Přejít k hlavnímu obsahu

Nejžádanější účes roku 2024: Le petit bob

Vlasové trendy se každoročně mění a rok 2024 není výjimkou. Letos bude na plné čáře dominovat tzv. Le petit bob. A to naprosto zaslouženě. Tento typ účesu totiž sluší ženám v jakémkoliv věku a všech velikostí. Působí drsně, ale zároveň v sobě stále nese nádech elegance a ženskosti. A milují ho i světové celebrity. Odhodlejte se ke zkrácení svých kadeří a zvolte Le petit bob, se kterým budete v letošním roce naprosto zářit.

Kde se vzal Le petit bob?

Jak již název napovídá, Le petit bob pochází z Francie. Ne nadarmo jsou francouzské ženy považovány za naprosté módní ikony. Ale jejich přirozeným citem pro módu to zdaleka nekončí. Umění udávat trendy mají Francouzky zkrátka v krvi – a to i co se týče účesů. Slovo “petite” znamená ve francouzštině “malý”. Logicky si tak můžeme odvodit, že se jedná o velmi krátkou verzi dobře známého sestřihu jménem bob. A proč je le petit bob tak oblíbený? Krátký střih zajistí, že jeho nositelce nádherně zdůrazní rysy v obličeji. Tímto stylovým střihem dáte svému okolí dokonale najevo svou osobitost a vkus.

Galerie: Účesy podle typu vlasů: Kudrnatým sluší ležérní účes, rovné to nesmí překombinovat

Strukturu a typ vlasů, které přirozeně máme, neovlivníme. Existují ovšem účesy, které vašemu typu vlasů padnou jako ulité. Nevíte si rady s tím, jak s vlasy pracovat tak, aby vypadaly skvěle? Nechte se inspirovat a zjistěte, které účesy a střihy jsou pro rovné, vlnité a kudrnaté vlasy ty nejlepší.
svetzeny.cz

Le petit bob aneb nejžádanější účes roku 2024

Ptáte se, čím je Le petit bob tak speciální a proč bude v letošním roce tak žádaný? Le petit bob se, jak již bylo zmíněno, vyznačuje svou krátkou délkou. Klasický bob, nebo také mikádo, se na prvních příčkách popularity drží už nějakou dobu. Ovšem jeho kratší verze letos převezme jeho prvenství. Pokud toužíte po Le petit bobu, zkraťte své vlasy až na úroveň lícních kostí či špičky brady. Z žen, které zvolí tento typ účesu, vyzařuje jejich nebojácnost, osobitost a nezávislost. Krátká délka vlasů zajistí, že se nebudete mít za co “schovávat” a naopak zdůrazníte své rysy v obličeji.

Je Le petit bob vhodný pro vaše vlasy?

Všeobecně platí pravidlo, že čím kratší vlasy máte, tím méně času musíte věnovat jejich úpravě. Styling vlasů po ránu vám tak nezabere tolik času, jako kdybyste měla dlouhé kadeře. Pokud máte přirozeně vlnité či krepaté vlasy, doporučujeme sáhnout po žehličce na vlasy, díky které rychle a jednoduše upravíte všechny nezbedné pramínky. Rozhodně není od věci ani lak na vlasy, kterým účes hezky zafixujete. Pro udržení dokonalého Le petit bobu jsou bohužel potřeba pravidelné návštěvy kadeřníka, který vlasy zarovná a vše upraví k dokonalosti. Tento účes je velmi praktický jak v létě, tak i v zimě, kdy vlasy přesně končí nad různými šátky a šálami, což zabrání jejich zacuchání.

Ženy nad 50: Kadeřník radí, čeho se v roce 2024 raději vyvarovat

Každá sezóna s sebou přináší nové trendy, a to od oblékání, přes líčení, až po styling vlasů. Držet krok s tím co je momentálně IN může být občas poněkud náročné. Člověk se v těch všech trendech jednoduše ztrácí. Jak na správný styling vlasů v roce 2024? To nám prozradil kadeřník Matěj Novák. Starší dámy by podle něj s klidem měly dát prostor svým přirozeným šedinám, pozor by si však měly dát na příliš světlé vlasy.
svetzeny.cz

Le petit bob sluší ženám jakéhokoliv věku a všech velikostí

Le petit bob je účes, se kterým žádná žena nešlápne vedle. Nezáleží na tom, kolik je vám let a ani na tom, jakou máte velikost. Věřte tomu nebo ne, to, jak účes vypadá a jak působí na ostatní, je pouze otázka toho, jak jej vynosíte. Pokud budete účes nosit se sebevědomím a hrdostí, což ze sebe Le petit bob vyzařuje sám o sobě, máte vyhráno. Ostatně, živoucím důkazem jsou světové celebrity, které Le petite bob milují. A rozhodně se mu nebrání ani starší a korpulentnější dámy.

Le petit bob milují i světové celebrity. Inspirujte se!
Zdroj článku