Přejít k hlavnímu obsahu

80 % žen si neumí vybrat podprsenku: 3 rady, díky kterým to zvládnete

Barva nebo motiv není to jediné, co by nás mělo při výběru prádla zajímat. Jak se ukázalo, pro většinu žen je těžké zvolit si už jen správnou velikost.

Myslíte si, že znáte velikost své podprsenky? Možná byste se divily, pokud byste navšívily bra experta. Podle nich totiž chybuje drtivé procento žen při výběru správného obvodu i košíčků. Košíčky bývají menší, než si prsa žádají, zato obvody mají rezervy až moc velké. Tady jsou 3 zásady, se kterými se už nespletete.

1. Jděte do obchodu s prádlem

Mnoho žen je zvyklých nakupovat prádlo v obchodech s konfekční módou. Problém je, že je zde velmi omezená nabídka velikostí. Rozpětí, které zde najdete, je nejčastěji od 75 A do 80 D. „Existuje mnoho žen, které mají obvod sedmdesát nebo šedesát pět centimetrů a ten v prodejnách s oblečením nenajdete,“ říká bra fitterka Kateřina Salemová.

Pak přirozeně sahnou po menším košíčku, který tento problém částečně vyváží. Dekolt sice může vypadat docela dobře, avšak podpora pro prsa a záda je naprosto nedostatečná. „Rozdíly mezi představou žen a skutečností jsou velké. Nestává se zřídka, že mi přijde zákaznice, že má 75 B a odchází s podprsenkou velikosti 65 D,“ říká dále expertka na prádlo.

2. Změřte se pod prsy

Velkou nápovědou, jak zjistit velikost obvodu, je se změřit pod prsy. I tak je ale nutné brát tento údaj orientačně, abyste věděla, jaký typ vůbec zkoušet. Zpravidla je lepší zvolit ještě menší obvod, než máte. „Při výběru je nutné zohledňovat i věci, které spoustu žen nenapadne. Například to, z jakého materiálu je podprsenka ušitá. Většina z nich totiž povolí,“ říká Kateřina a dodává: „Moje univerzální pravidlo je, že se pod zapínání nesmí vejít víc než dva prsty.“

underwear

 

 

Důkazem, že vám obvod sedí, je správné umístění zapínání. To znamená, nebude cestovat k lopatkám ani do spodní části zad. Jeho místo je přesně v jejich středu. Pak poskytují největší část opory pro vaše prsa, což by mělo být stěžejní zejména u obdařených žen, které při špatném výběru mohou pociťovat bolesti zad.

3. Nenechte si plandat ramínka

Stejně velký problém pak představují i ramínka. Utahujeme je málo, takže prsa vypadávají z košíčků, nebo naopak hodně, takže si vytvoříme nevzhledné bochánky v dekoltu. Když zvolíte správnou velikost obvodu i košíčku, ramínka se nebojte utáhnout tak, aby se pod ně vešel maximálně jeden prst. „Pokud ženu ramínka řežou, znamená to jedině to, že nesedí buď obvod nebo košíček,“ upozorňuje bra fitterka.

Je vhodné vybírat si také modely se širšími ramínky. Ta špagetová sice mohou plnit lepší estetickou funkci, ale nejsou vhodná ani pro ženy, které mají malá prsa, natož pro ty s bujným dekoltem. Ideální síla je u malých velikostí nad 1 centimetr, už těch větších klidně 1,5 nebo 2.