Přejít k hlavnímu obsahu

Tři nejúčinnější cviky na vnitřní strany stehen, jež trápí většinu žen po 40: Zaberou pár minut

Udržovat se ve formě a cítit se skvěle, to si přeje asi každá z nás. Jenže s přibývajícími roky je to čím dál složitější. Zpomaluje se metabolismus a tuk se přirozeně ukládá více do určitých tělesných partií. Snažíme se o ploché břicho, kulatý zadek a pevné paže, ale často máme tendenci zapomínat na vnitřní strany stehen. Přitom ty také potřebují zpevnit. Postačí k tomu pouze 3 cviky, které můžete dělat i z pohodlí domova.

Vnitřní strana stehen bývá pro mnoho žen problematickou oblastí. Obecně neovlivníme, kam se tuk ukládá, ale můžeme ovlivnit celkové množství tuku v těle a cvičením pracovat na zpevnění problematických partiích. Cílem rozhodně není mít postavu jako supermodelka, ale zlepšit své sebevědomí, formu a cítit se zkrátka ve svém těle dobře. Cvičením na vnitřní strany stehen nejen, že tuto oblast posílíme, ale také celkově zpevníme dolní část těla a spálíme nemalé množství kalorií.

Kalanetika je zpět: Nejlepší relaxační cvičení po 50, u kterého jsou vidět výsledky již za týden

Vypadat dobře, dostatečně se hýbat, cítit se příjemně a svěže, to je sen snad každého z nás. Navíc, když je cvičení vhodné pro všechny věkové kategorie, tedy i pro ženy po padesátce. Hodí se pro začátečníky i pokročilé a výsledky můžete očekávat, než se nadějete. Kalanetia není náročná na prostor ani čas a zapojíte při ní svaly, o kterých jste ani nevěděli, že je máte. Přečtěte si, proč byste měli začít cvičit kalanetiku i vy.
svetzeny.cz

Proč je důležité pamatovat na vnitřní stranu stehen

Pokud cvičíte, asi dobře víte, že máme velmi často tendenci se zaměřovat na větší plochy svalů a na ty menší občas zapomínáme. U cviků na nohy se zaměřujeme především na přední a zadní strany stehen a hýžďové svaly. Málokdo už ale věnuje pozornost i vnitřní straně stehen, která je ale neméně důležitá. Tyto svaly stabilizují pánev a podporují tělo při chůzi, běhu a skákání. Dále, svaly vnitřních stehen (známé také jako adduktory) hrají klíčovou roli při držení boků a spodní části zad v neutrálnější pozici, což může pomoci předcházet překlenutí zad a řešit bolesti spojené s tímto problémem. Navíc, zpěvněná vnitřní stehna udávají lichotivou a sexy definici nohou, kterou oceníte především v letních měsících, až budete nosit kraťasy nebo plavky.

Nejúčinnější cvičení podle typu postavy nejen po 50. roce: Jedině díky němu bude hubnutí jednoduché

Snažíte se zhubnout a zpevnit tělo pomocí různých cviků, ale nedaří se vám docílit toho správného výsledku? Odpověď je snadná! Stejně jako je tomu u diety, také cvičení je třeba přizpůsobit každému na míru. Každý jsme jiný a co funguje na druhého, nemusí platit na nás. Přizpůsobte cvičení typu vaší postavy, a výsledky se dostaví mnohem rychleji.
svetzeny.cz

Tři nejúčinnější cviky na vnitřní stranu stehen

Na internetu určitě najdete několik desítek různých cviků zaměřených na vnitřní stranu stehen. Nelekejte se, rozhodně jich nemusíte dělat tolik. Stačí se zaměřit pouze na tři nejúčinnější, které slibují zpevněná a pěkně tvarovaná vnitřní stehna. Nejsou nijak náročné, ale udělají to, co od nich očekáváte. Zkrátka - hodně muziky za málo peněz. Cvičení stačí věnovat pár minut denně a navíc tyto cviky můžete dělat i z pohodlí domova.

 

1. Sumo dřep je nejlepší cvik na vnitřní stehna

Dřep je základním cvikem pro celkové posílení a zpevnění svalů nohou. Proto by správně provedený dřep neměl chybět ani v cvičební rutině zaměřené na vnitřní stranu stehen! A jak na to? Postavte se do širokého rozkroku, kdy jsou chodidla od sebe o něco více než šířka ramen. Kolena a špičky chodidel směřují ven. Držte záda vzpřímená, stabilizujte pánev a zpevněte břišní svaly. Při nádechu se pomalu spouštějte dolů, pokud to vaše flexibilita dovolí, až do hloubky, kdy je úhel mezi kostí stehenní a holenní téměř 90 stupňů, nebo ještě hlouběji. Potom se s výdechem vraťte nahoru, téměř do úplného natažení kolen. Tento jednoduchý cvik opakujte po 10 ve 3-4 sériích. Pokud se chcete trochu více zapotit, v sumo dřepu chvíli kmitejte. Uvidíte, že i tak malý a nepatrný pohyb dokáže doslova zázraky.

 

Info ikona
Dřep

2. Výpady do strany jako bojovníci za pevná vnitřní stehna

Tento cvik je na vnitřní stranu stehen obzvláště účinný. Jak již bylo řečeno, mnoho známých cviků na spodní část těla se cvičí ve frontální rovině a posilujeme tedy především přední a zadní část nohou. Výpady do strany jsou skvělým způsobem, jak trénovat boční stabilizátory. A kromě vnitřní strany stehen se posilují i hýžďové svaly, což má účinný dopad na stabilizaci kolen. Provedení cviku je velmi jednoduché - postavte se bokem a udělejte široký krok do strany, přičemž v koleni pokrčte nohu, na kterou našlapujete. Zkuste se dostat do úhlu 90 stupňů a níže. Při provedení cviku myslete na to, abyste protlačili sílu do svých pat. Na každou nohu tento cvik opakujte 10-15x ve 2-3 sériích.

 

Info ikona
Výpad do strany

3. Zvedání nohy na boku vleže

I přes to, že u tohoto cviku budete ležet na zemi, věřte tomu, že to není žádné “leháro”. Položte se na bok, pokrčte horní nohu a narovnejte spodní. Postupně zdvihejte spodní nohu a opakovaně ji pohybujte nahoru a dolů. Je důležité myslet na pravidelný dech. Tento cvik opakujte 15 - 20x a následně vyměňte nohy. Uvidíte, že vaše vnitřní stehna budou mít co dělat!

 

Info ikona
cvik
Zdroj článku