Přejít k hlavnímu obsahu

Vlasový trend 2023: Bob je hitem, který sluší každé ženě. Ubere vám roky i kila, stačí vybrat správnou délku

Bob je populární krátký až středně dlouhý střih vlasů, při kterém jsou vlasy obvykle střiženy rovně kolem hlavy, většinou přibližně na úrovni čelisti, ale nikdy ne pod ramena. Bob je účes, který lze kombinovat s ofinou a především se hodí pro jakýkoliv věk. Seznamte se s jedním z nejpopulárnějších účesů roku 2023, který si svou popularitu drží již desítky let.

Mohlo by se vám líbit

Galerie: Svůdné spodní prádlo pro každý tvar postavy. Oslňte na Valentýna, nebo si jednoduše udělejte radost

Ať už Valentýna slavíte, nebo ne, krásné prádlo nám ženám dodává sebevědomí a rozhodně dokáže vykouzlit úsměv na tváři naší drahé polovičce. Inspirujte se v galerii a objevte svůdné kousky přesně pro vás. Nemusíte být Twiggy, abyste si mohla dopřát krásné a kvalitní prádlo.
svetzeny.cz

Miláček bob

Tento sestřih, při kterém jsou vlasy rovně střiženy po celém obvodu hlavy a sahají maximálně nad ramena, byl v módě již v době před 1. světovou válkou. K bobu se skvěle hodí ofina, takže záleželo jen na tvaru obličeje nositelky, zda se ofina k bobu sestřihla také. S tímto střihem těšil ženy v roce 1909 i polský kadeřník Antoni Cierplikowski, zvaný Antonie de Paris, který se stal prvním světovým kadeřníkem celebrit. Ze současných celebrit nosily bob například Jessica Alba, Selena Gomez, Rihanna, Jennifer Lopez, Maisie Williams, Charlize Theron, Irina Shayk, Margot Robbie, Gigi Hadid, Jennifer Lawrence, Emma Stone nebo třeba Gwyneth Paltrow.

Mohlo by se vám líbit

Galerie: Oblečení, které vám přidává kila i roky. Zbavte se jej ještě dnes

Chcete vypadat mladší a štíhlejší? Pak je třeba z vašeho šatníku vyřadit kousky oblečení, které obecně přidávají roky i kila navíc. Víte, o které oblečení se jedná? Zjistěte, čeho se rozhodně vyvarovat.
svetzeny.cz

Existuje hned několik druhů bobů

A-line Bob je v podstatě mikádo, při kterém jsou vlasy v zadní části kratší než v přední. Vlasy se prodlužují od týla k čelu. Někdy se objevuje označení Concave Bob, což je prakticky to samé.

Obrácený bob je účes, při kterém se v zadních partiích objevuje sestřihání vlasů a ty pak vytváření vrstvený dojem. Někdy se také objevuje pod názvy Graduated Bob nebo Stacked Bob.

Pixie Bob je v podstatě něco mezi klasickým mikádem a ultrakrátkými vlasy. Vyznačuje se kratšími odstupňovanými vlasy vzadu a delšími prameny nahoře vpředu. Šindelový bob je stylu Pixie Bob velmi podobný, jde o velmi krátký střih, který odhaluje vlasovou linii u krku. Vlasy po stranách jsou na každé tváři vytvarovány do kudrny nebo půlměsíce.

Podholený bob je velmi odvážnou variantou mikáda s vyholenými stranami a zátylkem. Do vyholených partií je možné strojkem vytvořit různé ornamenty.

Klasický bob se vlastně velmi podobá variantě A-line Bob, akorát jsou vlasy střiženy v jedné délce vzadu i vpředu, kdy klasický bob odhaluje zadní část krku.

Bob po ramena je prodlouženou verzí klasického bobu, někdy se však přistupuje i k ponechání předních vlasů o něco delších, poté připomíná prodlouženou verzi bobu A-line Bob.

Znáte ještě nějaké druhy bobů?

Různé druhy bobů
Zdroj článku