Přejít k hlavnímu obsahu

Vlasový trend jara 2024: Motýlí střih omladí a sluší všem tvarům obličeje

Info ikona
Zendaya účes

Motýlí bob nebo také mikádo, je skutečným vlasovým trendem pro letošní jaro. Působí velmi hravě, lehce a vzdušně a především dodává vašim vlasům žádaný objem. Hledáte-li osvěžující změnu účesu, je právě tenhle tím pravým. Po chladných měsících vdechne zplihlým a unaveným vlasům dodá doslova nový život. Inspirujte se v naší galerii, jak tento účes můžete nosit.

Motýlí účes patří k oblíbeným střihům dlouhých vlasů už nějakou tu dobu. Lehký, vzdušný a vrstvený střih okamžitě dodává uhlazeným délkám více pohybu, sofistikovanosti a především svěžího objemu. Navíc tvar vlasů připomínající motýlí křídla krásně lichotí obličeji, takže si ho oblíbily i mnohé celebrity. Už v devadesátkách byla jeho průkopnicí Jennifer Aniston. Teď se motýlí střih dočkal rafinovanějších variant a oprávněně se dostal na výsluní popularity. Dnes se jím pyšní například Jenifer Lopez nebo vévodkyně Kate.

Motýlí bob jako varianta pro kratší vlasy

Motýlí střih vlasů si můžete dopřát, i pokud jste majitelkou kratších vlasů. Dokonce se stal trendem jara roku 2024. Pokud nosíte klasické mikádo nebo chcete zkrátit dlouhé vlasy, je pro vás tento účes tím pravým. U této módní verze mikáda se vlasy nejen zkracují na délku brady, ale také se stříhají do několika vrstev. Kratší jsou zejména prameny kolem obličeje, což ve výsledku vizuálně připomíná motýlí křídla a vytváří ve vlasech přirozený pohyb. „Je to ideální účes pro každého, kdo touží po dojmu hustších a objemnějších vlasů, ale nechce vlasy příliš zkracovat,“ uvádí pro časopis Glamour kadeřník a stylista Jay Birmingham.

Kadeřnice radí, jak se starat o vlasy po 40: Její rady vám uberou roky

svetzeny.cz

Pro koho je motýlí bob na jaře 2024 vhodný?

Tento účes sluší prakticky každé ženě v každém věku. Po padesátce dokáže svoji nositelku přímo omladit a dodat jí šmrnc. Další výhodou je fakt, že si jej můžete dopřát bez ohledu na typ vlasů. Nezáleží na tom, zda máte své přirozené vlasy rovné, vlnité nebo kudrnaté. Trend bobu je vhodný pro všechny textury vlasů, stačí se jen rozhodnout pro střih, který vám doporučí váš kadeřník. Jedinou výjimku tvoří vlasy příliš řídké, pro které jsou vhodnější kratší sestřihy ve stylu pixie.

Jak na styling motýlího mikáda?

Jestliže se rozhodnete pro motýlí střih, nepotřebujete pro jeho styling vlastně nic výjimečného. Vybavte se pěnovým tužidlem nebo sprejem, jež nanesete ke kořínkům vlhkých vlasů. Důležitý je také fén či kulmofén a kulatý kartáč, přes který pak jednotlivé prameny vyfoukáte směrem od obličeje. Pokud máte jemnější vlasy, můžete pak ještě do suchých vlasů ke kořínkům nanést trochu pudru  na vlasy. Účes klasicky zafixujte lakem na vlasy.

Motýlí bob si oblíbily i mnohé celebrity. Inspirujte se jimi v naší galerii.

Nejkrásnější účesy pro jaro 2024: Motýlí mikádo sluší i celebritám
Zdroj článku