Přejít k hlavnímu obsahu

Tyto potraviny škodí vaší pleti: Způsobují její stárnutí, akné i dehydrataci

Často se zapomíná na to, že naše pleť odráží stav vnitřních orgánů, zejména jater a trávicího ústrojí. Můžete používat sebelepší krémy, ale pokud se stravujete nezdravě, časem se to na vaší pleti projeví. Pleti zvláště škodí určité druhy potravin, mohou vést k úbytku kolagenu, tvorbě akné, dehydrataci pokožky a tmavým kruhům pod očima.

Tučné maso přispívá k akné

Pokud jíte příliš mnoho tučného masa, může to přispět ke tvorbě akné. Proč tomu tak je vysvětluje v rozhovoru pro magazín Eat This, Not That! Dr. Green: „Je to kvůli tomu, že tučnější druhy masa jsou spojeny s vysokou koncentrací růstového faktoru podobnému inzulinu. Růstový faktor podobný inzulinu stimuluje produkci pohlavních hormonů – androgenů. Ty vyvolávají zvýšenou tvorbu kožního mazu a posléze tvorbu akné.“ Jako alternativu k tučnému masu doporučuje maso krůtí, kuřecí a ryby.

Co před spaním rozhodně nejíst: Tyto potraviny způsobují poruchy spánku, noční můry i únavu

Cítíte se po probuzení unavení a nevíte proč? Odpověď se může ukrývat ve vašem stravování, možná i vy před spaním jíte potraviny, které jsou naprosto nevhodné. Jejich konzumace vede k poruchám spánku, mohou se objevit i noční můry a následná únava. Co tedy před spaním rozhodně nejíst?
svetzeny.cz

Po mléčných výrobcích se vám může celkově zhoršit pleť

Mléčné produkty mohou mít negativní vliv na vzhled vaší pleti hned z několika důvodů. Tím prvním je, že mohou zhoršit stávající zánětlivé stavy kůže, jako jsou vyrážky, ekzémy a akné. Dále jsou v mléce hormony, které mohou narušovat přirozenou hormonální rovnováhu vašeho těla. Zejména nadbytek estrogenu (ženského růstového hormonu) přispívá k hormonálnímu cystickému akné.

Někteří lidé mohou také mít intoleranci na mléčné výrobky, není to nijak ojedinělé. Ne všichni ale o své intoleranci vědí, a tak pokud pokračují v konzumaci mléčných výrobků, může to spustit zánětlivé procesy v těle, ty se pak mohou projevit i na kůži, například vyrážkou, nebo zvýšeným výskytem pupínků. Pokud přemýšlíte o sójových nahrážkách mléčných výrobků, tak pro vás máme špatnou zprávu, co se týče pleti, tak si moc nepomůžete. Sója totiž obsahuje fytoestrogeny, které stejně jako mléko mohou narušit hormonální rovnováhu. Jak už bylo zmíněno, ta přispívá k akné.

Info ikona
mléko

Sladkosti mohou negativně ovlivnit tvorbu kolagenu

Pokud konzumujete značné množství cukrovinek, časem se to na vaší pleti podepíše. Cukr totiž negativně ovlivňuje tvorbu kolagenu v pleti. Kolagen dodává pleti její mladistvý vzhled, pevnost a pružnost. Časté mlsání si v budoucnu vybere daň ve formě vrásek, jelikož dojde k úbytku kolagenových a elastinových vláken. Navíc cukr škodí pleti i v dalších ohledech. Nadměrná konzumace cukru vede k zvýšené tvorbě kožního mazu, následkem čehož vzniká akné. Také způsobuje zánětlivé stavy pleti a živí kvasinky, které způsobují problémy ve střevech a poté i na kůži.

Alkohol způsobuje tmavé kruhy pod očima, akné i stárnutí pleti

Častá konzumace alkoholu naší pleti skutečně škodí. Známým následkem pití alkoholu jsou tmavé kruhy pod očima. Dále vede ke stárnutí pleti, obsahuje totiž hodně cukru, jehož nadměrná konzumace, jak už bylo vysvětleno výše, vede k úbytku kolagenu. Alkohol také dehydratuje, a to se projeví i na pleti, bude mdlá a bez jasu. V neposlední řadě zhoršuje akné. Má celou řadu dalších negativních vlivů na zdraví, jeho pravidelné popíjení je škodlivé.

Kořeněné jídlo zhoršuje akné

Souvislost konzumace ostrých kořeněných jídel a vzniku akné ověřovalo již několik studií. Ukázalo se, že samotné koření za tvorbu akné nemůže. Avšak vede k zvýšení tělesné teploty a pocení, lidé pak mají větší tendenci sahat si na obličej a zanést do pokožky nečistoty, včetně bakterií a cizorodých látek. To samozřejmě vede k zánětlivým projevům na kůži a zhoršení akné.

Nejhorší potraviny pro váš žaludek: Jejich konzumace vede k zánětu, vředům i rakovině!

Ačkoliv se poslední dobou hodně mluví o zdravém stravování, čísla hovoří jasně. Mezi typy rakoviny, kterými Češi onemocní nejčastěji, je rakovina tlustého střeva, konečníku a žaludku. Za vznikem těchto typů rakoviny často stojí nezdravé stravování. Jak předejít onemocněním žaludku pomocí úpravy jídelníčku? Prvně vyřaďte potraviny, které škodí nejvíce, máme jejich seznam.
svetzeny.cz

Překvapivé vedlejší účinky, které má na vaše tělo sklenka vína

Sklenice červeného vína denně je zdravá? Díky studiím se objevily nové poznatky o účincích vína na naše tělo. Nebudeme vám prozrazovat, zda víno pít či ne, prozradíme vám jenom to, že tyto tři překvapivá fakta vás zaskočí.
svetzeny.cz