Přejít k hlavnímu obsahu

Účesy, které vás dělají starší: Uhlazené vlasy, nevhodná ofina a další nelichotivé střihy

Zjistěte, které účesy vám přidávají roky. Patří mezi ně například uhlazené vlasy či nevhodně střižená ofina. Čeho dalšího je dobré se vyvarovat? Podívejte se do naší galerie na účesy, která vás dělají starší.

Uhlazené vlasy přidávají roky

Hustá nadýchaná kštice je symbolem mládí a vitality. Jak stárneme, naše vlasy mají tendenci řídnout. Je velkou chybou, pokud nosíte „ulízané“ vlasy bez objemu. Zbytečně vám přidávají roky. Dle kadeřníka slavných osobností, Nunzia Saviana, jsou uhlazené vlasy ve vyšším věku spíše nežádoucí.

Pokud je vám 50 let a nosíte vlasy rozdělené uprostřed, není to lichotivé.

Svým klientkám radí, aby se snažily o to, aby jejich rozpuštěné vlasy měly objem a tvar. S dokonale vyfoukanými vlasy budete hned působit svěžím dojmem. Zvažte i možnost, že si necháte vlasy sestřihat, aby působily plnějším dojmem.

Mohlo by se vám líbit

Oblečení dle tvaru postavy: Hrušky se vyhýbají bokovkám, široká ramena zjemní výstřih do V

Stalo se vám někdy, že jste spatřili nádherný kousek oblečení v obchodě, ale přes všechnu snahu na vás nevypadal dobře, ačkoliv vám jinak seděl? Možná za to mohl tvar vaší postavy, každému tvaru totiž sedí něco jiného. Zjistěte, zda jste jako hruška, jablko, přesýpací hodiny, diamant nebo krabice a jaký typ oblečení se hodí nejlépe k vašemu tvaru těla.
svetzeny.cz

S nevhodnou ofinou se toho dá pokazit hodně

Řada žen si nechává ustřihnout ofinu například dle účesu své oblíbené celebrity, aktuálních trendů nebo v naději, že je tento účes omladí a dodá jim šmrnc. Přitom ofina je pořádný oříšek. Aby působila lichotivě, je třeba vzít v úvahu nejdříve váš tvar obličeje, aby jej například ještě více nezakulatila. Dále si musíte dát pozor na to, aby vás zbytečně nedělala starší. Pro ty, kteří již mají vrásky kolem očí, je nevhodná ofina či patka, protože k této oblasti poutá pozornost, jak vysvětluje profesionální stylistka Shreeda Tailor.

Pokud má žena kolem očí velmi výrazné vrásky, pak by ofina, která přitahuje pozornost k očím, byla nežádoucí.

Obzvláště špatnou volbou je pak notně prostříhaná tenčená ofina. Vaše vlasy činí na pohled řídkými, přitahuje pozornost k vráskám na čele a celkově vás dělá starší. Chybou je i velmi nakrátko střižená „dětská“ ofina, která zdůrazní vrásky.

Mohlo by se vám líbit

Barva roku 2023: Viva Magenta ovládne nejen svatební sezónu 2023. Inspirujte se touto pulzující barvou, ať už jde o oblečení, boty nebo květiny

Jako každý nový rok společnost Pantone Color Institute zvolí barvu roku na nadcházející sezónu. V minulém roce to byla Very Peri, po Silvestru převezme otěže nová barva roku Viva Magenta. Co si pod tímto pojmem můžete představit? Barva ovlivní všechny obchodní odvětví, a to i svatby.
svetzeny.cz

Další nelichotivé střihy

Vyvarujte se i vyčesaných vlasů. Stejně jako ofiny, i natupírované kratší vlasy vepředu, které byly velkým hitem kolem roku 2000, přidávají roky. Opět platí, že mohou zbytečně upozorňovat na vrásky na čele. Nevhodné jsou i vysoké a robustní „babičkovské“ drdoly. Často se ženám doporučuje, aby své lokny ostříhaly, aby vypadaly mladší. To nemusí ale vždy platit. Rozhdně není pravdou, že jen krátké vlasy působí mladistvě. O tom, že vás mohou omladit i dlouhé vlasy, jsme psali zde.

Krátké vlasy mohou přidávat roky stejně jako dlouhé, vždy je to o konkrétním střihu. Dle kadeřníků byste se měli vyvarovat ultrakrátkým „naježeným“ vlasům s ostrými liniemi, v takovém účesu budete působit mnohem starší, než ve skutečnosti jste. Lichotivě nepůsobí ani krátké vlasy s výraznými vintage loknami, v takovém účesu s rádoby roztomilými kudrlinkami můžete vypadat starší. Stylistka Shreeda Tailor doporučuje, abyste tento účes konzultovali se svým kadeřníkem, který možná dovede dodat retro účesu šmrnc.

Účesy, které vás dělají starší
Zdroj článku