Přejít k hlavnímu obsahu

6 jednoduchých způsobů, jak ztratit břišní tuk, které potvrdila věda

Ztráta břišního tuku je běžným cílem hubnutí. Břišní tuk je obzvláště škodlivý. Výzkum naznačuje silné vazby na nemoci, jako je cukrovka typu 2 a srdeční choroby. Z tohoto důvodu může ztráta tohoto tuku mít významné výhody pro vaše zdraví a pohodu.

1. Vyvarujte se cukru a nápojů slazených cukrem

Potraviny s přidanými cukry jsou škodlivé pro vaše zdraví. Jíst hodně těchto druhů potravin může způsobit výrazný příbytek na hmotnosti. Studie ukazují, že přidaný cukr má škodlivé účinky na metabolické zdraví (zdroj). Četné studie ukázaly, že přebytek cukru, hlavně kvůli velkému množství fruktózy, může vést k hromadění tuku kolem břicha a jater (zdroj).

2. Jezte více bílkovin

Protein může být nejdůležitější makroživinou pro hubnutí. Výzkum ukazuje, že může snížit chuť o 60%, zvýšit metabolismus o 80–100 kalorií denně a pomůže vám sníst až o 441 méně kalorií denně (zdrojzdrojzdrojzdroj).

Pokud je vaším cílem hubnutí, přidání bílkovin může být jedinou nejúčinnější změnou ve vaší stravě. Nejen, že vám bílkoviny mohou pomoci zhubnout, ale také vám mohou pomoci vyhnout se opětovnému přibírání na váze (zdroj).

3. Jezte méně sacharidů

Jíst méně sacharidů je velmi účinný způsob, jak zhubnout. To je podporováno řadou studií. Když lidé snižují množství sacharidů, chuť k jídlu klesá a je snadněji zhubnete (zdroj).

Více než 20 randomizovaných kontrolovaných studií nyní ukázalo, že nízkosacharidové diety vedou ke 2–3krát většímu úbytku hmotnosti než nízkotučné diety (19).

Výživový poradce prozradil jednu jedinou radu, díky které zhubne každý v každém věku

Chcete zhubnout, znáte jídelníčky nazpaměť, všechny rady od a do z máte v malíku, ale ne a ne najít tu poslední nutnou část, kterou je odhodlání? Hubnutí nemusí být boj, nutriční poradce vám prozradí, jak na to!
svetzeny.cz

4. Jezte potraviny bohaté na vlákninu

Jedna studie zjistila, že dalších 14 gramů vlákniny denně bylo spojeno s 10% snížením příjmu kalorií a úbytkem hmotnosti o přibližně 4,5 libry (2 kg) během 4 měsíců (zdroj).

Jedna pětiletá studie uvádí, že konzumace 10 gramů rozpustné vlákniny denně úzce souvisí se snížením množství tuku na břiše o 3,7% (zdroj).

To znamená, že rozpustná vláknina může být zvláště účinná při snižování škodlivého břišního tuku.

5. Cvičte pravidelně

Cvičení patří k tomu nejlepšímu, co můžete udělat, abyste zvýšili své šance na dlouhý a zdravý život a na prevenci nemocí. Pomoc při snižování břišního tuku patří mezi úžasné přínosy cvičení pro zdraví. To neznamená dělat cíleně cviky na břicho, protože redukce na jednom místě - ztráta tuku na jednom místě - není možná.

Každá kalorie se počítá: Fitness trenér vám poradí, jak zhubnout snadno a bez striktního omezování

Nový rok, nový začátek. Každý z nás si v hlavě alespoň představí, čeho by chtěl dosáhnout nebo co je jeho cílem. Klasicky se od Nového roku začíná s dietou. My vám poradíme, jak začít hubnout, zásadně se neomezovat a výsledky pocítíte velmi rychle. Poradí vám fitness trenér Michal Šetina.
svetzeny.cz

6. Sledujte svůj příjem potravy

Většina lidí ví, že to, co jíte, je důležité, ale mnozí přesně neví, co jedí. Člověk by si mohl myslet, že konzumuje stravu s vysokým obsahem bílkovin nebo s nízkým obsahem karbohydrátů, ale bez sledování je snadné přeceňovat nebo podceňovat příjem potravy.

10 nejkrásnějších žen na světě podle věděckých studií

Odpověděli jste Bella Hadid? Pokud ano, tak vám gratulujeme, pokud ne, nemáte o kráse ani ponětí. Tedy o té věděcké samozřejmě.
svetzeny.cz