Přejít k hlavnímu obsahu

7 způsobů, jak neztratit radost ze života

Rozhodněte se právě teď, že uděláte maximum pro to, abyste si užívali přítomný okamžik.

1. Neposuzujme a přejme druhým to nejlepší
Když posuzujeme a kritizujeme druhé, ubližujeme tím nejvíce sami sobě. Protože nám mentální proces posuzování odebírá velké množství energie, a navíc tím dáváme i sami sobě najevo, že se nemáme rádi. Pokud chcete v životě prožívat radost, nedovolte negacím, aby zahltily vaši mysl i srdce. Hledejte v sobě i v druhých to hezké, a naopak se vyvarujte posuzování i negacím.

2. Mějte kolem sebe ty správné lidi
Nejsme určeni k tomu, abychom svůj život strávili o samotě. Toužíme po sdílení, podpoře a prožívání radostných okamžiků s blízkými. Když se dnes rozhlédnete po svém okolí, máte vedle sebe lidi, kteří vás dokážou podpořit? Nebo vedle sebe máte energetické upíry, kteří vás naopak vysávají? Pečujte o své vztahy a věnujte jim dostatečnou pozornost. Sdílejte a podporujte ty, kterým nejste jedno. A naopak vyhněte se těm, kteří vám energii odebírají.

3. Buďte v lásce sami sebou
Láska je nepřirozenější emoce, která nás dokáže léčit. A každý z nás si přeje být milován a přijímán. Nemůžeme však žádat lásku od druhých, neumíme-li milovat sami sebe. Když se máte zdravě rádi, dokážete také milovat druhé. A kromě toho, radost z vašeho života nikdy nezmizí. Nezapomeňte se tedy každý den hýčkat. Někdy stačí krátká chvíle k tomu, abychom podpořili sami sebe.

4. Naučte se správně dýchat
Dech je život a život je dech – to říká jedno jogínské přísloví. Dech nás propojuje s naším vnitřním světem a díky němu můžeme zklidnit rozvířené myšlenky nebo zmírnit stres. Když se budete během dne cítit plní napětí, stačí se na chvíli zastavit a 10x se zhluboka nadechnout a vydechnout. Je to tak jednoduché a přitom účinné!

5. Posilujte své silné stránky
Pamatujete si, jak vás ve škole nutili zlepšovat se v předmětech, které vám nešly? Školský systém nás dlouho učil, že je správně dřít v oblastech, kde se cítíme slabí. My radíme opak. Rozvíjejte v sobě schopnosti, v nichž vynikáte a hlavně vám přinášejí radost. Každý z nás v sobě nosí jedinečné vlohy. A když své talenty využíváme, život nám dává větší smysl a pocit naplnění.

6. Dodávejte si zdravě energii
Naše tělo je ucelený energetický systém, o který je dobré se starat. Když máme dostatek energie, cítíme mnohem větší radost ze života. Proto je zapotřebí, abyste své tělo v tomto ohledu hýčkali a dodávali mu zdravou cestou energii. Vyhýbejte se ranní kávě na lačný žaludek nebo jiným nezdravým povzbuzovačům. Raději se alespoň na chvíli protáhněte a dejte si zelený čaj. Když své tělo rozhýbete, může v něm lépe proudit kýžená energie.

7. Vstávejte s vděčností
Ráno a večer patří mezi naše nejdůležitější části našeho dne. V této době je náš mozek nejvíce „neuroplastický“, což znamená, že je ochoten se měnit tak, jak mu určíte. Když ráno i večer budete prožívat pozitivní emoce, skvěle naprogramujete svoji mysl pro pozitivní vibrace. Zkuste si v duchu říci, za co jste právě dnes vděční. Uvidíte, že do nového dne půjdete šťastnější a vyrovnanější.