Přejít k hlavnímu obsahu

Vlasové trendy, které byste měli raději vynechat: ofina na širokém obličeji nebo příliš krátká trvalá

Info ikona
Účesy

Cokoli chcete od kadeřníka - tyto střihy si prosím nenechte udělat. Existuje pár účesů, se kterými není radno si zahrávat nebo je dokonce zkoušet!

Výběr určitého účesu a stylingu může zásadně změnit vás vzhled, to, jak působíte na lidi i váš výraz obličeje. Husté, lesklé a objemné vlasy sice zajistíte správnými potravinami, ale rozhodující je nakonec vždy střih. A na to je třeba dávat pozor, protože ten, kdo ledabyle vybírá účes, je někdy po návštěvě kadeřníka nešťastný. Těmto účesům byste se měli vyhnout:

1. Ofina na širokém obličeji

Pokud máte kulatý nebo hranatý obličej, neměli byste mít střih s ofinou. Ofina se zaměřuje na šířku vašeho obličeje, místo aby vypadala delší. Pokud máte kulatý nebo hranatý obličej, je lepší použít jemné vrstvy, které jemně orámují váš obličej.

2. Trvalá na krátkých vlasech

Trvalá už trochu vyšla z módy, ale některé ženy stále sází na uměle vytvořené kadeře. Proti tomu nelze nic namítat, pokud však trvalá není moc "malá" a vytváří tak malinké mini kadeře. Tento look patří do 80. let a každý by měl být rád, že je tento trend za námi. Pokud chcete vlasy oživit kudrnami, pořiďte si měkčí, větší vlny. Vypadají mnohem lépe a také mnohem lépe zapadají do dnešního světa. Velmi důležité: Za žádných okolností se nepokoušejte udělat trvalou sami. 

3. Příliš mnoho vrtev

Se svým novým účesem se ujistěte, že se vám kolem obličeje nenadělá příliš mnoho vrstev. Postupně sestříhané vlasy jsou sice ttrendy, nic se ale nemá přehánět. Příliš mnoho vrstev rychle vytvoří třásnitý vzhled a tím i nepřirozený tvar V. 

4. Mikádo

Klasické krátké mikádo krásně působí na obličeji ve tvaru srdce. Ženy se spíše kulatým obličejem těží z delší verze. Ověřte si (nejlépe společně se svým kadeřníkem), co by vám mohlo vyhovovat a poté se rozhodněte pro jednu z variant. Pozor však na prodloužené mikádo, které není nic polovičního a nic celého. Špičky by se neměly zvedat nad ramena, ale měly by se pohybovat kolem klíční kosti. Jedině tak můžete z tohoto sestřihu skutečně těžit.

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.