Přejít k hlavnímu obsahu

Jemné a řídké vlasy vás trápit nemusí: Tyto triky vám pomohou vykouzlit objemný účes

Jen málokterá žena má vlasy jako z reklamy na šampony. Mnoho žen se potýká s tím, že jsou jejich vlasy jemné, řídké a zplihlé a neví, co s tím. Jak docílit toho, aby byly vlasy objemné a načechrané? Poradíme vám několik ověřených triků a metod, jak na to.

Za to, jakou strukturu vlasů máme, mohou z 99% naše genetické predispozice. Potíž tedy většinou není v tom, že by vlasů bylo málo, ale v tom, že jsou velmi slabé, tenké, bez lesku a unavené. Jemné vlasy mají také větší tendenci se více mastit, což znamená častější mytí, do kterého se nám mnohdy nechce. Správná péče o jemné vlasy je proto klíčová a navíc existují různé produkty a metody, díky kterým docílíte iluze mnohem většího objemu, než doopravdy máte.

3 účesy, díky kterým budete vypadat o 10 let mladší. Zapomeňte na černou barvu a zvolte správný střih ofiny

Nemusíte hned sahat po estetickém zákroku, pokud si chcete ubrat pár let. Leckdy postačí změnit styl šatníku, nebo zvolit jiný střih vlasů. Právě vlasy jsou totiž jakýmsi rámem vašeho obličeje a dokážou vrásky a nedokonalosti jak zvýraznit, tak stejně dobře skrýt. Přečtěte si, které tři účesy vám mohou opticky ubrat až deset let.
svetzeny.cz

1. Přemístěte svou pěšinku

Asi každá žena má určitý způsob, jak nosí svou pěšinku, který jí vyhovuje. Je možné, že vaše vlasy jsou zvyklé na to, že je nosíte rozdělené buď přímo uprostřed, mírně na stranu nebo s patkou. Po umytí a usušení se automaticky vrátí do této uspořádané podoby obvyklého rozdělení vlasů, uloží se a objem je pryč. Zkuste do jejich rutiny vnést trochu chaosu a tentokrát vytvořte rozdělení úplně jinde. Vaše vlasy se možná budou trochu vzpírat, neulehnou tak snadno ke kořínkům, ale tento "rozruch" jim prospěje. Změna místa pěšinky okamžitě přidá objem. Pro vás to sice možná bude chvíli nezvyk, ale věřte nám, že alespoň o trochu větší objem rozhodně uvidíte.

Nejžádanější účes roku 2024: Le petit bob

Vlasové trendy se každoročně mění a rok 2024 není výjimkou. Letos bude na plné čáře dominovat tzv. Le petit bob. A to naprosto zaslouženě. Tento typ účesu totiž sluší ženám v jakémkoliv věku a všech velikostí. Působí drsně, ale zároveň v sobě stále nese nádech elegance a ženskosti. A milují ho i světové celebrity. Odhodlejte se ke zkrácení svých kadeří a zvolte Le petit bob, se kterým budete v letošním roce naprosto zářit.
svetzeny.cz

2. Natupírujte si vlasy u kořínků a získejte objem

Nebojte se, rozhodně vám nedoporučujeme tak natupírované vlasy, jako se nosily v 60. letech. Žádný účes podobající se přilbě ani nepřirozené afro vám nehrozí. Věřte tomu, že i natupírované vlasy mohou vypadat dobře. Stačí si se samotným procesem tupírování trochu pohrát. Místo malého hřebínku sáhněte po svém klasickém kartáči na vlasy. Malý hřebínek má totiž tendenci vlasy zacuchat tak, že je následně jen velmi těžko rozčešete. Sepněte horní část vašich vlasů a prameny spodních vlasů jeden po druhém lehce natupírujte několika málo pohyby směrem ke kořínkům. Pro výraznější efekt každý z natupírovaných pramínků zafixujte lakem na vlasy. Následně jen rozpusťe svou horní část vlasů a máte hotovo.

3. Na směru foukání záleží

Po každém umytí vlasů byste si měla své vlasy vyfoukat. Mnoho z nás žije v mylné představě o tom, že každý tepelný zásah vlasy ničí. Ovšem u foukání to neplatí. Pro vlasy je totiž přirozené, že jsou suché, nikoliv mokré. To znamená, že ve chvíli, kdy si je po umytí necháte přirozeně uschnout, se vlasy snaží co nejrychleji vysušit samy. A to až tak, že se dehydratují. Proto je důležité po každém mytí vzít fén a vlasy vyfoukat. Zde ale záleží na tom, jakým směrem vlasy foukáte. Zkuste si vlasy foukat v předklonu. V této pozici se vlasy přirozeně zvednou od pokožky hlavy a pomocí fénu je můžete zafixovat, čímž získáte další objem. Až budou vlasy téměř suché, postavte se rovně a dokončete svůj účes pomocí kulatého kartáče, který vlasy dokonale zahladí.

Galerie: Účesy podle typu vlasů: Kudrnatým sluší ležérní účes, rovné to nesmí překombinovat

Strukturu a typ vlasů, které přirozeně máme, neovlivníme. Existují ovšem účesy, které vašemu typu vlasů padnou jako ulité. Nevíte si rady s tím, jak s vlasy pracovat tak, aby vypadaly skvěle? Nechte se inspirovat a zjistěte, které účesy a střihy jsou pro rovné, vlnité a kudrnaté vlasy ty nejlepší.
svetzeny.cz

4. Mějte po ruce suchý šampon, který dodá vlasům objem

Nadměrný kožní maz může snadno narušit veškeré úsilí v oblasti získání objemu vlasů, a proto byste měli mít vždy po ruce suchý šampon. Nečekejte ale na to, až vaše vlasy začnou vypadat unaveně a mastně. Preventivně můžete aplikovat suchý šampon ihned po fénování jako pojistku pro dlouhotrvající objem. Navíc dnes již existují suché šampony s označením “volume”, které se na dodání objemu vlasů zaměřují ještě více, než ty klasické.

Zdroj článku