Přejít k hlavnímu obsahu

Barva roku 2023: Viva Magenta ovládne nejen svatební sezónu 2023. Inspirujte se touto pulzující barvou, ať už jde o oblečení, boty nebo květiny

Info ikona
Barva roku pro svatbu

Jako každý nový rok společnost Pantone Color Institute zvolí barvu roku na nadcházející sezónu. V minulém roce to byla Very Peri, po Silvestru převezme otěže nová barva roku Viva Magenta. Co si pod tímto pojmem můžete představit? Barva ovlivní všechny obchodní odvětví, a to i svatby.

Pantone Color Institute vychází z dlouhodobých analýz trhu a trendových predikcí, pomocí kterých následně určí celosvětovou barvu a ovlivní to, co se bude nosit i prodávat. Jedná se o tóny karmínově růžové, až na pomezí červené a fuchsiové. Už nyní se můžete těšit na oživení vašich šatníků.

Inspirována přírodou

Letošní barva roku je silná a posilující. Je to nová oživlá červená, která se vyžívá v čisté radosti, podporuje experimentování a sebevyjádření bez zábran, elektrizující a bezbřehý odstín. PANTONE 18-1750 Viva Magenta vítá každého a všechny se stejnou vervou do života a rebelským duchem. Je to odvážná barva, plná vtipu a zahrnující všechny kolem nás. Viva Magenta je nebojácná a pulzující barva, jejíž bujnost podporuje radostnou a optimistickou oslavu a píše nový příběh.

S rovnováhou mezi digitálním a fyzickým životem si stále více vážíme přírody. Barva roku 2023 potvrzuje přitažlivost k přírodním barvám v době, kdy se rozmáhají hnutí zaměřená na změnu klimatu, udržitelnost a ochranu půdy. Výkonná ředitelka Institutu barev Pantone Leatrice Eiseman uvedla, že odstín byl inspirován přírodním červeným barvivem pocházejícím z malého hmyzu tzv. červec nopálový.

„Vzhledem k tomu, že se virtuální světy stávají významnější součástí našich každodenních životů, snažíme se čerpat inspiraci z přírody a toho, co je skutečné. Viva Magenta, zakořeněná v prapůvodním světě, nás s ním znovu spojuje. Vyvolává přírodní síly a pomáhá nám budovat vnitřní sebejistotu," uvedla Eiseman v tiskovém prohlášení.

Komu bude slušet a jak ji kombinovat?

Nyní zůstává otázkou, jak barvu správně kombinovat, aby vypadala co nejlépe. Je nutné mít na mysli, že je to výrazná barva, která vás oživí. Tento veselí odstín bude patřit mezi trendy v módě, designu i bydlení. Můžete se těšit i na nadcházející svatební sezónu v barvách Viva Magenta. Barva roku bude slušet především brunetkám a tmavším blondýnám. V kombinaci s tlumenou béžovou, šedou nebo světle modrou bude vypadat skvěle.

Inspirujte se v naší galerii

Čeká vás v roce 2023 svatební veselí a vy se chcete připravit, jak je to nejlépe možné? Pak můžete zvolit právě novou barvu roku, která zaujme na první pohled a působí výrazným dojmem vhodným právě pro ženy. Tato barva vytvoří z vaší svatby jedinečnou podívanou.

Zdroj článku