Přejít k hlavnímu obsahu

Ženy nad 50: Kadeřník radí, čeho se v roce 2024 raději vyvarovat

Info ikona
Kadeřník radí, jak na správný styling vlasů a čeho se v roce 2024 raději vyvarovat

Každá sezóna s sebou přináší nové trendy, a to od oblékání, přes líčení, až po styling vlasů. Držet krok s tím co je momentálně IN může být občas poněkud náročné. Člověk se v těch všech trendech jednoduše ztrácí. Jak na správný styling vlasů v roce 2024? To nám prozradil kadeřník Matěj Novák. Starší dámy by podle něj s klidem měly dát prostor svým přirozeným šedinám, pozor by si však měly dát na příliš světlé vlasy.

Kadeřník radí, jak na krásné vlasy v roce 2024

Vlasy jsou korunou hlavy, a proto bychom jim měli věnovat stejnou péči a lásku, jako třeba pleti. Vlasy, které jsou na první pohled zdravé, krásné a lesklé, působí na okolí mnohem lepším dojmem než ty, které jsou suché, polámané a bez života. V tomto ohledu je správná péče klíčová. Každého z nás nejspíš na první dobrou napadne, že škodlivá je pro vlasy častá tepelná úprava, časté mytí vlasů a podobně. To ale není všechno. „V letošním roce, podobně jako v minulém, opět dbáme na zdraví vlasů a vlasové pokožky. Je tedy dobré se vyhnout nešetrným zásahům do struktury vlasu, jako například častému zesvětlování, trhání vlasů kartáčem a využívání „kulmofénu”, který fouká vzduch v protisměru kutikuly, a tak nenávratně ničí vlasovou strukturu. Doporučil bych cestu za krásnými vlasy začít střihem, kterým se zbavíme unavených částí vlasů. Profesionál zajistí, že střih bude korespondovat s tvarem Vašeho obličeje, životním stylem a vaší vlasovou strukturou. Jistě Vám i vysvětlí, jak o účes pečovat, aby stále vypadal skvěle,” říká Matěj Novák, kadeřník působící v The Lounge v Praze.

Nejkrásnější vlasové trendy roku 2024: Hitem bude střih kitty cut, který jsme milovali v 80. letech

S každým dalším rokem a novou sezonou se mění trendy. Nejen v módě a stylu, ale i v účesech. Rok 2024 ovládnou určité účesy, které bude nosit každá žena. Inspirujte se v naší galerii a najděte ten pravý účes, se kterým ovládnete celý tento rok.
svetzeny.cz

Příliš světlé vlasy zvýrazní únavu v obličeji

Barvení vlasů je téma, které aktivně řeší mnoho žen po celém světě. Zvolit ten správný odstín, který vám bude lichotit ve všech směrech ale může být náročnější, než se zdá. „U barvení budeme klást důraz na to, aby zvolený odstín korespondoval s nositelkou. Správně zvolená barva rozzáří obličej a pozvedne celkový vjem její nositelky. Jistě bych se vyhnul nevzhledným kontrastům, přílišně tmavých a tvrdých odstínů a naopak, pokud je odstín příliš světlý, obličej může působit unaveně,” říká kadeřník. Zároveň také vyzdvihuje šediny, které se především starší dám snaží co nejvíce zakrýt. Velmi kladně také hodnotím přiznané šediny, které skvěle podtrhnou osobnost jejich nositelky,” dodává.

Kadeřník radí, který účes by si ženy nad 40 let měly odpustit: Sluší jen opravdu málokomu

Vlasy hrají v celkovém dojmu obrovskou a velmi důležitou roli. Je proto důležité jim věnovat stejnou pozornost jako třeba líčení či oblékání. A to mnoho žen nedělá. Spousta žen nad 40 let dělá ve volbě účesu jednu velkou chybu, které by se měly vyvarovat, pokud nechtějí vypadat starší, než ve skutečnosti jsou. A která to je?
svetzeny.cz

Účesy vhodné pro ženy nad 50, které budou v roce 2024 IN

Jak již bylo řečeno, každý rok s sebou přináší trendy novinky v určitých oblastech a ani rok 2024 není výjimkou. Na prvních příčkách vlasových trendů se již nějakou dobu drží účes jménem bob, který jistě dobře znáte. S tímto účesem to ale není zase tak jednoduché – nabízí totiž nespočet různých variant. Pokud byste tedy přišla za svým kadeřníkem s tím, že chcete, aby vám na hlavě vytvořil bob, možná byste neodešla s tím účesem, který jste původně chtěla. Pro dámy nad 50 je určitě vhodný tzv. Pixie bob, jinak také bixie, což je, jak už název napovídá, kombinace střihů pixie a bobu.Jedná se o střih vlasů, který kombinuje krátký a vkusný styl s některými delšími vrstvami. Tento střih obvykle zahrnuje krátké strany a zadní část, zatímco na vrcholu hlavy mohou být delší vrstvy, které umožňují moderní styling a texturování vlasů. Tento účes je oblíbený zejména pro svou snadnou údržbu a moderní vzhled. Vedle rozhodně nešlápnete ani s klasickým vrstveným bobem. A pokud ho chcete o něco ozvláštnit, požádejte svého kadeřníka o sestříhání tzv. záclonkové ofiny, která vám dodá ještě větší šmrnc. Doporučujeme vyzkoušet také účes zvaný “Shaggy lob”, který je charakteristický vrstveným střihem jednotlivých pramenů a jemnými vlnami.

Jakému účesu by se starší ženy měly raději vyhnout?

Obecně je starším ženám doporučeno se vyvarovat příliš dlouhých vlasů. Vlasy totiž s vyšším věkem ztrácí svůj objem, vitalitu a lesk. Příliš dlouhé vlasy tak mohou působit suše, bez života a zplihle. Doporučujeme proto vlasy zkrátit. Například délka po ramena je ideální pro všechny věkové kategorie a navíc dokonale sedí všem tvarům obličeje.

 

Vlasový styling pro rok 2024: Co bude IN a čeho se naopak vyvarovat?
Zdroj článku