Přejít k hlavnímu obsahu

Midi-bob je střihem roku 2024: Účes, který omladí a sluší všem typům obličeje bez ohledu na věk

Začátek nového roku rozhodně nepřinesl konec všemi oblíbeného bobu, ale spíše jeho rozšíření. Představujeme vám "midi-bob", který je považován za nejžádanější účes letošního roku. Tento střih lichotí všem typům obličeje. Bude vám navíc vyhovovat, pokud si přejete zkrátit své vlasy, ale stále si udržet jejich určitou délku. Kromě toho je i velmi variabilní, což z něj dělá skvělou volbu pro mnoho lidí.

Co je midi-bob?

Midi-bob, jak již název naznačuje, je charakterizován svou střední délkou. Na rozdíl od tradičního bobu, který končí kolem brady, tento účes dosahuje až nad ramena, což z něj činí skvělou volbu pro různé tvary obličeje. I když je vhodný pro různé tvary obličeje a typy vlasů, je důležité, aby váš kadeřník dosáhl správné délky. S ohledem na svou střední délku může midi-bob vypadat nedbale, pokud není správně upraven a stylizován. Je nutné, aby byl střižen s tupým a silným zakončením, aby dosáhl požadovaného vzhledu. Důležité je také zajistit, aby boční části byly jemně delší než zadní část účesu, aby celkově vytvořily harmonii a rovnováhu. Zastřižení konečků je v tomto případě velmi důležité, aby se nestalo, že budou vaše vlasy kolem ramen neupraveně rozevláté.

 

Vlasoví stylisté radí: Účesy podle tvaru obličeje, které vám uberou roky. Podívejte se na ty nejkrásnější

Účes hraje v celkové vizáži velmi důležitou roli. A nezáleží jen na tom, jak vypadá, ale i na tom, jak koresponduje s osobností jeho nositelky. Podstatný je ovšem ještě jeden faktor, a tím je tvar obličeje. Ke každému tvaru obličeje totiž sedí jiný účes, a tak je třeba na něj brát ohled. Vlasoví stylisté prozradili, jaké účesy budou slušet právě vám.
svetzeny.cz

Rozdíl mezi midi-bobem a ostatními boby

Bob je typ účesu, který je v posledních letech opravdu hodně populární. Existuje ale mnoho různých variant a každá z nich má své charakteristické definice, od kterých se odvíjí i jejich názvy. Francouzský bob, neboli Le petit bob, je obvykle střižený těsně po ušima. Pokud nevíte, jaký účes si pod tímto názvem představit, stačí si jen vzpomenout na snímek Amélie z Montmartru, kde jej můžete vidět na hlavní postavě. Dále pak existuje také klasický bob, který je typicky vrstvený a obvykle trochu delší. Nejpodobnější ze všech jsou si pak především italský bob s midi-bobem, mezi nimiž je opravdu minimální rozdíl. Oba se vyznačují velmi podobnou délkou a tupým zastřižením konečků. Rozdíl je v tom, že italský bob je po celé své délce zarovnán do jedné linie, kdežto pro midi-bob jsou typické mírně delší boční části. Víme, že vyznat se v tolika názvech a účesech nemusí být snadné. Proto je důležité, aby váš kadeřník přesně věděl, co dělá a jaký účes si představujete. V těchto případech totiž největší roli hrají detaily, které vytvoří celkový dojem.

 

Proč mi řídnou vlasy? Na vině není jen nadmíra stresu

Řada žen má jemné vlasy od přírody a po vytouženém objemu jen sní. Co když jste ale měli ještě do nedávna hustou kštici a nyní vyndaváte z kartáče objemné chomáče při každém česání? Padání a řídnutí vlasů mohou mít na svědomí hormonální problémy, nevhodné účesy i stres. Odhalte důvod včas.
svetzeny.cz

Midi-bob sluší všem typům obličeje bez ohledu na věk

Když tvrdíme, že je midi-bob univerzální a všestranný účes, je tomu opravdu tak. Často se totiž setkáváme s účesy, které po dosažení určitého věku zkrátka již nejsou úplně nejvhodnější. A nejendá se pouze o věk. Důležitou roli hraje i typ a tvar obličeje. Účes se vám může sebevíc líbit, ale v momentu, kdy s tím váš typ obličeje nekoresponduje, výsledek zkrátka nebude lichotivý. To ovšem neplatí u midi-bobu. Tento účes se skvěle hodí pro dámy jakéhokoliv věku. Jeho nositelce totiž dodá svěžest, vlasy získají díky charakteristickému střihu požadovaný objem a celkový vizuál působí velmi mladistvě. Díky své délce, která není ani příliš krátká, ani příliš dlouhá, dokonale sedí k jakémukoliv typu a tvaru obličeje. Nezáleží tedy na tom, zda je váš obličej kulatý, oválný, či čtvercový. Midi-bob je zlatá střední cesta, se kterou nikdy nešlápnete vedle.

Velkou výhodou tohoto účesu je také to, že díky své délce nabízí nespočet možností téměř jakéhokoliv stylingu. Právě díky tomu, že jsou vlasy ve střední délce, jednoduše vytvoříte například drdol nebo culík, aniž by vám z něj vypadávaly jednotlivé pramínky. Vlasy ale můžete nosit i rozpuštěné. Záleží pouze na vás, zda preferujete rovnou či vlnitou strukturu. Midi-bob je jako stvořený pro jakýkoliv styl.

Midi-bob, účes pro všechny typy obličeje bez ohledu na věk
Zdroj článku