Přejít k hlavnímu obsahu

Vlasoví stylisté radí: Účesy podle tvaru obličeje, které vám uberou roky. Podívejte se na ty nejkrásnější

Info ikona
Účesy podle typu obličeje

Účes hraje v celkové vizáži velmi důležitou roli. A nezáleží jen na tom, jak vypadá, ale i na tom, jak koresponduje s osobností jeho nositelky. Podstatný je ovšem ještě jeden faktor, a tím je tvar obličeje. Ke každému tvaru obličeje totiž sedí jiný účes, a tak je třeba na něj brát ohled. Vlasoví stylisté prozradili, jaké účesy budou slušet právě vám.

Účesy vhodné pro diamantový tvar obličeje

Člověk s diamantovým tvarem obličeje má obvykle širší čelo, které je poměrně výrazné. To se postupně zužuje směrem k bradě, která bývá často jemnější a oproti čelu méně výrazná. Lícní kosti jsou typicky výrazné a špičaté, čímž dodávají obličeji jistou strukturu. Tváře mohou být plnější, avšak ne tak široké jako u kulatého tvaru obličeje. Důležitým prvkem diamantového tvaru obličeje je také výrazná linie čelisti, která je jasně definovaná a přispívá k celkovému vzhledu tváře. Tyto charakteristické rysy dávají diamantovému tvaru obličeje elegantní a jemný vzhled, který připomíná siluetu diamantu. Pro tento typ obličeje je hned několik účesů, které jsou vhodné. Vlasový stylista Adriano Cattide, kreativní ředitel kadeřnického salonu The Drawing Room v New Yorku, pro ženy s diamantovým tvarem obličeje doporučuje krátký bob končící u brady. Tento účes dokáže opticky rozšířit obličej v užší oblasti čelisti, čímž vytvoří dokonalou harmonii v celém obličeji. Pro ženy, které preferují dlouhé vlasy, jsou vhodné objemné vlny či dlouhé a jemné vlny. „Důležitými vlastnostmi tohoto tvaru obličeje jsou ostré lícní kosti, širší čelo a úzká čelist, takže pomocí tohoto účesu dokážete tyto ostré úhly zjemnit,” dodává stylista.

 

Info ikona
Tvary obličejů

Proč vám řídnou vlasy? Na vině není jen nadmíra stresu

Řada žen má jemné vlasy od přírody a po vytouženém objemu jen sní. Co když jste ale měli ještě do nedávna hustou kštici a nyní vyndaváte z kartáče objemné chomáče při každém česání? Padání a řídnutí vlasů mohou mít na svědomí hormonální problémy, nevhodné účesy i stres. Odhalte důvod včas.
svetzeny.cz

Účesy vhodné pro kulatý tvar obličeje

Kulatý tvar obličeje je charakterizován zaoblenými rysy a rovnoměrnými proporcemi. Jedná se o typ tváře, kde je šířka obličeje přibližně stejná jako jeho délka. Čelo, lícní kosti a brada mají obvykle podobnou šířku, což vytváří dojem harmonického a zaobleného tvaru. Lícní kosti obvykle nejsou moc výrazné. Linie čelisti je obvykle spíše měkká než-li ostře definovaná. Mnoho lidí s tímto tvarem obličeje si zachovává mladistvý vzhled i s postupujícím věkem. Jaké účesy jsou pro tento typ obličeje vhodné podle kadeřníka celebrit, Garrena? „Pokud chcete jít nakrátko, jděte nakrátko,” říká a vybízí tak ženy s kulatým obličejem, aby se nebály například pixie střihu. Stejně vhodný je podle kadeřníka také vrstvený bob či dlouhé plážové vlny, které působí velmi svěže a mladistvě.

 

Účesy pro obličej ve tvaru srdce

Obličej ve tvaru srdce je charakterizován specifickými rysy, které evokují podobnost s tvarem srdce. Začíná širším čelem, které bývá často výrazné a postupně se zužuje směrem k bradě. Ta je typicky špičatá nebo jemně zaoblená, což je klíčovým znakem tohoto typu obličeje. Lícní kosti jsou obvykle široké a výrazné. Důležitou součástí jsou také plnější tváře, které dodávají obličeji mladistvý a ženský vzhled. Pro srdcovitý tvar obličeje je dle odborníků vhodná delší verze pixie střihu, která ještě více zdůrazní specifické rysy obličeje. Vhodné jsou také delší splývavé vlny, které odvedou pozornost od většího čela.

 

Vlasový trend jara 2024: Motýlí střih omladí a sluší všem tvarům obličeje

Motýlí bob nebo také mikádo, je skutečným vlasovým trendem pro letošní jaro. Působí velmi hravě, lehce a vzdušně a především dodává vašim vlasům žádaný objem. Hledáte-li osvěžující změnu účesu, je právě tenhle tím pravým. Po chladných měsících vdechne zplihlým a unaveným vlasům dodá doslova nový život. Inspirujte se v naší galerii, jak tento účes můžete nosit.
svetzeny.cz

Účesy vhodné pro oválný obličej

Tento typ obličeje má obvykle zaoblené linie a měkké kontury, které tvoří harmonický a symetrický celek. Čelo, lícní kosti a brada mají podobné šířky, čímž vytvářejí charakteristický tvar. Oválný obličej je obecně považován za nejvíce vyvážený a univerzální tvar obličeje, protože si může dovolit různé účesy, střihy vlasů a líčení. Lícní kosti jsou obvykle decentní a jemné, což přispívá k celkově harmonickému dojmu obličeje. Podle již zmíněného kadeřníka celebrit Garrena jsou pro tento typ obličeje vhodné vlnité vlasy sahající přibližně ke klíční kosti, které dodají účesu přirozený objem. Stejně dobře fungují i delší rovné vlasy, které Garren doporučuje nosit přehozené, aby se vytvořil požadovaný objem.

 

Účesy vhodné pro čtvercový tvar obličeje

Tento typ obličeje má obvykle rovné linie a výrazné čelisti, což přispívá k jeho charakteristickému čtvercovému vzhledu. Čelo a brada mají obvykle podobnou šířku, čímž vytvářejí dojem symetrie a ostrosti. Jedním z nejvýraznějších rysů čtvercového tvaru obličeje jsou právě výrazné čelisti, které na obličeji velmi dominantní. Délka obličeje může být menší než jeho šířka, což dává dojem čtvercového tvaru. Pokud máte čtvercový tvar obličeje, je pouze na vás, zda se rozhodnete vaše přednosti pomocí účesu zvýraznit, nebo se je naopak snažíte schovat. Dle vlasových profesionálů jsou pro čtvercový tvar obličeje vhodné vrstvené vlasy ve střední délce, které celkovou ostrost obličeje zjemní. Pokud chcete na určité části obličeje upozornit, noste vlasy přehozené pouze na jednu stranu.

Prohlédněte si naši galerii a zjistěte, komu jste podobná a jaký účes je pro vás nejvhodnější.

Galerie: Účesy vhodné pro různé tvary obličeje
Zdroj článku