Přejít k hlavnímu obsahu

Základ šatníku pro každou ženu všech tvarů a velikostí: Pár kousků oblečení by vám rozhodně nemělo chybět

Info ikona
Móda

Módní trendy jsou jedna věc, ale stará dobrá klasika má také něco do sebe. Existuje několik základních kousků oblečení, které by neměly nikomu chybět nezávisle na věku a vaší konfekční velikosti. Do takových věcí se vyplatí investovat. Jsou totiž nadčasové a nepodléhají žádným trendům.

Určitě už jste někdy zažili ten pocit, kdy otevřete skříň, zíráte do ní a nevíte, co si obléknout. Samozřejmě že je plná oblečení, ale vy si zrovna v tu chvíli nedokážete vybrat. Nebo pospícháte a nemáte čas přemýšlet nad tím, co si obléknout. Přesně v takových chvílích se hodí mít v šatníku po ruce základní kousky oblečení, které se dají mezi sebou bez problémů kombinovat a využijete je pro různé příležitosti.

Vlasový trend: V roce 2023 hlásí návrat motýlí střih. Sluší každému tvaru obličeje

svetzeny.cz

Nebuďte obětí trendů

Je úplně v pořádku sledovat módu a mít povědomí o tom, co právě frčí. A také je úplně v pořádku mít svůj styl. Ale i tehdy oceníte naše nadčasová doporučení. Pokud investujete do skutečně kvalitních věcí, můžete si být jisti, že vám vydrží dlouhá léta a budou stále IN. „Rozhodně se vyplatí vsadit na kvalitu, než na kvantitu,“ říká stylistka Natálie Vrbová. Přesně podle známého rčení Tomáše Bati, který kdysi pronesl: „Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci.

Je jedno, zda je vám dvacet nebo padesát, zda vážíte 65 kilo nebo 90. Základní kousky v sestavování outfitů využijí všichni. Lišit se mohou možná jen v drobných střihových nuancích a v doplňcích, kterými je doladíte. Inspirovat se můžete i ženami, které psaly módní dějiny, ať už to byla Coco Chanel, Audrey Hepburn nebo třeba Victoria Beckham. Jejich outfity opravdu patří k těm nesmrtelným.

Bát se, že budete působit usedle nebo konzervativně vůbec nemusíte. K "malým černým" ale i bílé košili si nemusíte brát jen lodičky a klasikou kabelku. Můžete obout třeba tenisky, vzít si barevný batůžek a rázem bude váš outfit úplně o něčem jiném. Jde jen o to kombinovat nadčasové a kvalitní kousky podle příležitosti a nálady.

Zdroj článku