Přejít k hlavnímu obsahu

Překvapivé vedlejší účinky, které má na vaše tělo sklenka vína

Info ikona
Wine

Sklenice červeného vína denně je zdravá? Díky studiím se objevily nové poznatky o účincích vína na naše tělo. Nebudeme vám prozrazovat, zda víno pít či ne, prozradíme vám jenom to, že tyto tři překvapivá fakta vás zaskočí.

Víte, jaké účinky na vaše tělo má víno?

Existuje mnoho mýtů o spotřebě vína. Pár mylných představ stále přetrvává. Vědci a jejich nové studie však prokázali následující překvapivá fakta:

Zvyšují se alergické příznaky

Alergická sezóna se nezadržitelně blíží a mnoho lidí bojuje s určitými problémy. Víno vám rozhodně nepomáhá v boji proti alergiím. Vlastně je to právě naopak. Dánská studie zjistila znepokojivý výsledek, když vyšetřili 5 870 žen. Výsledek: Bylo zjištěno, že u osob s vyšší konzumací alkoholu je zvýšené riziko vzniku alergické rýmy, tj. alergického zánětu nosní sliznice.

 

Snižuje se kvalita vašeho spánku

Díky vínu je zpočátku mnoho lidí ospalých, a proto je také považováno za neoficiální pomoc při spánku. Studie londýnského spánkového centra však zjistila, že alkohol nesmírně ovlivňuje a pokazí REM fázi, ve které člověk sní. Zejména ve druhé třetině spánku je tato fáze téměř úplně potlačena. To znamená, že spíte neklidně, probouzíte se častěji a už nemůžete usnout. Tělo a zejména mozek se nemohou dostatečně zotavit. Pokud REM fáze pravidelně odpadávají, může být snížen výkon paměti a schopnost soustředit se. Kromě toho je oslaben imunitní systém a narušen metabolismus.

Jedno plus se přece jen najde...

Četné studie již prokázaly, že červené víno může mít pozitivní vliv na náš kardiovaskulární systém. Nyní studie publikovaná v BMJ Public Health, která byla zahájena v roce 2012, ukázala, že skupina 899 mužů s častou konzumací alkoholu měla nižší míru nachlazení než pacienti, kteří nikdy nepili. U červeného vína jsou za to odpovědné taniny, které mají antivirový účinek, protože mohou zneškodnit virové bílkoviny.

Jak se zpěvačce Adele podařilo shodit více než 40 kilo? Zde je její zaručený recept na hubnutí

Zpěvačce Adele se povedlo shodit více než 40 kilo a vypadá naprosto úžasně. V čem je její tajemství, jak to dokázala? Je to kombinace několika faktorů – speciální diety, více druhů cvičení i pozitivní motivace. V článku vám prozradíme její zaručený návod na hubnutí, který pak můžete vyzkoušet také.
svetzeny.cz

Jak odradit každého chlapa? Tyto věci přijdou mužům na ženách odpudivé

Každý muž má jiný vkus na ženy, různé muže přitahují odlišné typy žen. Avšak pánové se shodnou, že existuje 8 maximálně odpudivých věcí, které u žen většina mužů není ochotna tolerovat. V článku se dozvíte, co muže zaručeně odradí od toho, aby se s vámi dál vídal.
svetzeny.cz