Přejít k hlavnímu obsahu

Jídelníček podle Rebel Wilson, která zhubla během roku více než 30 kilo. Sklenka vína povolena

Rebel Wilson proslula svojí rolí „tlusté legrační dívky“, ale v roce 2020 se rozhodla, že si udělá „Rok zdraví“. Díky dietě, která se nazývá Mayrova dieta, se jí podařilo během roku zhubnout více než 30 kilogramů a její vzhled se radikálně proměnil. Přečtěte si tajemství jejího úspěchu v hubnutí a zjistěte, jaký byl její jídelníček.

Mohlo by se vám líbit

Jak se zbavit tuku na břiše po 50: Je důležité vyhovět novým požadavkům těla

Většinou se po dosažení padesátky stává hubnutí náročným procesem, který si lze však značně usnadnit, pokud se člověk přizpůsobí novým požadavkům těla. S několika pozitivními změnami životního stylu se můžete zbavit tuku na břiše, zlepšit svoji kondici a předcházet tak vážným zdravotním problémům, jako jsou srdeční choroby, mrtvice atp. Nenechte se odradit a pusťte se do hubnutí ještě dnes!
svetzeny.cz

Mayrova dieta

Rebel Wilson si pro svůj „Rok zdraví“ vybrala tzv. Mayrovu dietu, která je založena na konzumaci zeleniny, potravin s vysokým obsahem bílkovin a vyhýbání se přidaným cukrům a přejídání se. Jedná se o metodu, která je stará téměř 100 let a k tělu je velmi šetrná, přesto je velmi účinná při spalování kalorií. Její počátky se datují do 20. let 20. století, kdy tuto metodu vytvořil rakouský lékař Dr. Franz Xaver Mayr a dodnes se tato metoda využívá na některých klinikách, včetně té původní v Rakousku, kterou navštívila právě Rebel.  Herečka díky metodě nejen zhubla za rok více než 30 kilo, ale také se naučila starat se o své duševní zdraví, přestala jíst ve stresu a zbavila se věcí, které jí způsobovaly pocit úzkosti. Wilson svůj nový přístup ke stravování a cvičení vysvětluje na svém Instagramu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Ke zpevnění celého těla vám stačí zeď: Vyzkoušejte 4 jednoduché cviky, které se staly fenoménem internetu

Pokud chcete výrazně zlepšit svoji kondici a zpevnit postavu, ale nechce se vám trávit čas v posilovně, můžete zkusit čtyři jednoduché cviky, které se staly fenoménem internetu. Budete potřebovat jenom zeď. Můžete je provádět v pohodlí domova, a přesto můžete docílit vysněné postavy.
svetzeny.cz

Dieta na nejméně 14 dní

Mayrova dieta by měla být dodržována alespoň 14 dní. Jakmile s ní však začnete, můžete si z ní stejně jako Rebel Wilson udělat svůj životní styl, jelikož při dietě nemusíte omezovat kalorie, pouze se stravujete zdravěji a některé potraviny zcela vynecháte. Pokud chcete s touto dietou začít, usnadní vám plánování jídelníčku kniha Viva Mayr Diet od Dr. Haralda Stossiera a Heleny Frith Powellové, která důkladně tuto dietu popisuje. Kniha poskytuje jídelní plány, recepty a rozsáhlé pokyny, abyste dosáhli vůbec těch nejlepších výsledků v oblasti hubnutí a dieta byla trvale udržitelná.

Co můžete při této dietě jíst

Mayrova dieta doporučuje konzumaci potravin s vysokým obsahem bílkovin, jako je například tofu, čočka, fazole, ořechy, semínka, kuřecí maso či ryby. Dále můžete jíst potraviny s vysokým obsahem zásaditých látek, jako je ovoce, zelenina, luštěniny a fazole. Ovoce je zároveň skvělé k snídani, jelikož nastartuje váš metabolismus. Syrová jídla konzumujte před 16. hodinou a vařená jídla po ní. K večeři si navíc můžete dát sklenku vína. Autoři knihy o této dietě odkazují na oblíbené rčení: „Jezte jako král k snídani, jako královna k obědu a jako chudák k večeři,“. V kuchyni byste měli používat striktně 100% lisovaný olivový olej.

Co byste jíst neměli

Při této dietě je třeba se snažit vyhýbat mléčným výrobkům, potravinám obsahujícím lepek, zpracovaným potravinám, velkým porcím, nadměrnému množství sacharidů a především byste neměli jíst ve stresu či k jeho potlačení.

Mohlo by se vám líbit

Skandinávská dieta, kterou podporuje i Světová zdravotnická organizace: Patří mezi nejzdravější a nejúčinnější. A nemusíte se omezovat

Možná jste už slyšeli o skandinávské dietě, která se skládá z ryb, zeleniny a ovoce. Někdy je označována také jako severská, je totiž založená na produktech ze Skandinávie. Odborníci na výživu ji vyzdvihují a Světová zdravotnická organizace ji také podporuje. Proč ji zařadit do svého jídelníčku?
svetzeny.cz

Pryč se stresem

Důležitým klíčem této diety je zbavit se stresu, jelikož při něm stoupá hladina kortizolu, kvůli které si tělo drží kalorie v podobě tuku pro případ ohrožení. Pokud vás stresuje vaše nadváha, je to kontraproduktivní.

Jednoduché cvičení

Nemusíte se bát, že byste při této dietě museli dřít denně v posilovně. Cvičební program této diety je o aktivitách s nízkým dopadem a tlakem, jako je chůze, turistika, balet, gymnastika nebo sporty pro radost. Rebel Wilson miluje dlouhé procházky, kdy chodí ven asi na hodinu. Podle Mayrovy metody byste měli cvičit každý druhý až třetí den do té míry, že se lehce potíte, ale stále dokážete vyslovit 11 slov nahlas, aniž byste se zadýchali.

Tipy na závěr

Autoři knihy nakonec přidali pár rad, které vám pomohou zůstat na správné cestě:

1. Jezte jídlo na menších talířích, abyste si trénovali své zrakové podněty, aby odpovídaly podnětům k hladu. 

2. Mezi jídly pijte vodu, abyste si nepletli žízeň s hladem.

3. Snažte se jíst malé porce a zvyknete si jíst méně při každém jídle.

4. Nejezte příliš pozdě v noci. Když se dostanete domů pozdě z práce, snězte mandle a vypijte sklenku červeného vína.

5. Dobře se vyspěte. Správné množství spánku je mimořádně prospěšné pro vaše celkové zdraví a pomáhá snižovat stres.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku