Přejít k hlavnímu obsahu

Chcete vypadat mladě i po padesátce? Pak musíte dodržovat těchto 5 jednoduchých pravidel

Chtěli byste vypadat mladě i po padesátce? Je to možné! Stačí dodržovat těchto pět základních jednoduchých pravidel, díky kterým budete v kondici a zůstanete fit. Rovněž tím předejdete tvorbě vrásek a prospějete tím svému zdraví.

1. Používejte opalovací krém

Vědci mají jasno, pokud chcete vypadat dobře i po padesátce, je potřeba se starat o svou kůži a chránit ji před UV zářením. Používání opalovacího krému je proto nutnost, v našich končinách byste měli použít faktor 30 a vyšší, u moře jednoznačně faktor 50. Nezapomeňte jej aplikovat i na krk a ruce, často se stává, že lidé tyto oblasti při mazání se vynechávají. Ačkoliv se pak starají o svůj obličej, aby vypadal mladě, vzhled jejich krku a rukou prozradí skutečný věk. To samé platí samozřejmě i pro mazání se krémy proti vráskám, nikdy nevynechávejte krk a dekolt.

Bolest zad může být nesnesitelná a nebezpečná: Dejte pozor na tyto příznaky a rizikové faktory!

Podle kliniky Mayo se sídlem v Londýně jsou bolesti zad jedním z nejčastějších důvodů, proč lidé navštíví lékaře nebo jsou v pracovní neschopnosti a celosvětově jsou také nejčastější příčinou zdravotního postižení. Naštěstí můžete včas přijmout opatření k předcházení nebo zmírnění bolesti zad, než se vaše bolest stane nesnesitelnou. Většinou totiž stačí v rámci prevence i léčbě prvotních obtíží jednoduché cvičení na doma.
svetzeny.cz

2. Vyměňte kávu za čaj

Řada z nás si nedovede představit svůj den bez několika šálků kávy, které nás „nakopnou“ a dodají nám energii. Káva však není tím nejlepším nápojem, pokud jde o pokožku, zvláště pokud máte sklon ke kožním onemocněním či akné. Lépe uděláte, když vyměníte svou oblíbenou kávu za dobrý čaj. Studie z roku 2009 zjistila, že pití bílého čaje dokáže snížit riziko rakoviny, revmatoidní artritidy i tvorby vrásek. Také se zaměřte na svůj denní příjem vody, pro krásnou pleť je důležité, aby vaše tělo bylo hydratované.

Info ikona
Bílý čaj

3. Pravidelné cvičení

V roce 2014 kanadští vědci zkoumali, zda má cvičení vliv na to, jak mladě vypadá naše pokožka. A zjistili, že ano! Účastníci výzkumu, kterým bylo nad 40 let a pravidelně cvičili, měli pokožku, která se vzhledově podobala té, kterou mívají lidé ve věku 20 až 30 let. To už je slušná řádka ubraných roků, rozhodně stojí za to začít cvičit, o zdravotních benefitech nemluvě. Vědci se domnívají, že cvičení v těle vytváří látky, které mohou pomoci se zpomalením procesu stárnutí kůže. Dokonce se zabývají i hypotézou, že by tyto látky mohly dokonce zvrátit proces stárnutí pokožky u lidí, kteří už mají vyšší věk.

Info ikona
Cvičení a jídlo

4. Čas strávený v přírodě

Kdo je duchem mladý, také tak vypadá navenek. Psychická pohoda vám pomůže udržet mladistvý vzhled. Jednou z aktivit, kterou lze doporučit, jsou procházky do přírody. Studie z roku 2016 zjistila, že nás mohou učinit šťastnějšími a plnými energie. Ve výsledku se tak budeme cítit mladší.

5 tipů, jak lehce shodit nabraná kila po čtyřicítce: Tahle pravidla musíte dodržovat každý den!

Čtyřicítka je sice krásný věk, jen vám možná tu a tam přibude nechtěný faldík a zbavit se ho trvá déle, než jste byla zvyklá. Co s tím? Poradíme vám, jak shodit kila, která přicházejí spolu s věkem, že vám bude postavu závidět i dvacítka!
svetzeny.cz

5. Dostatek spánku

Zní to jako klišé, ale řada lidí stále ignoruje fakt, že spánek je klíčový pro naši imunitu, zdraví i vzhled. Přitom je úplně zadarmo a jeho účinky jsou k nezaplacení. V případě, že máte nedostatek spánku na pravidelné bázi, mohou se vám začít tvořit otoky pod očima a časem to přispěje k předčasnému stárnutí pleti. Požadavky na potřebnou dobu spánku se liší dle věkových kategorií, platí, že dospěli by měli v noci spát sedm až devět hodin. Dalším faktorem, který ovlivňuje předčasné stárnutí pleti je poloha, ve které spíme. Ideální je spát na zádech, protože pokud spíte na břiše, nebo na boku, vyvíjíte tak neustále tlak na váš obličej, což může v budoucnu vést k tvorbě vrásek.

Info ikona
Spánek