Přejít k hlavnímu obsahu

Existují barvy vlasů, kterým by se ženy nad 50 měly vyhnout: zapomeňte na ombré nebo odbarvování

Info ikona
krása

Cokoli se vám líbí, je povoleno – ať je vám 30, 40 nebo 50. Ale pokud jste stylistka, existují tři barvy vlasů nebo střihy, které ženám v určitém věku lichotí méně než jiné tóny.

Velká padesátka je důvodem k oslavě: ženy se našly, znají svůj styl a preference a oceňují (většinou), že se nemusí potýkat se stejnými problémy jako jejich dcery. Ani první šediny nejsou důvodem k zoufalství a lze je postavit na výsluní. Ale co úplně nový sestřih nebo nová barva vlasů? Cokoli se vám líbí, je povoleno – to je jisté. Stylisté však nedoporučují určité techniky barvení, protože mohou zvýraznit obličej spíše nepříznivě.

Žádné ombré, žádné bělení

Vlasová expertka Ghanima Abdullah odrazuje před extrémně odbarvenými melíry ve vlasech. Zejména k šedým vlasům velmi světlé a velmi tmavé prameny prostě neladí a účes působí uměle a nepřirozeně. Podobně je tomu u stylů ombre, tedy u barevných přechodů, které jsou nejen velmi náročné na údržbu, ale mohou také rychle vyblednout a následně působit roztřepeně. 

Nedržte se starých trendů

Stylistka Fae Norris si přeje, aby ženy nad 50 let již neulpívaly na svých "známých" účesech . "Zejména ženy lpí na účesech, které jim dříve slušely - ale zapomenou, že každou chvíli potřebují aktualizaci. Protože s věkem se mění nejen objem vlasů, ale i trendy účesů. Když tu a tam změníte svůj vlastní styl, budete vypadat mladě." To v žádném případě neznamená honit se za každým trendem, ale co takhle klasický vysoký culík nebo delší mikádo? 

Jaký styl sluší ženám nad 50?

Ženy po padesátce nemusí vypadat nudně – naopak. Ghanima Abdullah doporučuje začlenit několik odstínů do své vlastní barvy vlasů - co nejpřirozeněji. "Pokud jsou vaše vlasy hnědé, stylista použije něco světlejších odstínů hnědé - až po jemný zlatý odstín. Nikdy vám ale vlasy neodbarví."

Ženám nad 50 let lichotí jemný vzhled nejen barevně, ale i střihově: střihy, které přirozeně rámují obličej nebo světlé prvky, zdůrazňují velké přednosti tohoto věku a obličeje působí jemněji.