Přejít k hlavnímu obsahu

Celebrity velí “Texas Hair Trend”. Komu bude slušet odvážný účes pro sebevědomé ženy

Připomíná nezkrotnou hřívu Tiny Turner i odvážnou trvalou, která frčela v 80. letech. Vlasy plné objemu letos vynesla Beyoncé i Miley Cyrus a následují je další celebrity i obyčejné ženy milující žhavé trendy. Texas Hair Trend ale nekončí jen u vlasů.

Uhlazené účesy a přísně stažené culíky a drdoly jsou letos pasé. Populární celebrity si zamilovaly odvážný objem, velké vlny a vlasy vyčesané z čela. 

Hrdá Texasanka Beyoncé

S takovým účesem se předvedla americká zpěvačka Beyoncé ve svém novém singlu Texas Hold 'Em, který na veřejnost vypustila letos v únoru. Hold rodnému Texasu vzdává nejen nadýchaným účesem, ale i kloboukem, vysokými botami a třásněmi na oblečení. Její look začaly okamžitě kopírovat fanynky z celého světa. A nový trendy účes tak získal i své jméno, hollywoodské stylistky mu neřeknou jinak než Texas Hair. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Trápí vás zničené a suché vlasyPodle studie pomůže do stravy zařadit těchto 5 potravin

Růst a strukturu vlasů ovlivňuje mnoho různých faktorů. Roli může hrát genetika, věk, stres, ale i strava. Změnit většinu těchto faktorů může být obtížné, ne-li nemožné. To, co jíte, ale ovlivnit můžete. Pokud do své stravy zařadíte některé potraviny, můžete se spolehnout na to, že vaše vlasy budou delší a bohatší.
svetzeny.cz

Milovnice country Miley Cyrus

Nový vlasový trend si hned zamilovala i zpěvačka Miley Cyrus. Zatímco ještě vloni nosila vlasy hladce vyžehlené nebo splývající kolem tváří v něžných vlnách, letos na předávání hudebních cen Grammy dorazila s hřívou vyfoukaných vln a vlasy vyčesanými z čela až do nebe. Svým účesem připoměla hvězdu americké country music 70. let Dolly Parton. Právě svět country, Texasu a venkovskou estetiku má nejnovější vlasový trend evokovat.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Zavládl i módním přehlídkám

Vyčesané kadeře a nadýchané maxivlny evokující 60. léta nechyběly ani na New York Fashion Weeku. Na ostře sledovaném týdnu módy, který proběhl letos v únoru, se Texas Hair Trend objevil například na přehlídce Marka Jacobse, pro své modelky je zvolil i návrhář Willy Chavarria. Na pařížském fashion weeku o pár dní později účes vynesla modelka a herečka Emily Ratakjowski.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Midi-bob je střihem roku 2024: Účes, který omladí a sluší všem typům obličeje bez ohledu na věk

Začátek nového roku rozhodně nepřinesl konec všemi oblíbeného bobu, ale spíše jeho rozšíření. Představujeme vám "midi-bob", který je považován za nejžádanější účes letošního roku. Tento střih lichotí všem typům obličeje. Bude vám navíc vyhovovat, pokud si přejete zkrátit své vlasy, ale stále si udržet jejich určitou délku. Kromě toho je i velmi variabilní, což z něj dělá skvělou volbu pro mnoho lidí.
svetzeny.cz

Jak na účes doma?

Chcete být také za Texasanku? Do umytých, ještě mokrých vlasů naneste objemový sprej na fénování a závěrečnou úpravu vlasů, nešetřete hlavně u kořínků. Pomůže k velkým, ale pružným, neslepeným vlnám. Máte-li jemné vlasy, vetřete do nich ještě pěnu pro větší objem, pomáhá účes i zafixovat.

Při fénování dosáhnete maximálního objemu použitím kulatého fénovacího kartáče. Kudrny vám vykouzlí kulma s velkou válcovou hlavou. Nakonec účes zafixujte lakem na vlasy pro lehkost a objem. Obzvlášť jemným vlasům dodá na objemu zhušťovač vlasů ve spreji. Ke kořínkům můžete nastříkat pudr na vlasy pro objem a tvar, který přidá na objemu a usnadňuje tvorbu účesu. 

Zdroj článku