Přejít k hlavnímu obsahu

Mob Wife Bob je trendem pro jaro/léto 2024: Účes lichotí dámám nad 50 let. Zamilujete si jeho retro nádech i jednoduchou přípravu

Hledáte účes, který vám dodá šmrnc, sofistikovaný vzhled a zalichotí i dámám hodně nad padesát let? Inspirujte se střihem, který vynesla již herečka Michelle Pfeiffer v kultovní gangsterce 80. let. Tohle jaro a léto je rozhodně v kurzu.

Krátký vrstvený bob, s plným objemem, zaoblenou linií ofiny, lehkou texturou a přirozeným pohybem, s klasickým střihem a až dramatickým nádechem. Takový je mob wife bob, elegantní mikádo stylizované v duchu mafiánských paniček.

V kultovní gangsterce Zjizvená tvář z roku 1983 přesně takové vynesla herečka Michelle Pfeiffer jako manželka mafiánského bose Tonyho Montany, kterého mistrně ztvárnil Al Pacino. Mafiánská linka je stále předmětem živého zájmu. Film, který byl remakem stejnojmenného film noir snímku ze třicátých let, by se měl brzy dočkat další nové verze v režii Lucy Guadagnino s Diegem Lunou v titulní roli. 
 

Mohlo by se vám líbit

Účesy, které vám přidají roky navíc: Pozor si dejte na ofinu, na některé střihy rovnou zapomeňte

S přibývajícími lety se často snažíme svůj věk skrýt, avšak někdy může špatně zvolený make-up, oblečení nebo účes našemu vzhledu paradoxně přidat i několik let navíc. To může být nejen nelichotivé, ale i nežádoucí. Proto vám přinášíme menší seznam účesů, kterým je rozhodně lepší se vyhnout, pokud nechcete vypadat o několik let starší.
svetzeny.cz

V mafiánském duchu

Kouzlo gangsterek z počátku minulého století ovlivňuje módní trendy již od loňska. Frčí vše maximalistické: dlouhé kožešinové kabáty, nehty zdobené francouzskou manikúrou, výrazné kořeněné parfémy i masivní zlacené šperky. Imige mafiánské manželky je nyní žádanou objednávkou i v nejtrendovějších kadeřnictvích.

Kombinace elegance počátku minulého století s retro inspirací akčními filmy 80. let je více než zřejmá, stejně jako vliv módních trendů 90. let. Podobný účes vynesla na přehlídkové molo i jedna z tehdy nejuznávanějších modelek, Naomi Campbell.

Mohlo by se vám líbit

Celebrity velí “Texas Hair Trend”. Komu bude slušet odvážný účes pro sebevědomé ženy

Připomíná nezkrotnou hřívu Tiny Turner i odvážnou trvalou, která frčela v 80. letech. Vlasy plné objemu letos vynesla Beyoncé i Miley Cyrus a následují je další celebrity i obyčejné ženy milující žhavé trendy. Texas Hair Trend ale nekončí jen u vlasů.
svetzeny.cz

Krátká délka, velký objem

Chcete podobný účes? V kadeřnictví si nechte vlasy zastřihnout do délky končící ideálně asi palec pod bradou. Špičky by měly směřovat pod bradu. Kadeřníci radí vrstvený střih pro větší objem a přirozený pohyb vlasů, a tupé konce. Rozhodně se nebojte až přehnaného objemu a robustního stylu. Experimentujte s pěšinkou: uprostřed působí moderněji, na straně podtrhne dramatický hollywoodský styl.

Délka nad ramena je snadná na úpravu. Do vlhkých vlasů vetřete pěnu pro objem a přes menší kulatý kartáč vyfénujte. Na závěr podrolujte konce směrem dovnitř přes stylingový kartáč a nechte vychladnout. Pro objem nastříkejte suchý šampon ke kořínkům a jemně rozčešte. Délky přestříkejte leskem ve spreji. Výsledkem je sebevědomý, až přidrzlý účes, který má říz. 

Účes Mob Wife Bob
Zdroj článku