Přejít k hlavnímu obsahu

Trendy 2024: Stylistka radí, jaké kousky vám nesmí chybět v šatníku a čeho se naopak vyvarovat

Najít ten správný styl a kousky, které jsou trendy, nadčasové, snadno kombinovatelné a kvalitní, může být celkem těžké. Zároveň se každou sezonu módní trendy mění a udržet s nimi tempo může být náročnější, než se zdá. Proto jsme se zeptali módní stylistky Kateřiny Václavíkové na její názor. Jaké oblečení bychom měli v roce 2024 zařadit do svých šatníků a jakým kouskům dát naopak sbohem?

Stylistka radí - zbavte se nekvalitních kousků

Obchodní řetězce často lákají své zákazníky na nízké ceny, a to obzvlášť teď v období povánočních výprodejů. Toto oblečení má ale v mnohých případech ke kvalitě hodně daleko. I přes nízkou cenu tak doporučujeme tendenci nakupování těchto kousků odolat a naopak se zaměřit na kvalitu, složení a raději investovat do kousků dražších.

A právě za tím si stojí i módní stylistka Kateřina Václavíková. „Obecně bych přestala nakupovat nekvalitní oblečení - třeba akrylové svetry, které se brzy vytahají, trička z řídké bavlny, kterým se po jednom vyprání přetočí švy, kabelky z laciné koženky, která se brzy začne loupat a nebo jakékoliv oblečení, ze kterého už v obchodě koukají nitky, opadávají kamínky, třepí se nebo žmolkovatí. A místo několika nekvalitních kousků na jednu sezónu bych si koupila třeba jen jeden, který bude pěkně ušitý, příjemný na tělo, přesně podle vašeho vkusu a vydrží několik dalších let”, říká stylistka.

Ženy nad 50 let: V roce 2024 byste měla vlastnit tyto módní trendy

Módní trendy se v určitém cyklu vracejí a tak se často není čemu divit, že v šatníku máte kousky, které byly ještě loni out, ale letos přichází jejich čas. I v letošním roce nás čeká spousta novinek. Ženy nad 50 let se bezhlavě neřítí do obchodů, aby všechno moderní pořídily. Vědí, co jim sluší a co ne. Chcete vědět, jaké módní trendy po padesátce zařadit do své skříně?
svetzeny.cz

Minimalistické klasiky nesmí ve vašem šatníku chybět

Samozřejmě jsme si vědomi toho, že investice do dražšího a kvalitního kousku je pro peněženku náročnější, než koupě levnějšího oblečení z běžných obchodních řetězců. Předtím, než se rozhodnete si pořídit kvalitní a dražší kousek, se proto pořádně zamyslete. V těchto případech totiž platíte hlavně za kvalitu, která zaručí, že vám oblečení vydrží i několik let. Doporučujeme proto volit takové oblečení, které je svým vizuálem spíše minimalistické, tudíž snadno kombinovatelné s dalšími kousky. Pokud si tedy chcete pořídit například svetr ze 100% kašmíru, přemýšlejte nad tím, v jaké barvě je pro vás nejvýhodnější. Rozhodně můžete vsadit na minimalistické klasiky - tedy černou, bílou, béžovou či hnědou. Naopak velmi pečlivě promyslete koupi kousků ve výrazných barvách - například v oranžové, růžové, zelené, modré nebo fialové. Tyto barvy jsou sice harmonické, dodají outfitu život a hravost, ale kombinovat je s jinými kousky může být trochu náročnější.

Je proto dobré držet se pravidla “méně je více”. Ano, na první dojem to může působit tak, že si koupíte obyčejný bílý svetr za vysokou cenu. Musíte nad tím ale přemýšlet tak, že vám tento svetr vydrží několik sezón a navíc jej jednoduše zkombinujete téměř s čímkoliv. Skvěle se hodí k sukním ve všech barvách, kalhotám všech střihů, ale i k nejrůznějším materiálům - od denimu až po kůži. Jeden kousek tudíž najde využití hned v několika různých outfitech a navíc i po několik let.

Najít svůj osobní styl je podle módní stylistky klíčové

Módní stylistka Kateřina Václavíková si také stojí za tím, že než jít za každou cenu s módními trendy, je důležitější najít svůj osobní styl. Jednoduše si najít to, v čem se člověk cítí nejlépe a co nejvíce definuje jeho osobnost. „Pro mě to není ani tak o konkrétních kouscích, které nenosit. Myslím, že v dnešní době se už na trendy tolik nehledí, jde spíš o individuální styl”, říká. Sledovat módní trendy a to, co je momentálně IN, je sice fajn, nejdůležitější ovšem je se řídit svou intuicí a nosit takové kousky, ve kterých se zkrátka cítíte nejlépe.

Galerie: Nejkrásnější kabáty na jaro 2024. Inspirujte se, trenčkoty budou největším hitem

Začíná zima a nastal ideální čas při dlouhých chladných večerech projít váš šatník a připravit se na jarní módní sezónu. Trendy na jaro 2024 vám přinášejí širokou škálu stylů a vzorů, které zdůrazňují pestrost a kreativitu. Objevte kabáty, ve kterých můžete v jarní sezóně zazářit.
svetzeny.cz

Kateřina Václavíková

Kateřina Václavíková je osobní stylistka s vášní pro pěkně ušité oblečení a kvalitní látky. Budování snadno kombinovatelného šatníku je nejen jejím koníčkem, ale i povoláním.

Módní inspirace: Stylistka radí, jaké oblečení vám vydrží několik sezon. Tyto kvalitní kousky musíte mít
Zdroj článku