Přejít k hlavnímu obsahu

Nadčasová sportovní elegance: Módní kousky, které by neměly chybět v šatníku ženám nad 50 let, využijete je na mnoho způsobů

Určitě znáte ten pocit, když ráno nevíte, co na sebe a sáhnete po kouscích, u kterých víte, že jdete na jistotu. A právě takové kousky by měly být nadčasové a univerzální, abyste je mohla vytáhnout při jakékoliv příležitosti a zároveň, aby vám vydržely i několik sezón. Dnes se společně podíváme na tři sportovnější módní kousky, které by rozhodně neměly chybět ve skříni žádné ženě nad 50 let.

Každá žena by měla mít v šatníku takové kousky, na které může s jistotou vždy vsadit. Mělo by se jednat o univerzální a jednoduše kombinovatelné kousky oblečení, díky kterým vytvoříte několik různých outfitů a nikdy vás neomrzí. Pokud sázíte na elegantní styl oblékání, rozhodně by vám v šatníku neměla chybět obyčejná bílá košile, dobře padnoucí formální kalhoty a kvalitní sako. Tyto jmenované kousky můžete snadno kombinovat i s těmi sportovními, čímž vytvoříte dokonalou ležérní eleganci. A právě proto by pár sportovnějších základů ženám nad 50 let rozhodně nemělo chybět ve skříni.

 

Módní trendy, které v roce 2024 nesmí chybět bez ohledu na váš věk: Jako první si pořiďte kvalitní sako

Zapomeňte na to, že byste se měla oblékat s ohledem na svůj věk. Každá žena by na sobě měla nosit oblečení, ve kterém se cítí nejlépe. Samozřejmě existují takové kousky, jež vypadají lépe na starších ženách a jiné, které se více hodí do šatníků mladších slečen. Některé oblečení se však skvěle hodí pro jakoukoliv věkovou kategorii. Ať už je vám 30, 40 nebo 50, kousky z našeho výběru by vám rozhodně neměly chybět ve skříni.
svetzeny.cz

V šatníku by vám nemělo chybět obyčejné bílé tričko

Bílé tričko je absolutní klasika, která často bývá přehlížena. Na první pohled se může jevit jako poměrně obyčejný kousek oblečení, avšak má schopnost okamžitě dodat každému stylu sportovní nádech. V roce 2024 můžete své bílé tričko kombinovat s čímkoliv se vám zlíbí! Buď s látkovými kalhotami, koženou sukní, pod sako nebo dokonce s oblekovou vestou. Tričko vyvažuje elegantní kombinace oblečení a vytváří dojem svěžesti, modernosti a ležérnosti. Když jde o tak obvyklý kousek jako je bílé tričko, často sáhneme po nejlevnější variantě. Proč bychom měli investovat do něčeho tak obyčejného? Nicméně, nenechte se zmást. Dokonce i běžné bílé tričko si zaslouží vyšší investici, než by se mohlo zdát. Když si pořídíte tričko z kvalitního materiálu, zajistíte tak, že po několika vypráních zůstanou švy pevné a bílá barva stále zářivě jasná. Důležité je také zvolit správný střih a tvar trička - možností je totiž hned několik. Od upnutých až po volná, věřte tomu, že právě kvalitní bílé tričko by vám rozhodně nemělo chybět ve skříni.

 

Každá žena nad 50 let by si měla pořídit šedé tenisky

Namísto tradičních bílých tenisek byste v roce 2024 měla zvážit tenisky v šedé barvě. Jsou méně náchylné na zašpinění, ale vypadají stejně stylově, jako bílá klasika. Šedá barva přináší do vašeho outfitu sportovní a elegantní vzhled zároveň a lze ji snadno kombinovat s různými styly. S šedými teniskami budete stylová a je téměř jisté, že šedé boty naprosto ovládnou všechny módní trendy v následujících obdobích!

 

Trendy barva roku 2024: Zapomeňte na černou nebo bílou, tyto kousky vás rozzáří

Co se týče šatníku, každá žena má pravděpodobně své vybrané kousky a barvy, které jsou pro ni sázkou na jistotu. Všechny víme, co nám nejlépe sedí a v čem se cítíme skvěle. To ovšem neznamená, že bychom nemohly svůj šatník čas od času něčím zpestřit. V roce 2024 bude napříč všemi trendy dominovat jedna barva, která dokonale rozzáří každý outfit, a tak by vám v šatníku rozhodně neměla chybět.
svetzeny.cz

Nadčasové džíny? Ty ve střihu bootcut vám nesmí chybět

Tzv. “Bootcut” model džín je skvělou volbou pro každou ženu, zejména pro ty starší 50 let. Termín "bootcut" v angličtině doslova znamená "střih bot" a tato definice se přesně odráží v jejich vzhledu. Tyto džíny obvykle těsně obepínají stehna a od kolen směrem dolů se rozšiřují, což vytváří ideální lem právě kolem bot. Tento střih opticky prodlužuje nohy, což je jejich obrovskou výhodou. Postupně rozšiřující se nohavice jsou velmi lichotivé a dokonale vyváží všechny tělesné proporce. Těsný střih na stehnech navíc podtrhuje křivky a vytváří dojem linie přesýpacích hodin. Pokud byste měla mít ve skříni pouze jeden pár džín, rozhodně zvolte ten ve střihu bootcut!

 

Galerie: Kousky, které by rozhodně neměly chybět v šatnících žen nad 50 let
Zdroj článku