Přejít k hlavnímu obsahu

Galerie: Nejkrásnější krátké střihy všech dob. Dodají vám odvahu a hodí se pro ženy ve 30 i 50 letech

Krátké účesy nejsou pouze radikální změnou střihu, jsou to často i symboly odvahy, emancipace a svobody. Tyto střihy boří stereotypy žen s dlouhými vlasy a také dokazují, že krátké vlasy rozhodně nepatří jen mužům, ale stávají se ozdobou i žen. Prohlédněte si v naší galerii, které slavné osobnosti krátký sestřih zkusily a jak jim sluší.

Krátké vlasy jsou osvobozením od stereotypů

Krátké účesy již řadu let překračují hranice módy a stávají se prostředkem, jak vyjádřit sílu a nezávislost. V minulosti totiž bylo ženám často diktováno, že jejich krása spočívá právě v dlouhých vlasech. Dnes krátké účesy vyjadřují odvahu se vyjádřit – bez ohledu na předsudky. Po krátkém sestřihu také mnoho žen sáhne, když už je jejich dlouhý střih zkrátka nebaví a chtějí zkusit výraznou proměnu. Tato revoluce vlasů s sebou přinesla osvěžující změnu a ukázala, že krása je skutečně mnohostranná.

Nejkrásnější krátké sestřihy všech dob vyzkoušela celá řada celebrit

Krátké účesy, jako pixie střih, bob nebo krátké vlny, jsou populární mezi řadou celebrit. Některé slavné ženy na krátké vlasy nedají dopustit, jsou pro ně ikonické a nosí je většinu své kariéry. Mezi rané průkopnice krátkých sestřihů patří jednoznačně Audrey Hepburn, která dokázala, že i s krátkými vlasy může být žena neuvěřitelně krásná a ženská. Populární bob či mikádo nosila řadu let Victoria Beckham, krátké vlny zase milovala Linda Evangelista. Pixie střih se stal populárním díky Halle Berry, která tímto krátkým účesem posunula standardy krásy. Ruth Negga a její krátké vlnité vlasy zase dokazují, že i účes může být roztomilý. Krátkému střihu neodolala ani Emma Watson, která se toho nebála a vlasy si nechala ostříhat rovnou na ježka.

Tajemství skandinávské módy: Proč jsou Dánky nejlépe oblékané ženy na světě?

Na styl oblékání a módu má každý člověk subjektivní názor. Obecně vzato ale byly za nejstylovější ženy na světě dlouhou dobu považovány Francouzky. Jejich prvenství jim ale v poslední době přebírají ženy ze Skandinávie, konkrétně Dánky. Co je tajemstvím jejich stylu a co z nich činí nejstylovější ženy na světě?
svetzeny.cz

Hodí se pro vás krátký střih?

Krátký střih se hodí pro mnoho typů žen a věkových kategorií, přičemž klíčem je spíše váš osobní styl a preference než konkrétní věk či typ. Krátký účes může být ideální například pro praktické ženy, které preferují snadnou údržbu nebo je vlasy omezují při sportu či zaměstnání. Zatímco někomu krátký sestřih roky naopak přidá, odvahu a sebevědomí, které krátký střih vyzařuje, dodá každé jeho nositelce. Krátké účesy zdůrazní krásu tváře a zvýrazní rysy, ale také mohou upozorňovat na nedokonalosti pleti. Je proto důležité se v případě pochybností raději poradit s odborníkem.

Nejkrásnější krátké účesy
Zdroj článku