Přejít k hlavnímu obsahu

Mějte krásný dekolt a pevná prsa i po čtyřicítce: Důležitá je hydratace, ale i třeba správný výběr podprsenky

Když jde o stárnutí, většina z lidí se zaměřuje především na svůj obličej, například na oblast kolem úst nebo oblast mezi obočím, kde se tvoří vrásky nejdříve. Často však mnoho žen přehlíží jejich dekolt a krk, které také potřebují určitou péči, aby vypadaly dobře i po čtyřicítce. Zkuste následující tipy, díky kterým váš dekolt bude vypadat svěží, a vaše prsa budou pevnější.

Info ikona
Dekolt

Každodenní rituál

Stejně jako pečujete o pleť na obličeji, vytvořte si podobný rituál o pro váš dekolt a krk. Když se sprchujete, zkuste jemný peeling pro tyto oblasti a používejte jemná mýdla, která nevysušují pokožku. Po osprchování jemně oblast vysušte ručníkem a poté do oblasti dekoltu vmasírujte krouživými pohyby hydratační krém. Masáž si klidně dopřejte delší. Hydratační krém poté jemnými tahy použijte i na oblast krku, kdy provádějte jemné tahy od brady směrem k dekoltu a naopak. Na trhu je k dispozici celá řada krémů, gelů či tělových mlék určených speciálně pro tyto oblasti. Mnohé z nich obsahují podobné přísady jako krémy, které se používají na obličej při boji proti vráskám. Obsahují také různé zpevňující přísady, protože právě ochablost je příznakem stárnutí. Na noc používejte sérum, které pomůže udržet pokožku krku a dekoltu jasnou a vyrovná tón pleti. Během opalování pak nezapomínejte tenkou kůži dekoltu a krku chránit dostatečným množstvím ochranného krému na opalování s vysokým faktorem.

Mohlo by se vám líbit

Emoce se vám časem propíšou do obličeje: Zjistěte, které pocity vám dělají vrásky na čele, kolem očí či úst

Vrásky jsou mapou našeho života. Jejich tvorba nesouvisí jen s tím, jak zdravě žijeme, ale také s tím, jaké emoce v sobě nosíme. Ty se totiž propisují do obličeje. Které vrásky budete mít, když budete smutnit, rozčilovat se nebo se nadměrně stresovat?
svetzeny.cz
Info ikona
Plank

Cviky na pevnější prsa

Zaveďte si denní rituál i pro cviky na prsa, které pomůžou zpevnit prsní svaly a dodat tak prsům lepší tvar. Cviků, ze kterých můžete vybírat, je hned několik. Stačí provádět například dva cviky denně, můžete je i různě obměňovat, důležité je alespoň pár minut denně cvikům věnovat a ve svém rituálu nepolevit. Skvělým cvikem jsou tradiční kliky, ať už dámské s opřenými koleny nebo klasické s opřenými špičkami nohou. Dále v různých verzích tzv. plank (prkno), který provedete tak, že se opřete špičkami nohou a dlaněmi pod rameny o zem, záda udržíte v rovné pozici a zpevníte břicho. Poté můžete střídavě natahovat ruce před sebe nebo pod sebe, verzí planku je skutečně mnoho. Dalším dobrým cvikem jsou tlaky s jednoručními činkami vleže na zádech nad sebe. Tlaky na prsa mají také několik variant provedení, můžete tak cvičit na lavici s různými sklony, na míči nebo i na zemi. Záleží i na postavení loktů. Čím blíže u těla je máte, tím méně zapojujete hrudník, ale více tricepsy a naopak.

Mohlo by se vám líbit

Jarní móda pro ženy nad 40 let: Omladí vás květinové vzory i jednobarevné outfity

Jaro je za dveřmi a s ním přicházejí i nové módní kolekce oblečení. Co si obléct, abyste vypadala mladě a chic? Roky vám uberou květinové vzory i jednobarevné outfity. Inspirujte se v naší galerii nejkrásnějšími šaty, halenkami i doplňky pro ženy nad 40 let.
svetzeny.cz
Info ikona
Podprsenka

Správný výběr podprsenky

Kromě péče o pokožku a cvičení je důležitý také správný výběr podprsenky. Čím větší jsou prsa, tím více důležitý výběr podprsenky je, jelikož gravitace zkrátka nejde obejít a tíha prsou časem kůži v oblasti dekoltu zkrátka vytahá. Proto je důležité mít podprsenku, která netlačí, ale zároveň drží prsa ve správné pozici nahoře. Stejně tak je důležité používat pevné a dobře padnoucí podprsenky během sportování, obzvlášť například při běhu, kdy jsou prsa vystavena otřesům. Existují aplikace nebo různé internetové poradny, kde vám pomůžou vybrat správnou velikost podprsenky pomocí míry, kterou si pomocí krejčovského metru můžete samy změřit doma. Pokud si v tom nevěříte, můžete navštívit specializovaný obchod se spodním prádlem, kde vám s výběrem správné velikosti podprsenky poradí. Většinou mají ženy tendenci nosit podprsenky s daleko menšími košíčky, než ve skutečnosti potřebují.

Mohlo by se vám líbit

Madonna bez filtrů a retuší vás vyděsí. Nauč se stárnout s gracií, píší fanoušci

Madonna šokovala fanoušky svým vzhledem! 63letá superstar vyrazila se svým 21letým synem na večeři v londýnském Mayfair a my se vsadíme, že byste tuhle hvězdu rozhodně nepoznali. Alespoň podle jejího Instagramu ne...
svetzeny.cz

Zdroje: YouTube, Healthline