Přejít k hlavnímu obsahu

5 tipů, jak si zvýšit sebevědomí

Máme-li se rádi a věříme si, má to velice příznivý vliv na naši psychiku, partnerské vztahy, finanční situaci, kariéru i zdraví. Vyzkoušejte si, jak můžete sami sebe podpořit.

„Zvláště ženy mají sklon na sobě stále hledat chyby a naslouchat jen svému vnitřnímu kritikovi. Je potřeba zvládnout umění pochválit se a vidět na sobě pozitiva,“ vysvětluje Lenka Černá, koučka a partnerka kampaně Dove Objev svoji krásu, a nabízí 5 kroků ke zlepšení.

1. Vytvořte si pozitivní seznam

Vypište si všechny své kladné vlastnosti a přednosti. Tento seznam si každý den přečtěte a připomeňte si, jak jste skvělá! Nalepte si jej na ledničku, dejte si ho pod polštář a noste ho s sebou na pohovory.

2. Chvalte se před zrcadlem

Díky tomu, že se vidíte, mají vaše slova větší sílu. A tak, když se ráno líčíte, řekněte si nahlas pro sebe „Mám se ráda“ nebo „Vážím si sama sebe“. Není to zcela jednoduché, avšak brzy uvidíte, jakou moc tato slova budou mít!

3. Zjistěte, proč se podceňujete

Pokud každý den posloucháte svého vnitřního kritika a neumíte ho zastavit, budete muset odhalit kořeny tohoto stavu. Mnohdy je vyvolán způsobem výchovy, který ovlivňuje tzv. emoční naprogramování. S tím však lze pracovat, třeba i s pomocí odborníka.

4.  Pečujte o svůj vzhled i zdraví

To, jak se oblékáme, upravujeme a vystupujeme, ovlivňuje vnímání nás samotných. Když se ráno namažete voňavým tělovým mlékem, dáte si hezký parfém a pěkně se obléknete, hned se budete cítit lépe. Začněte více sledovat, co vkládáte do úst a jak jste na tom se zdravím – i to vám pomůže více si věřit.

5.  Dopřejte si dny jen pro sebe

Alespoň jednou za měsíc! Zajistěte si hlídání dětí, nevařte a nestarejte se o druhé. Vyrazte si sama na oběd, na masáž nebo na procházku do lesa. Travte čas sama se sebou a přemýšlejte o svém životě a budoucnosti.

Foto: Depositphotos (1)

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku