Přejít k hlavnímu obsahu

5 chyb v líčení, které vám zbytečně přidávají roky navíc. Přestaňte je dělat ideálně hned

Info ikona
Chyby v líčení, které vám přidají roky navíc

Make-up dokáže zázraky, aby nám pomohl vypadat co nejlépe. Existuje ale několik chyb, které dělá mnoho žen a které zbytečně přidávají několik let navíc. Zjistěte, které to jsou a vyvarujte se jim, pokud nechcete vypadat starší, než doopravdy jste.

1. Hutný make-up přidává roky navíc

Pokud používáte hutnou make-upovou bázi s vysokým krytím, okamžitě ji hoďte do koše. Hutná konzistence make-upu nejen, že nevkusně zaleze do vrásek, ale navíc také zvýrazní nedostatky a může pleť i poměrně hodně vysušit. Mějte na paměti, že make-upová báze má sloužit především k vyrovnání tónu vaší pleti a ne k zakrytí nedostatků. K tomu nám slouží další pomocník - korektor. Volte svěží a lehký make-up či BB krém, který vaši pleť sjednotí a tón vaší pokožky dokonale vyrovná. Obličej bude vypadat svěže a mladě.

Váš skutečný věk neprozradí vrásky, ale úplně jiná část těla!

svetzeny.cz

2. Špatně zvolený korektor vytváří dojem stárnutí

Výše zmíněný korektor může být pro mnoho žen také pěkným oříškem. Pokud si vyberete ten správný odstín korektoru, má kouzelný efekt a dokáže vám na obličeji vymazat stopy bezesných nocí. Klíčem je používat velmi malé množství a zaměřit se pouze na vnitřní koutek a tmavou oblast pod očima. Mnoho žen ho však aplikuje až pod oko a vnější koutek, což může způsobit usazování produktu v jemných linkách a vráskách. Odstín korektoru by měl odpovídat tónu vaší pleti a na rozdíl od veřejného přesvědčení by neměl být světlejší. Použití příliš světlého korektoru pouze zdůrazní tmavé kruhy a může vést k nevkusnému efektu "mývalích očí", což není žádoucí.

3. Příliš tenké a tmavé obočí přidává roky navíc

Máloco působí na vzhledu žen tak drsně, jako opravdu tenké a tmavé obočí. Plné obočí je klíčové pro mladistvý vzhled a může vám ubrat i několik let. Pokud nemáte plné obočí od přírody, existuje několik triků, jak je opticky zvýraznit a dosáhnout plnějšího vzhledu, ale stále přitom působit přirozeně. Obočí rámuje váš obličej a tak je potřeba mu věnovat stejnou péči, jako jeho jiným částem.

Chcete omládnout o 10 let bez plastik? Stačí vám pár suroviny, které najdete doma

svetzeny.cz

4. Víc let vám přidá i příliš tmavá a matná rtěnka

Jemný, růžový lesk je lichotivou volbou pro každou ženu, zejména však pro ženy ve středním věku. Pokud toužíte po trochu více barvách, můžete začít s jemnou vrstvou světlé rtěnky, kterou následně zakončíte aplikací lesku. Stejně jako u obočí může použití tmavé matné rtěnky způsobit, že vaše rty budou působit tenčí a může rovněž zdůraznit jemné linky a vrásky kolem rtů.

5. S tmavou linkou kolem celých očí zestárnete

Je pravda, že s věkem můžeme ztrácet některé řasy a dochází k postupné změně tvaru našich celkových rysů, což může vést i ke změně líčení. Nicméně, není nutné to kompenzovat používáním tmavé linky podél celého oka. Takový styl líčení může skutečně způsobit, že oči působí menší. Samozřejmě, že existují ženy, které preferují tento styl líčení a pokud se v něm cítí skvěle, není to nic proti ničemu! Jemná linka však dokáže definovat a otevřít oči mnohem lichotivěji. Pokud chcete používat linku na spodní víčko, doporučujeme volit jemné hnědé stíny nebo tužku, abyste vytvořili jemnou linii, nikoli tvrdý a výrazný efekt.

Přešlapy v líčení, které vám přidají pár let navíc
Zdroj článku