Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zvítězit nad faldíky a získat trvale ploché bříško?

Břicho patří, především u žen, k jedněm z nejproblematičtějších partií těla.

Docílit vyrýsovaných křivek vyžaduje pevnou disciplínu. Ne náhodou v některých posilovnách mají speciální program s názvem „břišní pekáč“. Perfektních tvarů nedosáhnete během několika návštěv posilovny, připravte se na tvrdou dřinu. Důležité je nejen zhubnout, ale také správně posílit svaly a upravit jídelníček.

Možná vás napadne, jestli by nebylo nějaké jednodušší a rychlejší řešení než trávit čas v posilovně. Můžete uvažovat o laserové liposukci, ale doporučujeme vám ji zvolit až tehdy, když nefungují klasické metody, pomocí kterých se snažíte dosáhnout vytyčené mety. Pojďme se nejdříve podávat, co byste měli vyzkoušet. Prvním krokem na cestě za vytouženou postavou je zbavit se přebytečného tuku. Důležitý je častý a pravidelný kardio trénink. Při správně provedeném a optimálně dlouhém kardiu tělo začne čerpat energii ze svých tukových zásob a zbavovat se tukových polštářů a faldíků. Samotné hubnutí ale k vyrýsovaným svalům nestačí, svaly a ochablou kůži je také potřeba zpevnit. Do tréninku je proto vhodné zařadit i pravidelné posilování příslušných partií. Cviky by měly cílit především na povrchové svaly břicha, tedy na přímé a šikmé břišní svaly.

Úpravu jídelníčku při hubnutí nelze ošidit, složení stravy se na úspěchu může podílet až ze 70 %! Důležité je nastolit si pravidelný režim a jíst častěji v malých dávkách. Hladovění tělu neprospívá, právě při něm si začne ukládat víc energetických zásob „na horší časy“. Také je potřeba změnit skladbu jídla, zařadit ovoce, zeleninu, potraviny obsahující vlákninu, a naopak vyškrtnout sladkosti nebo smažená jídla. Hubnutí břišních partií je běh na dlouhou trať, cesta k vytouženému cíli netrvá týdny, ale spíš měsíce až roky! Pokud jde o dědičně uložené tukové polštáře nebo tvarování břicha po porodu, může se někdy jednat o téměř nesplnitelný úkol. S přibývajícím věkem mohou také dříve účinné cviky přestat zabírat. 

Zařadili jste pravidelný pohyb, zaplatili si trenéra, nechali zpracovat jídelníček na míru, ale břicho stále nevypadá, jak byste chtěli? Pak je na čase uvažovat o laserové liposukci. Zákrok vyřeší problémy s přebytečnými tukovým polštáři nejen na břiše, ale i v jiných problematických partiích těla. Pražská klinika estetické medicíny Brandeis Clinic například nabízí ošetření pomocí revolučního amerického laserového přístroje Slim Lipo. Jedná se o moderní metodu laserové liposukce, která vede nejen k redukci podkožního tuku, ale zároveň i vytvaruje hezké kontury pasu a boků. Navíc podporuje tvorbu kolagenu a tím stáhnutí a vypnutí pokožky. Kromě toho pomáhá redukovat celulitidu a kožní nerovnosti. Liposukce pomocí přístroje Slim Lipo je šetrná k tělu a nezasahuje okolní tkáně, díky čemuž jsou následné podlitiny a otoky minimální a klient se může ihned vrátit ke svým obvyklým aktivitám. Moderní metody umožňují zákrok provést rychle a bez nutnosti celkové anestezie. „Laserovou liposukci lze provádět v lokální anestezii. Stihnout se tak dá za jediný den. To ocení především ti, kteří bojují s pár kily v oblasti břicha a nechtějí, aby jejich okolí vědělo o tom, že byli na liposukci,“ vysvětluje praktické výhody Anna Brandejs, zakladatelka pražské kliniky estetické medicíny Brandeis Clinic.

Pokud chcete mít vytvarované bříško už při letošní dovolené, není na co čekat! Právě teď je ten nejvyšší čas, aby se tělo do léta stihlo úplně zregenerovat. Objednejte se na nezávaznou konzultaci na Brandeis Clinic. Více informací o laserové liposukci najdete také na Univerzitě krásy.