Přejít k hlavnímu obsahu

Barva vlasů vás dovede omladit, ale i udělat starší: Celebrity jako Paris Hilton či Cate Blanchett jsou toho důkazem

Kdo by nechtěl vypadat mladší. Vlasy jsou korunou krásy a správně zvolený střih a barva vlasů dovede ubrat roky. Jaký odstín však zvolit a čemu se velkým obloukem vyhnout? Poradíme vám, které barvy omladí. Podívejte se také, jak různé odstíny vlasů dovedou změnit vzhled celebrit.

Barva vlasů vás dovede omladit, ale i udělat starší

Vlasy, koruna krásy – tuhle frázi jste už možná také slyšeli. Skutečně platí, že účes a barva vlasů vás dovedou změnit k nepoznání. Správně zvolený odstín hřívy vás dovede rozzářit, naopak špatně zvolená barva vás může dělat starší či zvýraznit určité rysy v obličeji. Obecně platí, že byste se při výběru toho pravého odstínu měli držet zejména tónu vaší pleti. Pokud je studený, budou vám slušet chladné tóny blond, popelavá, kaštanově hnědá, z extravagantních barev pak modrá či lila. Pakliže má vaše kůže teplý barevný tón, budou vám slušet zlatavé a medové odstíny blond, zrzavá, mahagonová či oranžová.

Mohlo by se vám líbit

Jak šel čas se známými herečkami: Melanii Griffith zohyzdily plastiky, Susan Sarandon snad nestárne

Jak dnes vypadají jedny z nejoblíbenějších hollywoodských hereček? To zjistíte po zhlédnutí videa v článku. Kdo to přehnal s plastickými operacemi a kdo umí stárnout s grácií? Podívejte se, jak moc se zub času podepsal na vašich oblíbenkyních.
svetzeny.cz

Dalším osvědčeným pravidlem je držet se vaší přírodní barvy vlasů. Pakliže jste jemná světlovlasá blondýnka s přírodně platinovou barvou vlasů, jen těžko si lze představit, že budete dobře vypadat v havraní černé. V takovém odstínu budete působit bledě a nemocně. Tmavovlasé ženy se zase často barví na blond, jen málokteré však tato změna sluší. Držte se proto toho, co vám bylo dáno do vínku, nejlépe budete vypadat, pokud jen zvýrazníte svou přírodní barvu vlasů, například přelivem.

Odstíny, které vám uberou roky

Je hned několik odstínů, které vás dovedou omladit o pěkných pár let. Tím prvním je v současné době velmi populární karamelová. Ta sluší zejména tmavovláskám, které si nechávají vytvořit tzv. ombré, kdy jsou vlasy u kořínků tmavé a postupně světlají. Karamelová se hodí pro ženy s teplým tónem pleti. Propůjčí vašemu obličeji jemnost. Také se velmi dobře udržuje, i když ji sluneční paprsky vyšisují, vypadá to přirozeně. Pokud jste černovláska či máte čokoládově hnědé vlasy, prosvětlete je jen o tón světlejším melírem. Nikdy se do toho nepouštějte sami, vždy se svěřte do rukou odborníka. Odbarvování tmavých vlasů totiž není vůbec hračka, raději jděte ke kadeřníkovi, ať předejdete poškození vlasů.

Říká se také, že obecně omlazuje světlá barva vlasů, nejlépe blond. Je to pravda, ale musíte si dát pozor na to, aby k vám tato barva pasovala, velmi tmavým typům zkrátka celistvá blond nelichotí. Nejprve vyzkoušejte melíry, ty vás dovedou celou rozzářit a omladit. Odstín (chladný, nebo teplý) volte dle tónu pleti. Dbejte na to, ať blond často dobarvujete, odrostlý melír by vás dělal starší a také to vypadá velmi neupraveně. Skvěle také vypadá jahodová blond, velmi teplý odstín, který působí svěžím dojmem. Hodí se zejména pro ženy podzimního typu.

Mohlo by se vám líbit

Téměř v padesáti má postavu snů. Penélope Cruz se ukázala na jachtě v plavkách

Penélope Cruz (48) předvedla svou neuvěřitelnou postavu v oranžových plavkách na výletě na jachtě v Portofinu. Herečka vypadá úchvatně! Na sobě měla oranžové plavky, které perfektně ladily k její opálené pleti. Podívejte se, jak to slavné herečce slušelo.
svetzeny.cz

A čemu se obecně vyvarovat, pokud chcete vypadat mladě? Rozhodně se přestaňte barvit tmavým odstínem, pokud jste světlý typ, přidá vám to roky. Obecně se také dá říct, že jednolitá barva vás spíše učiní na pohled starší, kdežto melíry či ombré naopak omlazují. Zvláště pokud si světlé proužky necháte udělat kolem obličeje, hned budete vypadat mladší. Rozhodně si nikdy nenechávejte napůl šedé a napůl barvené vlasy, vypadá to neupraveně a dělá vás to starší. Pravidelně si nechte odrosty dobarvit.

Celebrity jako Paris Hilton či Cate Blanchett jsou toho důkazem

Sami se můžete podívat, jak barva vlasů dovede člověka proměnit. Tmavá barva vlasů světlé typy dělá starší, to je vidět například u Paris Hilton či Cate Blanchett. Další celebrity a jejich proměny jsou k vidění ve videu níže.

Zobrazit příspěvek na Instagramu