Přejít k hlavnímu obsahu

Hubnutí v pokročilejším věku: Rozhodující je strava, ale i správné držení těla

Info ikona
hubnutí

Hubnutí je pro mnoho žen věkem 50 a více let důležité z několika důvodů. Nejenže může být prospěšné pro jejich zdraví a celkovou kondici, ale také pro jejich sebevědomí a vzhled. Pokud patříte mezi ženy této věkové kategorie a toužíte po snížení své váhy, existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout.

Jídelníček podle Madonny: V 64 letech se pyšní dokonalou figurou, a přesto si pochutnává na hranolkách a pizze

svetzeny.cz

Zdravá strava

Zdravá strava je zásadní pro úspěšné hubnutí a udržení zdravé váhy. Pokud se vám podaří zahrnout do svého jídelníčku více celozrnných potravin, zeleniny, ovoce a bílkovin, budete mít větší kontrolu nad svým příjmem kalorií a živin. Výhodou je, že také podpoříte zdraví svého těla a snížíte riziko mnoha onemocnění.

Vyvarujte se prázdných kalorií a rychlého občerstvení, které jsou často velmi kalorické a málo výživné. Omezte také příjem cukru a soli, protože tyto látky mohou negativně ovlivnit vaše zdraví.

Pohyb

Pravidelný pohyb je dalším důležitým krokem k úspěšnému hubnutí. Nemusíte se přihlásit do posilovny nebo začít běhat maratóny, stačí například denně chodit na procházky nebo cvičit jógu. Cílem je najít aktivitu, kterou budete mít rády a bude pro vás snadno udržitelná.

Pohyb pomůže spálit kalorie a zlepšit vaši kondici. Také podpoří tvorbu svalové hmoty, což může být pro ženy nad 50 let velmi důležité, protože s věkem dochází k postupné ztrátě svalové hmoty.

Jídelníček podle Rebel Wilson, která zhubla během roku více než 30 kilo. Sklenka vína povolena

svetzeny.cz

Správný postoj

Správný postoj a držení těla může být také klíčovým faktorem při hubnutí. Pokud máte špatný postoj, může to způsobit bolesti zad a krční páteře, což může vést k menšímu pohybu a tím i ke snížení spálených kalorií.

Konzultace s lékařem

Je velmi důležité konzultovat s lékařem před začátkem jakéhokoliv plánu hubnutí. Lékař může posoudit vaše zdravotní problémy a vám doporučit vhodný přístup ke hubnutí. Mohou vám poradit, jaké cviky mohou být pro vás vhodné, jakým způsobem byste měli omezit svou stravu a jakým způsobem byste měli naplánovat svůj trénink.

Zdroj článku