Přejít k hlavnímu obsahu

Redakční test krémů na ruce: Vybírejte nejen podle vůně a ceny, ale i typu své pokožky

Pokud chcete mít krásné ruce, bez kvalitního hydratačního či regeneračního krému se neobejdete. Tubiček si pořiďte klidně víc a mějte je nejen doma v koupelně, ale klidně i v každé kabelce, v autě nebo v tašce do fitka. Namazat ruce byste si měla po každém umytí nebo kdykoli cítíte, že je kůže napjatá a vysušená.

Proč potřebují ruce péči?

Pokožka rukou je neustále namáhána a vystavována vnějším vlivům jako je mytí, používání dezinfece nebo nepříznivému počasí, což bude teď s nástupem podzimu opět aktuální. To vede k tomu, že se kůže vysušuje, může svědit nebo se na ní tvoří prasklinky.

Zároveň je důležité chránit pokožku rukou před působením UV záření. Na ochranu před sluncem často v souvislosti s rukami nemyslíme, což ale vede ke vzniku stařeckých pigmentových skvrn. Ty se obvykle tvoří na hřbetech rukou, které jsou slunci vystaveny nejvíce.

Pokud vyberete správný krém, můžete zajistit, že bude pokožka vašich rukou krásně hebká a hydratovaná a navíc bez nevzhledných pigmentací, jež přidávají roky.

Mohlo by se vám líbit

Redakční test šamponů z drogerie: Kvalitní produkty seženete už do stovky

Patří k těm základním kosmetickým produktům, bez kterých se neobejdeme. O to víc je potřeba věnovat výběru šamponu a kondicionéru velkou pozornost. Pokud nezvolíte správně, můžete se dočkat nejen různých problémů s vlasy, ale i s pokožkou hlavy. Neplatí přitom, že čím jsou produkty dražší, jsou i kvalitnější. Dobrou službu vám udělají i ty, které seženete i v běžné drogerii.
svetzeny.cz

Podle čeho krém vybrat?

V první řad vezměte v potaz, jaký máte typ kůže. Pokud je suchá, vybírejte produkty se složením, jež má dostatečný obsah hydratačních látek jako je kyselina hyaluronová, urea, aloe vera nebo ceramidy. Skvěle vám bude vyhovovat také krém s obsahem bambuckého másla či olivového oleje. Tyto produkty často koupíte i v lékárnách. Ty pak vyhovují i kůži se sklonem k výskytu ekzémů či jiných kožních problémů.

Naopak pro mastnou či normální pokožku je vhodný krém s lehkým složením, jež se rychle vstřebává. Pokud máte citlivější kůži se sklonem k vysychání, vyhněte se krémů s parfemací.

Pokud hledáte krém na ruce pro denní použití, zvažte produkt s ochranným faktorem SPF. To vám pomůže chránit ruce před škodlivými účinky slunečního záření a poslouží jako prevence vzniku pigmentových skvrn.

V neposlední řadě vybírejte krém podle textury. Pro denní použití by měla být snadno vstřebatelná bez stop mastného filmu. Naopak na noc se hodí výživnější a hutnější krém, který můžete nanést i v silnější vrstvě a na ruce ještě natáhnout bavlněné rukavice. To podpoří jeho účinky.

Krémy na ruce
Zdroj článku