Přejít k hlavnímu obsahu

Tyto 4 jednoduché cviky dělejte každý den u televize: Výsledky se dostaví rychleji, než čekáte

Info ikona
cvičení

Po namáhavém dni přijdete domů z práce a nejvíc se těšíte, že budete odpočívat. Doma si však vzpomenete, že musíte ještě cvičit. Snažíte se o zdravý životní styl a do něho patří, kromě zdravé stravy, i cvičení. Zoufale se vám nechce. Co teď? Vynechat? Nemusíte! Stačí vyzkoušet tyto cviky, které můžete provádět denně a to klidně i před televizí, kdy sledujete oblíbený pořad.

Cviky, které zvládnete u televize

Není nic špatného na tom, že si chcete doma lehnout a odpočívat. Někdy člověk potřebuje chvíli pro sebe nebo třeba ležet celý den v posteli. Dopřejte tělu to, co chce. A ono bude potřebovat také dostatek fyzické aktivity a pohybu, aby mohlo správně fungovat. I když se vám absolutně nechce jít do posilovny nebo cvičit hodinu na skupinové lekci, přesto si můžete splnit svou dávku cvičení. Vyzkoušejte pár cviků, které provádíte doma a to klidně i u televize. Jaké cviky to jsou,

1. Stisk hýžďových svalů

Tento cvik můžete udělat opravdu kdekoliv, kde budete chtít. Nejen u televize, ale také v tramvaji, když stojíte, ve frontě nebo při vaření. Dopřejete tak hýždím dostatek pohybu a cílíte na to, aby byl krásně kulatý. Jak na to? Stačí se postavit rovně a stisknout hýžďové svaly co možná nejvíc. Ucítíte, že se vám obě půlky trochu zvedají. V takovém zpevněném stavu vydržte 5 až 30 sekund, v závislosti na tom, jak dlouho vydržíte. Nejděte přes bolest. V jedné sadě si toto cvičení zopakujte 3 až 5 krát. A sadu můžete cvičit klidně třikrát denně.

 

Zhubněte rychle díky vědecky dokázaným metodám: Jaké cvičení je nejúčinnější, kolik bílkovin denně sníst a jak zůstat motivovaní

Léto se nezadržitelně blíží a možná jste se rozhodli, že zhubnete do plavek. Někdy se však ručička váhy vůbec nehýbe a pak člověk rychle ztrácí motivaci hubnout dál. Nezapomínejte však, že hubnutí někdy není potřebné z estetického hlediska, ale především ze zdravotního. Podívejte se proto, jak lze rychle a udržitelně zhubnout díky vědecky podloženým metodám.
svetzeny.cz

2. Odpor dlaní

Dalším cvikem, který zvládnete prakticky kdekoliv je tisknutí dlaní proti sobě. Rovný postoj, zvedněte ruce před sebe, úrovni hrudníku a pokrčte. Dlaně se tak dostanou přesně naproti sobě. Dotkněte se dlaněmi, ramena směřují dolů a hlava rovně. Napněte dlaně proti sobě a tlačte z každé strany. Získáte tak odpor dlaní, který držte 5 až 10 vteřin, podle kondice. Poté na 5 vteřin povolte a opět tlačte dlaně proti sobě. Tento cvik opakujte celkem čtyřikrát v jedné sadě. Posílíte horní část těla, prsní svaly a také celé ruce.

3. Podřep u stěny

Dalším velmi účinným cvikem, který můžete dělat v pauze v kanceláři nebo doma u televize je podřep u stěny. Postavte se zády k pevné zdi a přitiskněte na ni záda. Nohy mějte mírně rozkročené, na šířku ramen, špičky ven. Pomaličku krčte kolena a s celým tělem (které se od zdi neodlepí) směřujte do podřepu. Pozor na to, aby vám podřep byl příjemný, nemusíte ihned jít do pravého úhlu (koleny). Jakmile dosáhnete polohy, kdy cítíte bolest, pomalu tělu zvedejte nahoru, opět aniž byste záda odlepily od zdi. Dopřejte si pauzu a cvičení opakujte, ideálně celkem čtyřikrát v jedné sadě.

4. Krok za krokem

K tomuto cvičení si dopřejte malou stoličku, nebo pevnou krabici, která poslouží pro střídání nohou. Postavte se rovně, ramena směřují dolů, hlava vzpřímeně. Dejte si ruce v bok a střídavě zvedejte pravou a levou nohu. Chodidlo vždy na vteřinu položte na stoličku nebo pevnou krabici a zase vraťte na podlahu. Střídejte nohy v plynulém sledu, ideálně 10 až patnáctkrát v jedné sadě. Takových sad můžete udělat několik, podle vlastní fyzické zdatnosti.

Zdroj článku