Přejít k hlavnímu obsahu

Červené víno obsahuje jednu vzácnou látku, která prodlužuje životnost buněk a omladí pleť na počkání! Jaké množství je prospěšné vypít?

Info ikona
víno

Zdá se, že máme o důvod víc osvojit si příjemný večerní rituál. Již několik výzkumů totiž dokázalo, že dvojka červeného neprospívá jen zdraví, ale zpomaluje také stárnutí buněk, udržuje pružnost pleti a vypíná vrásky. Že by se konečně našel elixír mládí?

Co dělá červené víno takovým zázrakem? Odpověď hledejte v obsaženém resveratrolu. Jedná se o přírodní antioxidant, který se kromě červeného vína nachází i ve slupkách hroznů nebo borůvek. Zajímavé je, že ačkoli má pro naši pleť i zdraví velký přínos, samotné plody jen chrání před napadáním škůdců.

Varovné signály těla: 4 známky toho, že konzumujete příliš mnoho alkoholu

Lidé si často neuvědomují, že mají problém s alkoholem a ignorují varovné signály, kterými jejich tělo volá o pomoc. Víte, které to jsou? U alkoholu se nejedná pouze o zdravotní komplikace, nadměrná konzumace alkoholu se projeví i na vašem zevnějšku a postihne i nervovou soustavu.
svetzeny.cz

Budeme žít déle?

Pravidelné užívání resveratrolu napomáhá k navýšení aktivity genů pro tvorbu bílkovin, které zodpovídají za prodloužení životnosti a zvyšování funkce buněk. Buňky v těle jsou chráněny před útokem volných radikálů, díky tomu dokáží všechny geny pracovat déle a tím nám poskytovat ochranu před celou řadou civilizačních onemocnění. Resveratrol pozitivně ovlivňuje například produkci inzulínu v lidském těle a tím výrazně snižuje hladinu glukózy v krvi. Chrání i před srdečními příhodami, čímž se vysvětluje tzv. francouzský paradox. Donedávna totiž nikdo nechápal, proč Francouzi trpí kardiovaskulárními chorobami třikrát méně než obyvatelé USA, i když konzumují poměrně hodně tuků a navíc dost kouří. Na rozdíl od Američanů totiž denně popíjejí právě červené víno, které je na resveratrol bohatý. Známé jsou i výzkumy, které opakovaně dokazují, že resveratrol oslabuje množení rakovinných buněk a přispívá k jejich zahubení.

Při jeho působení se v těle také aktivuje takzvaný SIRT 1, gen dlouhověkosti, který udržuje organismus aktivní a zamezuje jeho stárnutí. Výzkum byl proveden na laboratorních myších, při denním podávání tohoto polyfenolu se jejich životní cyklus prodloužil o jednu třetinu.

Červené víno vyhladí vrásky stejně jako botox nebo plastická operace

Zdá se to přehnané, ale sklenka červeného je opravdu zdravá – červené víno zpomaluje stárnutí buněk a vypíná vrásky. Podle výsledků z laboratoří by se tedy mohlo skoro jednat o přírodní elixír mládí.
svetzeny.cz

Z padesátky na třicítku?

Jeho schopnost prodlužovat životnost buněk se také podepisuje na celkovém vzhledu. Díky tomu se z pleti nevytrácí elasticita, která je hlavním předpokladem pro zamezení vzniku vrásek. Resveratrol také zvyšuje průtok krve cévami. Tím si pokožka vašeho obličeje udržuje zdravou barvu. Tento efekt nás dokonce zkrášlí na počkání. Dokládá to mimo jiné i výzkum z Bristol University. Vědci totiž nafotili skupinku žen před konzumací červeného vína a po konzumaci jedné sklenky. Následně snímky posuzovali nezávislí hodnotitelé z řad stoupenců mužského pokolení. Jak myslíte, že to dopadlo? Tváře po jedné sklence pak byly vyhodnoceny jako atraktivnější.

Tak na zdraví a na krásu!