Přejít k hlavnímu obsahu

Recept: Domácí omlazující pleťová maska

Je vaše pleť mdlá a bez života? Zapomeňte na drahé krémy nebo invazivní kosmetické procedury. Dopřejte jí řádnou péči v podobě domácí masky, která je hotová raz dva a nestojí skoro nic.

Spousta surovin, které najdete doma, poslouží skvěle k výživě vaší pleti.

Může se jednat o jogurty s živou kulturou, med či poslední dobou stále oblíbenější čerstvé klíčky, které jsou díky vysokému obsah vitaminů, minerálů, antioxidantů i proteinů neuvěřitelně skvělým elixírem mládí. Pokud nevíte, po kterých sáhnout, vyzkoušejte třeba čerstvé bioklíčky Happyeat.

Happyeat

Pleťová maska pro suchou pleť

K výrobě pleťové masky použijte klíčky vojtěšky, které díky obrovskému množství bílkovin udržují pružnost a hydrataci pleti, a jedno zralé avokádo. Ingredience rozmačkejte na kašičku a naneste na obličej. Po 15 minutách masku smyjte. Vojtěška obsahuje velké množství křemíku, který v kombinaci s avokádem zlepšuje elasticitu pleti a pokožku vyživuje a zjemňuje.

Pleťová maska na problematickou a mastnou pleť

Připravte si bílý jogurt nejlépe s živou kulturou, která se tak stane aktivní složkou připravované pleťové masky. Ten smíchejte s rozdrcenými čerstvými klíčky pšenice. Hlavním zdrojem pšeničných klíčků je zinek. Ten je skvělým bojovníkem proti kožním zánětům a bolavým vřídkům. Pro své účinky je tato maska vhodná pro pleť se sklonem k akné. Hotovou kašičku zakápněte medem, který má protizánětlivé účinky a naneste na obličej. Masku nechte působit po dobu 20 minut, aby všechny aktivní látky pronikly hluboko do pokožky, a pomohly tak v boji proti akné.

Vyživující pleťová maska pro zralou pleť

Ve hmoždíři roztlučte klíčky jetele a přidejte kapku olivového oleje. Klíčky jetele oplývají tzv. estrogenními vlastnostmi. Pokles pružnosti způsobuje nedostatek estrogenu, kterého je v ženském těle s přibývajícím věkem čím dál méně. Aplikací této zázračné rostliny dostanete do pleti látky, které v období menopauzy vaše tělo začíná postrádat. Výsledná maska má tekutější konzistenci, aplikujte ji tedy a nechte působit nejlépe vleže. Po 15 minutách ji smyjte a pleť ošetřete krémem.

Rozjasňující maska na povadlou pleť

Rozdrcené klíčky mungo zakápněte sezamovým olejem a přidejte lžičku medu. Výslednou kašičku naneste na obličej a nechte působit 15 minut. Kromě toho, že vyčistí póry, vybělí pigmentové skvrny a rozjasní vaši tvář. Fazole mungo jsou běžnou součástí kosmetických výrobků, proč je tedy nezkusit v té nejčerstvější podobě?

Tip redakce: Před aplikací masky si obličej očistěte, aby se do pleti co nejlépe vstřebala. Pleť nahřejte nad napařovací lázní, aby se otevřely všechny póry a výživné látky z pleťové masky mohly intenzivně působit. Pokud trpíte na alergie, je lepší masku nejdříve vyzkoušet na vnitřní straně předloktí.