Přejít k hlavnímu obsahu

Pohodlí a styl v jednom: Legíny se vrací zpět do módy. Jak je nosit, aby nevzniklo nechtěné módní faux pas

Pohodlí a styl v jednom? To jsou legíny! Není snad nic pohodlnějšího, než když se vám kalhoty nikam nezařezávají, netlačí a dokonale se přizpůsobí vašemu tělu. Legíny ale dokážou být poměrně ošemetné a pokud je nosíte, pravděpodobně se pohybujete na velmi tenké hranici mezi stylem a módním faux pas. Jak legíny nosit tak, aby vypadaly vždy trendy a stylově?

Úplně obyčejné, avšak velmi kontroverzní. To jsou legíny. I přes jejich minimalistický vzhled vyvolávají obrovský rozruch. Nicméně hlavním důvodem není samotný oděv, ale spíše způsob, jakým je ženy nosí. Většina žen totiž nedokáže legíny lichotivě zkombinovat do svého outfitu. Přechod z pohodlného domácího nebo sportovního oblečení na plnohodnotný outfit již legíny absolvovaly před několika lety. Nicméně je důležité vzít v úvahu tři klíčové faktory. Za prvé, existují situace, kdy legíny nejsou vhodnou volbou, za druhé, existují stylingy, které mohou u žen odhalit více, než by si přály. A za třetí, je důležitý i samotný výběr legín, což je krok, u kterého většina žen chybuje.

 

Jak nosit legíny do společnosti?

Chcete-li nosit legíny mimo domov nebo fitness centrum, zakomponujte je do svého outfitu s elegancí a na vyšší úrovni módy. Buďte odvážná a zkuste trochu výstředního stylu. Skvěle funguje například kombinace legín s prodlouženou košilí. Toto spojení je skvělým základem pro mnoho různých vzhledů, ať už preferujete elegantní, ležérní nebo sportovní styl. Co byste měli mít na paměti? Délka svršku je zásadní. Legíny nikdy nenahradí tradiční kalhoty a mohou odhalit i ty nejmenší nedostatky vaší postavy. Pokud nemáte pozadí jako modelka, raději se vyhněte krátkým topům, které by mohly odhalit i to, co odhalit nechcete. Sázkou na jistotu jsou vždy oversized kousky, kterých se v tomto případě nemusíte vůbec bát. Právě tím, že jsou legíny upnuté a dokonale kopírují tvar vašich nohou, se dokonale hodí ke kouskům většího a uvolněného střihu. Sáhnout tak můžete po volném tričku, halence, ale i mikině nebo bundě. Nezapomeňte na vhodné doplňky a stylový outfit je na světě!

 

Důležitá je správná volba legín

Správná volba legín hraje v celkovém dojmu snad nejdůležitější roli. Největší oblibu, s výjimkou 70. a 80. let, zažily legíny kolem roku 2010, kdy je nosila většina žen. Tehdejším pravidlem číslo jedna bylo, že by měly být kombinovány s vrškem, který zakrýval pozadí. Tím se předešlo nechtěným módním přešlapům - bavlněné legíny často nebyly dostatečně pevné a mohly se nepěkně žmolkovat, zejména po několika vypráních. Právě proto doporučujeme dbát na správnou volbu legín a dávat si pozor především na vhodnou látku. Nikdy nekupujte tu nejlevnější variantu - tyto legíny totiž budou s největší pravděpodobností průhledné, což není žádoucí. Odhalíte tak i to, co odhalit nechcete. Tím, že jsou legíny tenké a dokonale obepínají celé vaše nohy, půjde skrz ně vidět i ta nejmenší nedokonalost. Proto doporučujeme sáhnout po kvalitních legínách z pevnější látky, za které si možná pár stovek připlatíte, ovšem budete mít jistotu, že celkový vzhled bude lichotivý a vyhnete se tak nechtěnému módnímu faux pas. Sáhnout můžete i po legínách z látky připomínající koženku, které působí ještě elegantněji a lépe se hodí k formálním outfitům. Legíny tak můžete bez problému nosit i do kanceláře, divadla či na společenské akce.

 

Jak nosit stylové legíny
Zdroj článku