Přejít k hlavnímu obsahu

3 nejúčinnější cviky na břicho a stehna: Zaberou jen pár minut a výsledky uvidíte už za týden

Oblíbené kalhoty a sukně vás nemilosrdně tlačí na stehnech a zařezávají se vám do břicha? Nebo je vůbec nedopnete? Nemusíte je oblečení hned měnit za větší. Zkuste s nechtěnými centimetry v problematických partiích zatočit pomocí jednoduchých a účinných cviků.

Špatně hledáte v nabitém dni čas na to si zacvičit? Stačí pár minut denně a oblíbené oblečení vám zase sedne jako ulité. Je-li vaší problematickou partií oblast bříška, zadek a stehna, zaměřte se na cviky, které procvičí vše naráz. Nepotřebujete navíc vůbec žádné pomůcky, posilujete jen s vahou vlastního těla. 

Následující trojice cviků pomůže zapojit důležité svaly na břiše, vnitřní i vnější straně stehen i zadeček. 

Sumo dřepy na zpevnění stehen

Od běžných dřepů se sumo dřepy liší v postavení nohou. Standardně jsou na šířku ramen, u sumo dřepů jsou ještě dál od sebe.

  1. Postavte se zpříma, břicho a záda jsou zpevněné. Rozkročte na vzdálenost širší než je šířka ramen, špičky jsou mírně vytočené ven, paty jsou pevně na podložce.
  2. S nádechem směřujte dolů k podložce až do pozice, kdy jsou stehna rovnoběžně s podložkou. Ruce držte volně, tělo rovně. 
  3. S výdechem se vraťte do stoje, ruce přitom pokrčte a sepněte v úrovni hrudníku. 

Zopakujte desetkrát a odpočiňte si. Celou sérii si dejte ještě dvakrát.

Známý cvik z tělocviku se vyplatí i po 50: Cvičte ho každý den a stanou se zázraky

Rozcvičky při školním tělocviku probíhají již desetiletí víceméně stejně. Děti si uvolňují krční a bederní páteř i nožky. To vše probíhá většinou krouživými pohyby a to samé dělají i s pažemi. A právě protažení ramenního kloubu uvolňovacím kroužením je cvik, který bychom měli dělat i po padesátce. Proč je nezbytné pečovat o svůj nejpohyblivější kloub v těle pravidelně?
svetzeny.cz

Boční výpady na zpevnění stehen a hýždí

  1. Postavte se zpříma, nohy rozkročte na šíři ramen a pak ještě zhruba na deset centimetrů od sebe. 
  2. Záda a břicho držte zpevněné. Veďte pohyb, jako byste se chtěli posadit do dřepu, jednou nohou přitom ukročte do strany. Kolena i špičky nohou směřují vpřed. Ruce držte spojené před hrudníkem, poslouží vám jako opora.
  3. Pomalu se zdvihejte do původní pozice, břicho a záda jsou pevná. Pohyb je pomalý a plynulý. Zopakujte na druhou stranu.

Procvičte desetkrát každou nohu.

Jak ráno rozhýbat ztuhlé klouby: Pomohou 4 jednoduché cviky. Zlepšení pocítíte už za 2 týdny

To, že pravidelný pohyb svědčí tělu i duši, asi nemusíme ani připomínat. Tuto skutečnost jsme už jistě slyšeli všichni a ne jedenkrát. To samé platí také pro všechny postižené revmatoidní artritidou a bolestivými klouby. Zařaďte pravidelný pohyb do svého běžného života. Máme pro vás jednoduché cviky, které vám uleví nejen od bolesti, ale pomohou sníží otok a ztuhlost kolenního kloubu postiženého chronickým zánětem.
svetzeny.cz

Most na jedné noze pomůže zpevnit břicho

Položte se na záda, paže dejte podél těla. 

Nohy pokrčte v kolenou a opřete se o celá chodidla. Jednu nohu propněte a s nádechem se zdvihněte v pánvi tak vysoko, jak to zvládnete. Ideální je, aby záda, pánev a napnutá noha byly v jedné linii, rozhodně není třeba nohu zdvihat směrem do stropu. Boky nevytáčejte, záda a břicho jsou pevné. Nebojte se víc zatlačit do paty stojné nohy, zapojíte lépe zadní stranu stehen.

Vydržte v horní pozici pár vteřin a s výdechem se pomalu pokládejte zpět. Procvičte desetkrát, pak nohy vyměňte a zopakujte na druhou stranu. Celou sérii třikrát zopakujte.

Tohle cvičení má i další benefity. Funguje jako prevence bolestí v oblasti bederní páteře, posiluje vnitřní strany stehen a zlepšuje držení těla. Stabilizuje také řadu svalů, které používáte při cvičení, a tím je pomáhá chránit před případnými úrazy.

Zdroj článku