Přejít k hlavnímu obsahu

Harvardská studie odhalila tři pravidla, díky kterým zhubne každý. Zbavte se povoleného bříška nebo tuku na stehnech a pažích!

Rozsáhlá studie ohledně diet ukazuje, že pokud chcete zhubnout, stačí dodržovat následující tři pravidla. Nejsou nijak těžká, ale zároveň se nejedná o žádný objev, o kterém byste neměli ponětí. Tato studie jednoduše potvrzuje to, co snad většin z nás už dávno ví.

Chcete zhubnout pár kilogramů, ale nemáte chuť držet se přísných dietních plánů, nákupních seznamů a propracovaných programů? Pak jsou tato tři pravidla výživy pro vás ta pravá. Protože pokud tyto věci začleníte do svého každodenního života, automaticky zhubnete. Přinejmenším si to myslí vědci na Stanfordské lékařské fakultě. Ve studii se 609 lidmi ve věku od 18 do 50 let rozdělili všechny účastníky do dvou skupin. Skupina 1 se měla zaměřit na stravu s nízkým obsahem sacharidů a tuků, skupina 2 na potraviny s vysokým obsahem sacharidů a nízkým obsahem tuku.

Málo cukru, málo bílého chleba, spousta zeleniny

Na tomto základě by účastníci měli jíst normálně po dobu jednoho roku. Na tom, kolik jedli, kdy jedli a kolik kalorií jedli, nezáleželo. Pro všechny účastníky však platilo jedno pravidlo: měli za úkol jíst co nejméně cukru a bílého chleba - a jíst co nejvíce zeleniny.

Mohlo by se vám líbit

Každá kalorie se počítá: Fitness trenér vám poradí, jak zhubnout snadno a bez striktního omezování

Nový rok, nový začátek. Každý z nás si v hlavě alespoň představí, čeho by chtěl dosáhnout nebo co je jeho cílem. Klasicky se od Nového roku začíná s dietou. My vám poradíme, jak začít hubnout, zásadně se neomezovat a výsledky pocítíte velmi rychle. Poradí vám fitness trenér Michal Šetina.
svetzeny.cz

Výsledek:

Navzdory rozdílným dietám ztratily obě skupiny v průměru stejnou váhu během jednoho roku (kolem 5,9 kilogramu). Vědci předpokládají, že ke ztrátě hmotnosti nevedla jedna z diet, strava s nízkým obsahem sacharidů nebo s vysokým obsahem tuků, ale spíše tři zlatá pravidla, kdy účastníci jedli minimum cukru, málo bílého chleba a velké množství zeleniny, která měla na hubnutí největší vliv.

Ale buďte opatrní: Tato dietní pravidla tvoří základ, pouze pokud chcete zhubnout. Zásadně byste měli dbát na to, abyste se stravovali zdravě (např. Konzumujte pouze zdravé tuky, vyhýbejte se alkoholu) a kromě dobrého stravování také pravidelně cvičte nebo žijte aktivním životem.

To, že má zelenina na hubnutí velký vliv, víme všichni, ovšem neuškodí si to čas od času připomenout, když se zrovna rozhodujete, zda si dáte svíčkovou s pěti nebo salát s kuřecí masem. Malé změny jsou trvalejší a hubnout zdravě by mělo být pravidlem nad všechna pravidla ze světa diet!