Přejít k hlavnímu obsahu

Redakční test hydratačních produktů: Vybrali jsme ty, které stojí za pozornost, protože opravdu fungují

Info ikona
pleť

Hydratace je klíčem ke zdraví a kráse pokožky. S trochou nadsázky lze naši pleť přirovnat ke květině, kterou když nezaléváte, bude vadnout. A protože je jedním ze základních kroků k hydrataci pleti používání vhodných kosmetických přípravků, posvítili jsme si na ně a vybrali pro vás ty, které stojí za pozornost, protože opravdu fungují.

Jak poznáte, že je vaše pleť dehydrovaná? Obvykle vysílá jasné signály. Je citlivá a napjatá, tvoří se na ní jemné vrásky a šupinky, mívá zašedlou barvu a působí mdle. Udržovat v pleti správnou dávku hydratace přitom není složité. Kromě používání kvalitních hydratačních krémů a dalších produktů, je důležitá také ochrana před UV zářením a dostatečný pitný režim.

Jak vybrat správný hydratační přípravek?   

Postupujte podle typu pleti

Je vaše pleť suchá, mastná, normální nebo kombinovaná? Jste náchylní k akné nebo máte citlivou pleť? Odpovědi na tyto otázky by měly určit, jaký typ hydratačního krému si vyberete, protože různé výrobky jsou určeny pro různé typy pleti.

Přemýšlejte o textuře

S typem vaší pleti souvisí také textura pro vás vhodného hydratačního krému. Normální pleti nejlépe vyhovuje lehký, nemastný hydratační krém, zatímco suchá pleť může potřebovat těžší, krémovější složení, které spíše "uzamkne" vlhkost. Všímejte si nejen textury výrobku v obalu, ale i toho, jaký je z něj máte po nanesení na pleť pocit. 

Redakční test krémů na ruce: Vybírejte nejen podle vůně a ceny, ale i typu své pokožky

svetzeny.cz

Zkontrolujte vůni

Hydratační krém budete mít doslova u nosu, kdykoli ho budete nanášet, takže jeho vůně je důležitá. Musí vám být příjemná. Pokud ale máte aknózní nebo citlivou pleť, snažte se vyhnout jakýmkoli parfémovaným hydratačním krémům. Ty seženete v lékárnách nebo v prodejných přírodní kosmetiky. 

Používejte SPF

Pamatujete na ochranu před sluncem každý den? Pravděpodobně již víte, že se jedná o důležitý krok v péči o pleť. Nejlepším způsobem, jak bojovat proti poškození pokožky slunečním UV zářením, je každodenní používání SPF faktoru. A to buď v podobě opalovacího přípravku nebo hydratačního denního krému, který ochranný faktor obsahuje.  

 

Zdroj článku