Přejít k hlavnímu obsahu

Když vás přitahuje stále ten samý typ mužů: Co o vás vypovídá, pokud si vždy najdete narcistu, odpůrce závazků či zadaného?

Stává se vám, že neustále přitahujete ty samé typy mužů? Vždy si najdete sebestředného narcistu, odpůrce závazků či zadaného? V tom případě to značí, že můžete mít problém uvnitř sebe sama, proto do vašeho života tyto typy mužů opakovaně vstupují.

Narcista

Kouzlu narcisty je velmi lehké propadnout, jsou to charismatičtí muži, kteří vám snadno dokážou učarovat. Navíc pečují o svůj vzhled, mají spoustu přátel, jsou komunikativní a přesně vědí, na co vás „ulovit“. Po čase však ukážou svou pravou tvář, jsou to velmi sebestřední a sobečtí jedinci, kteří vedle sebe nesnesou stejně silného partnera, protože to oni chtějí vždy zazářit. Pokud si tento typ mužů vybíráte (ač nevědomky) opakovaně, může to značit, že k narcismu máte sklony také. Proto možná tolik nevnímáte aroganci a nabubřelost narcisty.

Mohlo by se vám líbit

Test osobnosti: Zvíře, které vidíte jako první, vypovídá o vašich přednostech

Chtěli byste se dozvědět něco zajímavého o vaší osobnosti a přednostech? Pak vyzkoušejte náš test osobnosti. Je to úplně jednoduché, stačí se zadívat na obrázek. Zvíře, které uvidíte jako první, vypovídá o vašich schopnostech a povaze.
svetzeny.cz

Odpůrce závazků

Mají vaše vztahy vždy stejný scénář, kdy se váš partner vyhýbá závazku jako čert kříži? Tito muži za sebou obvykle mají spíše kratší vztahy a spojuje je odpor k závazkům, zejména manželství. Mají plnou pusu výmluv, proč je to velmi špatný nápad, často používají naprosto nerelevantní argumenty, mnohdy se s nimi na toto téma nedá mluvit vůbec, protože je z toho akorát hádka a nevyřeší se nic. Někteří z nich jsou schopni slibovat, že se jednou usadí, ale obvykle je to pouze milosrdná lež a v plánu to ve skutečnosti nemají. Pokud neustále přitahujete tento typ mužů, zamyslete se nad vaším sebevědomím a tím, jak moc jste si jistá sama sebou. Tito muži totiž vědí, že by s těmito trapnými výmluvami u silné ženy vůbec neobstáli. Proto si hledají naivní ženy, které jim tyto báchorky budou „baštit“.

Zadaný muž

Stává se vám opakovaně, že se s někým sblížíte a posléze zjistíte, že je zadaný, zasnoubený či dokonce ženatý? Přesto s takovými muži ve vztahu zůstáváte? Pak to značí, že nemáte žádnou hrdost a také malé sebevědomí. Silná žena, která má sebeúctu, by totiž nikdy nedovolila, aby hrála druhé housle. Druhým aspektem může být fakt, že zakázané ovoce chutná nejlépe, některým ženám takové vztahy přijdou více vzrušující a intenzivní.

Info ikona
Nevěrný muž
Mohlo by se vám líbit

Mít dítě po čtyřicítce? Rozhodně ano, říkají vědci. Zjistili, že děti starších matek jsou vzdělanější a mají další pozitivní schopnosti

Mít dítě po čtyřicítce? To je otázka, kterou si klade celá řada rodičů. Jsou si totiž dobře vědomi toho, že to s sebou nese určitá zdravotní rizika. Už se však tolik nemluví o benefitech, které to skýtá. Zjistěte, jaké výhody mají dle vědců děti starších matek.
svetzeny.cz

Chodící problém

Máte za sebou historii vztahů, kdy se vždy po čase ukázalo, že má muž mnoho problémů – závislosti, dluhy, potíže se zákonem? Možná si říkáte, co děláte špatně, že zrovna vy přitahujete tento typ mužů. Na vině může být tzv. spasitelský komplex, kterým trpí obzvláště ženy. Mají pocit, že ony jsou ty vyvolené, které danou osobu „napraví“ a navedou ji na správnou cestu. Snadno se nechají protějškem využívat a omlouvají jeho chyby. Mnohdy zcela ignorují dobře mířené rady od svých blízkých a rodiny. Spasitelský komplex do jejich života tyto typy mužů přitahuje, muži vycítí, že je žena velmi empatická, hodná a starostlivá, a tak toho využijí. Jediným řešením je nastavení hranic, pomoc partnerovi je chvályhodná, nikoliv však kompletní starost o něj.

Emočně nedostupný muž

Končí vaše vztahy vždy tak, že se muž „vypaří“ poté, co se k vám celou dobu choval chladně, měl plnou pusu výmluv a celkově se vám jevil nedostupný? Tvrdil vám, že vás má rád, ale vážný vztah nehledá? Pak zřejmě přitahujete emočně nedostupné muže. Pramení to z vašeho nízkého sebevědomí, možná máte pocit, že na nikoho lepšího ani nemáte. Tento pocit si sebou můžete nést i pokud se vás někdo blízký v minulosti nezastal, a vy si tím pádem říkáte, že zřejmě nejste hodni pozornosti.