Přejít k hlavnímu obsahu

Chcete omládnout o 10 let bez plastik? Stačí vám pár suroviny, které najdete doma

Pokud nemáte na kontě desítky tisíc na zbytečné plastiky, využijte k omlazení věci, co máte doma. Babské rady vždy fungují. Vzpomeňte si, jakou měla vaše babička pleť bez patlání předražených krémů, které stejně nefungují tak, jak byste očekávali. Aloe, zelený čaj nebo máta vám pomohou ubrat deset let.

V dřívějších dobách neexistovaly estetické či plastické zákroky, které by z vás znovu udělaly ‚‚dvacítku”. Což se nestane ani dnes, jen díky chemii budete mít vyplou pleť, ztratíte mimiku a s přifouknutými rty budete připomínat kačera. Navíc, na ulici potkáte další desítky žen, které vypadají, jakoby vyjely ze stejné továrny na plastovou panenku, jen s jinou barvou vlasů. Pokud jste i v dnešní době zastánci přirozenosti a stárnutí s grácií, vyzkoušejte osvědčené recepty našich babiček. 

Zázračný krém z aloe a zeleného čaje

O skvělých účincích nenáročné rostlinky aloe vera moc dobře věděla už Kleopatra. Egyptská královna používala gel z listů, aby zabránila stárnutí pokožky a pravidelně si z aloe nechávala připravovat nápoj dlouhověkosti. Naše babičky pak smíchávaly gel se zeleným čajem a to teprve byla omlazující bomba pro jejich pleť. Recept je velmi jednoduchý. Čaj nechte vychladnout a poté smíchejte s gelem. Pokud ale máte citlivou pokožku, je dobré listy z aloe nechat přejít mrazem a pak teprve využít jejich léčivý účinek. Takto vzniklý ‚‚krém” použijte na obličej a krk.

Jsou pro smích celému světu: Celebrity, které podlehly kouzlu plastik a změnily své obličeje k nepoznání

Trend plastických a estetických úprav obličeje a dalších částí těla je ve společnosti odjakživa velmi populární. Jestliže někdo touží po změně, není absolutně nic špatného si k tomu cítit se dobře dopomoci právě plastikou. V poslední době ale někteří lidé upustili od decentních úprav a zvolili spíše takové úpravy, po kterých jsou v některých případech téměř k nepoznání. Několik takových najdeme i ve světě celebrit. Podívejte se v naší galerii na ty, které to s úpravami tak přehnaly, že jsou k smíchu bulváru i veřejnosti.
svetzeny.cz

Osvěžující okurka s mátou 

Nejen nápoje či obklady z okurky pomáhají odbourat stres. Výborná je také osvěžující voda, kterou si můžete kdykoliv během dne nanést na obličej pomocí rozprašovače. Okurka má nejen ochlazující účinek na pleť, ale také ji dokáže vypnout. Máta pro změnu podporuje redukci kožního mazu a obličej projasní. Dohromady tak vytváří malý zázrak. Stačí okurku společně s mátou rozmixovat, přecedit přes plátýnko a kouzelná voda je na světě. Pokud nemáte klasické plátýnko, stačí utěrka, jen musíte více promačkávat. Výslednou tekutinu přelijte například do čistého flakonu na parfémy, nebo do cestovní lahvičky s rozprašovačem. 

Kurkuma navrací pleti elasticitu

Stále více oblíbené koření v kuchyni dokáže s vaší pletí zázraky. Kurkuma je využívána především v orientálních pokrmech, ale pokud si z ní uděláte masku na obličej, budete překvapeni. Indické nevěsty si masku nanáší na pleť před svatbou, aby pak jejich tvář byla krásně rozzářená a sjednocená. Stačí smíchat lžičku kurkumy, medu, jogurtu a nanést na obličej a dekolt. Nechte působit přibližně patnáct minut a pak masku smyjte. Kurkuma navrátí vaší pleti elasticitu, ale je také výborným pomocníkem v boji proti pigmentovým skvrnám.

Pro výše zmíněné bylinky a rostliny existuje mnoho dalších způsobů využití a je jen na vás, jestli věnujete přípravě přírodní kosmetiky pět minut drahocenného času, nebo si raději necháte do těla píchat injekce se zaručenými elixíry mládí.  

Zdroj článku