Přejít k hlavnímu obsahu

Vědci zjistili, co způsobuje předčasné stárnutí. Odnaučte se špatné návyky a budete žít déle

Info ikona
Zdraví

Elixír života, vitaminy a spoustu procedur, které by měly údajně prodloužit náš život. Vědci zjistili, že se jedná o obyčejné věci, které urychlují naše stárnutí. Když se jim vyhnete nebo eliminujete, budete se divit, jak budete fit. Které to jsou?

1. Stres

Příliš stresu, ať už v práci nebo v soukromém životě zkracuje život. Stresu se nikdy úplně nevyhneme, nicméně bychom ho měli eliminovat a alespoň se snažit dávat našemu tělu odpočinek.

2. Příliš mnoho sezení

Sedavé zaměstnání, večery u televize a obecně méně aktivní životní styl vede nejen k nezdravému tělu, ale i duchu. Je vědecky prokázáno, že pokud jsou lidé málo aktivní, trpí více depresemi a stárnou rychleji.

3. Málo spánku

Extrémní pracovní tempo, starosti o rodinu a chuť se i bavit vede k tomu, že snižujeme naše spánkové standardy. Pokud málo spíte, vaše tělo nestíhá regenerovat a tím pádem rychleji stárne. Obnova je velice důležitá a nejedná se pouze o odpočinek pro svaly, ale jde i o naši pleť. Ne nadarmo se říká, že byste se měla vyspat do krásy.

4. Samota

Je vědecky dokázáno, že extrémní samota nás sužuje a působí negativně na naši psychiku. Je takovým pravidlem, že jakmile nejsme šťastni uvnitř, projeví se to i navenek. Tedy i na našem vzhledu.

5. Zpracované potraviny

Hodně ovoce, zeleniny a nezpracovaných potravin uleví našemu tělu a trávení. Jakmile má naše tělo dostatek času na seberegeneraci a nemusí se neustále potýkat s trávením vysoce zpracovaných potravin, stárne pomaleji.

6. Alkohol

Alkohol mnoha lidem sice chutná, ovšem prospěšný pro naše tělo není. Nejen, že zpomaluje spalování, je také vysoce kalorický a má špatný vliv na kvalitu spánku. Pokud tedy není vaším záměrem stárnout rychleji, vynechte oblíbené skleničky vína nebo prosecca každý večer a dejte si raději něco jiného.

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.