Přejít k hlavnímu obsahu

5 kroků k dokonalé pleti podle Skandinávek: Takhle dosahují perfektní přirozené krásy

Info ikona
beauty

Je dobře známo, že přirozená krása skandinávských žen je proslulá po celém světě. Přemýšleli jste někdy o tom, co všechno přesně obsahuje jejich kosmetická rutina a celkový přístup ke péči o pokožku a život? Možná byste měli. Právě Skandinávky totiž znají tajemství dokonalé pleti.

Z čeho se skládá kosmetika Skandinávek?

Ačkoliv nepochybujeme o vaší sečtělosti, začneme trochou zeměpisu. Do Skandinávských zemí patří Dánsko, Finsko, Island, Švédsko, Norsko a přidružená území jako Faerské ostrovy, Grónsko a Ålandy. To znamená, že existuje mnoho míst, odkud se čerpá národní bohatství a tradiční recepty. Severské ženy preferují produkty, které čerpají ze zdejšího původu, jako je ledovcová voda, moruška a oleje bohaté na omega mastné kyseliny. Co je však ještě důležitější je, že upřednostňují jednoduchost a praktičnost před složitými rituály, které vyžadují mnoho různých produktů. Hlavní důraz je kladen na obnovení tradičních praktik, podporu lokálních výrobků a minimalismus, který nese více benefitů, než se na první pohled může zdát. K tomu přispívají i extrémní teplotní podmínky. Ačkoli jsou letní měsíce většinou příjemně teplé a vlhké, zimy bývají drsně studené, což klade důraz na udržení optimální hydratace pokožky a ochranu pleti proti nepříznivým vlivům zimy.

Redakční test hydratačních produktů: Vybrali jsme ty, které stojí za pozornost, protože opravdu fungují

svetzeny.cz

V jednoduchosti je (přirozená) krása

V čem spočívá rozdíl v přístupu Skandinávie k péči o pleť ve srovnání s jinými regiony světa? Kosmetické produkty jako čisticí oleje, séra a masky sice najdete téměř všude, hlavním rozdílem je ale zřetelná kvalita a množství používaných produktů. Jinými slovy, na skandinávských kosmetických stolcích pravděpodobně nenajdete enormní sadu péče o pleť, nýbrž jen několik základních produktů. Jedním z dalších skandinávských tajemství krásy je maximální využití všech přírodních darů, které tyto země nabízí. Místní kosmetické značky aktivně vyhledávají lokální zdroje a kladou důraz na ochranu životního prostředí. Jaké přírodní bohatství mají Skandinávci k dispozici pro výrobu kosmetiky? Patří sem fjordy, ledovce a především morušky. Tyto plody rostou po celé Skandinávii. Jsou sice naprosto běžné, ale poskytují nesmírně cenné složky pro péči o pleť.

Trendy obočí 2023: Tenké čárky raději nenoste, teď frčí přirozenost

svetzeny.cz

Skandinávské kroky pro dokonalou pleť

1. Nezapomínejte na maximální hydrataci zvenku i zevnitř

Každodenní rutina péče o pleť je v severních zemích rychlá a maximálně efektivní. Klíčem k dokonalé pleti je hydratace, a to nejen prostřednictvím pití dostatečného množství vody, ale také použitím produktů obsahujících kyselinu hyaluronovou. Skandinávky dobře vědí, že zdravě vypadající a hydratovaná pleť je základním prvkem přirozené krásy.

Nezapomínejte na použití pleťového krému nebo mléka. Nejlepší je sáhnout po jemném a šetrném produktu, který nepřipraví pokožku o přirozené oleje. Doporučuje se aplikovat vrstvu pleťového mléka nebo krému těsně po sprchování nebo umytí obličeje. Peeling je také důležitou součástí péče a měl by být prováděn jednou týdně pomocí jemných krouživých pohybů.

2.Ochrana před sluncem a větrem

Skandinávky pečlivě chrání svou pokožku před nepříznivými vlivy větru a slunce. Ačkoliv v severských zemích nemusí lidé čelit žhavým paprskům, silné sluneční záření prosvítá dokonce i skrz mraky. Proto je kvalitní ochrana s UV filtrem, včetně balzámu na rty, nezbytností. Nezapomínejte proto, že minimální ochranný faktor (SPF) by měl být 30, což platí nejen v Skandinávii. Nic nižšího se nepovažuje za spolehlivou ochranu.

3.Ledovcová voda jako klíč k dokonalé pleti

Tato voda je naprosto čistá a vynikající z hlediska obsahu kyslíku. Patří mezi jednu z nejčistších vod, které jsou k dispozici, což je hlavním důvodem, proč ji mnoho kosmetických značek začalo začleňovat do svých produktů pro péči o pleť a vlasy. Ledovcová voda má schopnost zjemňovat pokožku a poskytovat jí potřebnou hydrataci, aniž by byla příliš agresivní, což z ní činí ideální volbu i pro velmi citlivou pleť.

4. Sauna jako pomocník k čištění pórů

Sauny jsou nepochybně nedílnou součástí skandinávského životního stylu. Dokážou nejen uvolnit tělo, ale také přinést řadu výhod vaší pokožce. Suché teplo v sauně může efektivně otevřít póry, což usnadňuje jejich čištění. Zároveň podporuje zlepšení oběhu krve a zvýšení pocení, což přispívá k detoxikaci pokožky. Mějte ale na paměti, že byste měli být obezřetní, pokud trpíte začervenáním pokožky nebo jinými problémy s kůží. V takovém případě je vhodné nejprve konzultovat návštěvu sauny s dermatologem.

5. Méně je více - a to platí i u make-upu

V severských zemích většinou platí pravidlo, že méně je více, a to především pokud jde o konečný vzhled make-upu. I přesto však kladou značný důraz na kvalitu ingrediencí, výkon produktů, udržitelnost a ohleduplnost k životnímu prostředí. Skandinávské ženy preferují vzhled, který je elegantní a svěží. Proto je důležité sáhnout po vysoké kvalitě výrobků jako je make-upová báze, řasenka, multifunkční líčidlo a tužka na oči. To je vše, co budete podle Skandinávek potřebovat k dokonalosti.

Zdroj článku