Přejít k hlavnímu obsahu

Muži preferují určité rysy a typ postavy. Jaký je podle nich ideál ženské krásy?

Info ikona
Žena

Ideální žena často překračuje stereotypy krásy, které předkládají média a módní průmysl. Když se však podíváte na to, co muže skutečně přitahuje, zjistíte, že většina z nich upřednostňuje určité rysy před tím, co je považováno za ideál v mainstreamu. Přečtěte si, jak vypadá ideální žena podle mužů, a proč to nemusí být vždy ten klasický, hubený modelový look.

Ideály krásy se v průběhu věků zásadně změnily

Ideály krásy se v průběhu dějin vyvíjely a měnily. To, co považují muži za atraktivní, se liší podle kultury, doby i aktuální módy. Muži, stejně jako ženy, jsou ovlivňováni tím, co je považováno za atraktivní, a jejich preference se neustále vyvíjejí. Například ve starověkém Řecku byla krása spojena s harmonií a symetrií. Muži a ženy, zobrazovaní na sochách a výtvarných dílech z té doby, měli ideálně symetrické tváře a štíhlé postavy. Ve starověkém Římě také byla atraktivní bledá pleť, což bylo spojováno s vyšší společenskou vrstvou, jelikož dotyčný zřejmě nemusel pracovat venku na slunci. Během středověku zase byly populární ženy s plnějšími postavami, protože to byl znak bohatství a prosperity. Bledá pleť byla stále ceněna. V barokní éře byly považovány za nejvíce atraktivní ženy s širokými boky a plným poprsím. Zároveň byly oblíbené bohaté a zdobené šaty a výrazný make-up.

Každá žena je krásná

Dnešní muži mají daleko rozmanitější preference, co se týče tělesných atributů, než dříve, a není tak možné generalizovat, co je pro všechny muže atraktivní. Někteří muži upřednostňují štíhlé postavy, zatímco jiní dávají přednost plným křivkám. Je to ale především zdravý životní styl a sebejistota, které jsou pro muže atraktivní. V současné době je muži preferují ženy, které o svůj vzhled pečují, ať už jde o kvalitní oblečení, účes či make-up. Většina mužů se shoduje na tom, že zanedbaná a neudržovaná žena zkrátka není atraktivní.  V dnešní době jsou muži daleko více otevření různým tělesným typům a rysům u žen. Nicméně existují některé tělesné rysy, na kterých se shoduje většina mužů, co se atraktivity žen týče. 

Podzimní trend 2023: V šatníku vám nesmí chybět trenčkot, který nikdy nevyjde z módy

Pokud bychom měli vyjmenovat několik módních kousků, které jsou opravdu nadčasové a trendy v každé sezoně, rozhodně by mezi nimi neměl chybět trenčkot. Tento elegantní kabátek má prostě všechno – styl, šmrnc a zároveň je pohodlný. Tento kabát nikdy nezklame – vypadá totiž skvěle téměř ke všemu. Inspirujte se v naší galerii a najděte ten pravý trenčkot právě pro vás.
svetzeny.cz

Jak tedy vypadá ideální žena podle mužů?

Ačkoliv mnoho žen tráví dlouhé minuty či hodiny u zrcadla, většinou to není obličej, čeho si muži všimnou jako první, ale jejich tělo. Jako příklad můžeme uvést dotazník z webu Fitraded.com s názvem „Hledá se Afrodita a Adonis“, který dospěl k závěru, že většina mužů preferuje ženská těla s plnějšími křivkami. Konkrétně 48 % mužů upřednostnilo ženy s oblými tvary, zatímco 24,1 % mužů projevilo zájem o ženy s průměrnou až hubenou postavou. Populární je u těla stále tvar přesýpacích hodin a vypracované tělo (nesmí se stát z ženy hrouda svalů). Výzkumníci z The Bulimia Project zjistili, že nejžádanější typy žen jsou blondýnky, ženy s hnědýma očima nebo ženy s olivovou pletí. Za nejvíce přitažlivé byly také považovány ženy s plnějšími rty, ovšem stále v mezích přirozeného vzhledu. Preferovaný je také srdcový tvar obličeje. A stále platí, že symetrie v obličeji je vysoce atraktivní.

Galerie celebrit, které splňují ideál ženské krásy

Šampony na barvené vlasy: Odhalení testu je šokující, zřejmě jenom vyhazujete peníze

Patříte mezi ženy, které si barví vlasy a spoléháte se na to, že díky používání šamponu na barvené vlasy vám barva vydrží déle? A zamyslela jste se někdy nad tím, zda šampon opravdu funguje, nebo se jedná o pouhý marketingový tah? Přinášíme vám zjištění časopisu dTest, který se právě na šampony pro barvené vlasy zaměřil. Výsledek testu vás zřejmě nepotěší.
svetzeny.cz
Zdroj článku