ukládá nejméně tuku, a tak stačí tento cvik opakovat opravdu pár dní a uvidíte, že se vám začnou viditelně rýsovat svaly. Lehněte si na záda, pokrčte nohy tak, aby vaše chodidla byla přilepená k zemi a s výdechem zvedejte trup. Hrudník nemusíte nutně zvedat až nahoru, stačí pouze tak, abyste cítila kontrakci a zapojení horních břišních svalů. Soustřeďte se na to, abyste se zvedala obratel po obratli a nedělejte žádné zbytečně rychlé pohyby. Cvik opakujte 10-15x ve 3 sériích.

 

Další tipy pro ploché bříško

Tři cviky, které jsme vám představili, jsou sice velmi dobrými pomocníky, ale pokud trpíte nadváhou, nebo se vám zkrátka tuk v břiše ukládá více, pouhým posilováním plochého bříška bohužel nedosáhnete. Je tedy potřeba do svého režimu zapojit i nějaké kardio. Skvěle fungují třeba obyčejné procházky, jízda na kole nebo plavání. Je opravdu jen na vás, který pohyb se rozhodnete do svého života zařadit. Velmi dobré je také naučit se k pohybu přistupovat jako k něčemu, co vás baví, nikoliv jako k něčemu, co musíte dělat, abyste zhubli. K procházce si do sluchátek pusťte své oblíbené album či zajímavý podcast, nebo na procházku vytáhněte kamarádku a udělejte si příjemné odpoledne. Možností je spousta, udělejte tedy z pohybu svůj koníček, nikoli povinnost.

 

Zdroj článku