Přejít k hlavnímu obsahu

Existují barvy vlasů, kterým by se ženy nad 50 let měly vyhnout. Zapomeňte na syté barvy nebo melíry

Info ikona
Vlasy

Po padesátce má většina z nás svoji původní barvu vlasů překrytou šedinami. Některé ženy se k nim hrdě hlásí a ponechávají si svůj přírodní vzhled. Jiné je zase zakrývají barvením. Jenže v tomto věku už je potřeba přemýšlet. Ne každý odstín je totiž vhodný, i když se vám třeba líbí sebevíc. Jakým barevným trendům je lepší se vyhnout a na které naopak vsadit?

V první řadě je potřeba říct, že nejdůležitější je to, co se líbí vám. Proto jsou všechny rady míněny spíše jako doporučení kadeřníků a stylistů, kteří sice sledují aktuální trendy, ale dokážou je citlivě doporučit těm, pro které se skutečně hodí. To, že jste starší, neznamená, že si nemůžete dopřát výraznější barvy či melíry. Naopak. Jen je potřeba vzít v potaz odstín pleti, kvalitu a hustotu vlasů a jejich střih.

Nechte zvítězit jemnost

Obecně je dobré vsadit spíše na teplejší odstíny, které vás omladí. Působí totiž měkce a jemně a dodají vašemu vzhledu přirozenost. Pokud tak chcete působit, vyvarujte se především černé barvě, která působí tvrdě a přidává roky. Zvýrazňuje totiž všechny nedokonalosti pleti, pigmentové skvrny i kruhy pod očima. Nevolte ani trendy barvy, jako je sytě červená nebo rezavá, jež by měly být tabu už pro ženy po třicítce. Zapomeňte i na sytou růžovou, fialovou nebo dokonce zelenou či modrou. V drogerii je sice koupíte, ale jsou určeny úplně jiné věkové skupině. U zralejších žen hrozí riziko, že na nich budou tyto tóny působit nejen nepřirozeně, ale zároveň tak trochu i komicky.  

Dokonalé štědrovečerní outfity: Vypadejte štíhlejší a výrazně mladší během chvilky

Stále si nejste jistá, co si oblečete ke stromečku? Inspirujte se dokonalými štědrovečerními outfity, které vás zeštíhlí a omladí. Díky našim tipům a trikům od stylistů budete vypadat hubenější, zároveň vám dané oblečení ubere roky.
svetzeny.cz

Pozor na melíry

Dnes už existuje spousta barvicích technik, které poslaly do historie klasické melíry. Tvrdé přechody mezi barvami už jsou opravdu mimo trendy. Zapomeňte na sytě růžové nebo bílé proužky ve vlasech. Mnohem lepší je svěřit se do rukou zkušených koloristů, kteří vám pomocí bronzování, balayage nebo melírování tón v tónu pomohou dosáhnout svěžího a mladistvého vzhledu. Tyto techniky jsou také prověřeným způsobem, jak dodat vlasům tolik žádaný objem.  

Nebojte se šedé    

Ačkoli s prvními šedinami obvykle chytáme paniku a snažíme se je maskovat, co to jde, najde se stále více lidí, kteří sází na trend šedých vlasů. Například na instagramovém účtu @grombre jsou stovky fotografií žen se stříbrnými vlasy a jejich úvahy o tom, proč s nimi tento trend rezonuje. Takže jste-li majitelkou šedých vlasů a nebaví vás věčné dobarvování, přiznejte to a trochu s pomocí kadeřníka své šediny vylepšete. Třeba výraznějším a lesklejším stříbrným odstínem ať už v podobě přelivu nebo barvy.

 

Zapomeňte na drahého kadeřníka: Šediny ve vlasech jako nový trend

Šediny jsou dávným strašákem žen. Nejenže připomínají přibývající roky, ale mnohdy potrápí především tmavovlásky, kde vytváří nežádoucí pruhy ve vlasech. Je však nutné ihned běžet ke kadeřníkovi? Možná to pro vás bude překvapením, ale šedivé vlasy jsou v módě a je tedy ideální čas vystavit i vaše „stříbro“ ve vlasech!
svetzeny.cz

Myslete na střih

V padesáti rozhodně není nutné ostříhat se na krátko a pořídit si na hlavě klasický „květák“, případně hodně krátký a ostrý střih. Ideální jsou střihy v délce k ramenům či pod uši. U příliš dlouhých vlasů hrozí, že budou působit mdle a bez objemu, který prostě s věkem přirozeně ztrácí. Pokud tápete a nevíte, co si s vlasy počít, svěřte se do rukou zkušených kadeřníků a koloristů. Rozhodně se vyplatí je navštívit, protože s vámi zkonzultují i stav vašich vlasů a doporučí vhodnou péči.    

Šedá je trendy, vyhněte se výrazným barvám a mellírům
Zdroj článku