Přejít k hlavnímu obsahu

Je vám 30, 40 nebo 50 let? Kadeřník radí, jakým účesům se vyvarovat. Jeho rady vám pomohou vypadat mladě a ubrat roky

Jistě znáte staré české přísloví, že šaty dělají člověka, ale zajisté by vás nenapadlo, že vlasy dokážou náš vzhled ovlivnit o mnohem více než oblečení, které právě nosíme. Kadeřník společně se Světem ženy rozdělil naše vlasy podle věkových kategorií a prozradil doporučenou péči. Co se hodí pro vaše vlasy?

Účesy podle kadeřníka

První rada kadeřníka do začátku

Nezapomínejte na kvalitní produkty. „Může to znít jako klišé, ale vhodná volba produktu opravdu dokáže divy. Rozhodně vám taky ušetří plno času s úpravou vašeho účesu a výsledek bude vždy takový jaký být má,“ vysvětlil na začátek František Holák z kadeřnictví Soham Vlasový Atelier.

Nejen styl vašeho oblékání, životní postoj nebo volba koníčků ve volném čase tvoří naši osobnost. To, co patří k našemu já jsou především naše vlasy. „O všem je důležité přemýšlet jako o celku. Účes o vás něco vypovídá stejně jako volba vašeho šatníku. Tyto věci by měli být v harmonii a tato rada platí v každém věku.“

Mohlo by se vám líbit

Móda: Ženy s plnými křivkami, nezahalujte se! Spodní prádlo, které z vás udělá bohyni

Nosit pohodlné spodní prádlo, které lichotivě zdůrazňuje ženské křivky je pro mnohé z nás kumšt. Máme totiž pocit, že mezi těmito vlastnostmi neexistuje kompromis. Pokud jsme navíc obdařeny bujnějšími vnadami a oblými křivkami, máme pocit, že musíme tyto partie spíše skrývat. My vám ukážeme, jak na výběr této důležité části denního oděvu vyzrát a cítit se smyslně a žensky.
svetzeny.cz

Důležitá rada? Musíte znát své možnosti

„Ne všechno, co se nám líbí jednoduše můžeme mít. S tímto by vám správně měl poradit váš kadeřník,“ vysvětlují odborníci z kadeřnictví Soham Vlasový Atelier a dodávají: „Jeho práce není jen stříhat a barvit vlasy, ale měl by také vědět jak vaše přání (i když se může zdát nereálné) přivést v realitu, která vám bude slušet. Jednoduše ne každé mikádo je stejné a někdy stačí malá změna, a to co zprvu vypadalo tak, že nám slušet nemůže, nám najednou sluší a sedne!"

30+

V tomto věku jsou ženy většinou rozhodnuty, co chtějí nosit a jak chtějí vypadat. Ovšem i zde platí pár zásad, kterých bychom se měli držet při volbě našeho nového účesu. Ne vždy nám musí slušet účes, který jsme si vyhlédli na internetu. „Méně je někdy více. Začíná etapa života, kdy už za sebou máme jakousi pestrobarevnost, kterou jsme si mohli dovolit před 10 ti lety, ale neznamená to, že se barev musíme úplně vzdát. Jen už byste měli zvolit poněkud tlumenější odstíny. To samé platí pro střih. Výstřednosti typu jedna strana vyholená již zkrátka nejsou pro nás," vysvětlují vlasoví experti. 

40+

V tomto věku bývá často kromě vhodných produktu nebo vhodného střihu či barvy rovněž důležitá pravidelná návštěva kadeřníka. Pravidelné dobarvování nebo zastřiháváni vlasů přidává dojmu upravenosti, který v tomto věku bývá často více potřeba než kdy jindy. „Určitá rozevlátost již často působí spíše neupraveně nežli jako nějaký styl nedbalé elegance. Zpravidla u hodně dlouhých vlasů, které často svazujeme do copu, bychom měli zvážit, zda opravdu není na čase odložit gumičku a začít pomalu zkracovat do délky, která bude působit alespoň v rámci možnosti upraveně,“ říká kadeřník a dodává: 

Mladí je v přirozenosti, a to se týká hlavně barvy. Již není vhodné nosit velmi výstřední nebo tmavé odstíny, které často budou zvýrazňovat vrásky. Doporučují se světlé odstíny barvy, které zjemní celkový pohled na ženu.

Info ikona
Vlasy Megan Fox

50+

Myslíte si, že jakmile jste překročila věk, který má na začátku číslo 5, že jste odkázaná jen k několika střihům vlasů? Tak tenhle vlasový mýtus si urychleně vymažte z hlavy.

Naše vlasy i tvář s věkem stárne, vlasy šediví a tvář povadá. Šediny můžeme obarvit a povadající tvář můžeme právě účesem vytáhnout. „S přibývajícím věkem je dobré volit účesy, které jsou vrstvené, prostříhané, klidně i vlnité. Stejně tak se nemusíme bát ani drdolů a vysokých účesů. Všechny tyhle možnosti nám povadající tvář vytáhnou a vrásky nebudou vypadat tak hluboké,“ radí ženám nad padesát ve svém salonu Věra Klancová.

Mezi další její doporučení patří se o vlasy více starat, aplikovat masky, kondicionéry a co považuje za alfu omegu je volba barvy. Tu nechat na kadeřníkovi, který je v barvách vyškolený. Dobře zvolená barva vám vyhladí pleť a projasní, špatná přidá léta a může vtisknout pleti žlutý odstín.